Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hogy lehet rákötni PC-re auto-hifi erõsítõt


a7800gs

Recommended Posts

a7800gs

Az lenne a problémám hogy nem tudom hogyan kössem rá a PC-re az auto hifi erõsítõt és még valami hogyan tudom az erõsítõt rá kötni a 230V-ra mert az erõsítõ 19V dc feszültségrõl megy ezért nem tudom .

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

kori

Mindenképpen készíts vagy vegyél egy megfelelõ teljesítményû tápegységet, ami hálózatról tudja táplálni az erõsítõt. Ezután a hangkártyád vonalkimenetét kösd össze az erõsitõ bemenetével. 8)

Link to comment
Share on other sites

a7800gs

Meg tudnád mondani hol lehet kapni ilyen tápot .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
suzukisowyfeh086

Kellene nekem is egy kis segítség

szóval van egy ezer wattos autós erõlködõm+egy 30cm alpine 600/300 wattos mélnyomóm.

Ezt a rendszer szeretném PC-re rákötni,

Valaki le tudná írni az egész dolgot, mármint az egész folyamatot hogy hogyan is kell rákötni az erõlködõt......................stb.

Külön megköszönném ha elküldenétek az e-mail címemre.

Válaszotokat elõre köszönöm.:)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem nagyon tudom felülmúlni előttem hozzászólót, venni kell 12 V (meg nem mondom hány Amperes) DC adaptert, ha nincs számára külön ilyen bemenet, össze kell kókányolni az erősítő tápbemenetével.

Ezen kívül lenni kell rajta valami szabványos AUX bemenetnek is, pl.:RCA ehhez pedig létezik átalakító jack <-->RCA, de szerintem van rajta jack is (jack(fiú) <---> jack(fiú) hosszabbító is létezik), majd összekötöd a hangkártyád vonalkimenetével. Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Egy egyszerű autórádió (5A, 60W, 12V) elindul egy párezer forintos adapterrel is, de hangerőről szinte nem is lehet beszélni. PC tápról is elműködik, de drága hifi cuccot nincs értelme rákötni mert zajos lesz és/vagy tönkremehet.

Minimum egy tizenezer forintos, stabilizált tápegység kell a normális megszólaltatásához. Egy erősítőhöz illő labor tápegység pedig már a többtízezer forintos kategória.

Nem vagyok szakember de nagyjából ezekkel számolhatsz:

A tápegység szükséges kimeneti árama (A) egyenlő az eszköz (esetedben az erősítő) teljesítménye (W) osztva a tápfeszültségével (19V dc)

 

Itt nézz körül/érdeklődj:

commed.boltmotor.hu

conrad.hu

hobbielektronika.hu

tapegyseg.hu

Link

Link

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

És nagyon vastag tápvezetékeket kell venni. Ha tényleg meg akarod szólaltatni csutka hangerõn, akkor olyan 30-40A áramra lesz szükséged!

Link to comment
Share on other sites

suzukisowyfeh086

hali all.

Nem hajtanám nagyon hiszen kollégiumban lesz használva:D

szóval akkor elég lesz rá egy 350 w-os táp(gondolom én).

További help-eket várom:)

 

hali ismét:D

szóval 12*15=180w

ennyi csak elegendõ a "szórabíráshoz" nem?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...