Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DVD lejátszási hibák


rockfun

Recommended Posts

rockfun

Hello!

Lenne egy kérdésem: régebben le kellet zúzni a gépről a win98-at. Ott tökéletesen ment a dvd lejátszás. Fel lett telepítve újra a win98 és ugyanaz a dvd lejátszó, és tessék akadozik mint a fene. A szoftver nem lehet az oka, mert már egy csomó dvd lejátszót kipróbáltam. A gép teljesítménye kicsi, de tudott dvd-t lejátszani. Teljesítménye: 566 MHz processzor 256 mb memória.

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Kodek?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
rockfun

Azt nem tudom. De linux van ugyan azon a gépen is és ott is akad. Sok képkockát eldob.

Link to comment
Share on other sites

Budha

DMA engedélyezve van?

Link to comment
Share on other sites

rockfun

Remek! Használt a DMA emgedélyezése. A beáélíítások--> Vezérlõpult-->Rendszer-->Eszközkezelõ fülön keresd meg az összes meghajtót, pattints a tulajdonságokra, Beállítás fül, DMA bepipálása.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
mgyj

Helló!

 

Van egy ASUS DRW-1814BL tipusú dvd iróm, és az a gondom vele, hogy nem olvassa le a dvd-re irt filmeket, és az eredeti dvd-ket sem :( . Azt üzeni, hogy a számitógépen nincs kompatibilis dekóder. Honnan kapok ilyent, és lehet-e ilyensmit "for free" kapni??

 

Előre is nagyon köszönöm a segitséget!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Tipp: nézd már meg ezt, hátha ez a baj: Katt.

 

 

Vagy milyen lejátszóval próbálkozol?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cowboy From Hell

Hi!

 

Mivel próbálod lejátszani?

 

Alex99: Tudtommal a Media Player kodek nélkül nem játszik le DVD filmeket. Nekem legalábbis csak az Ace MegaCodecs Pack-el hajlandó

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Azt tilos felrakni, kodekeket meg felesleges.

 

Szerintem lejátszó baja van. Kéne neki a VLC Media Player.

Link to comment
Share on other sites

mgyj

Sajnos egyik sem vált be! Létezik, hogy az irót, amikor vettem, csak próbaidős Nerót adtak, s lejárt az ideje? Van valami régebbi eredeti Nerom, tegyem fel azt újra, hátha elindulna vele, vagy tegyem ezt a 7-t újra? Köszi a tippet Alex99, a fentiekhez mit szólsz?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nekem is még egy 5.1-es eredeti Nero van, és tökéletesen működik és nem is rontott még el lemezt sem. :) Azt ajánlom. Meg próbáld ki a VLC-t, vagy Jet Audio-t. Ezek mindent lejátszanak, a kodeket le is szedheted a gépről, már ha telepítettél eddig.

Link to comment
Share on other sites

mgyj

Upsz! Elnézést, szégyelem magam,de mi az a VLC és a Jet Audio? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Lejátszók. A VLC-t innen tudod letölteni, ha Windowsod van, akkor azt jelöld be. Katt.

Link to comment
Share on other sites

mgyj

Ezer meg ezer köszönet!!!

Elindult, most már lejátsza a filmeket, minden rendben. Most már csak az maradt hátra, hogy megszokjuk.

még egyszer nagyon köszönöm Alex99!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ja, hát ha nem tetszik, akkor van még a Jet Audio Basic. Azt innen tudod letölteni: jetAudio 7.0.5 Basic. Ízlésedre van bízva, hogy melyik tetszik jobban. :D

Link to comment
Share on other sites

tomi5

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy milyen módon lehet azt megoldani, hogy a PC spdif csatlakozón keresztûl a dvd film eredeti DTS vagy Dolby hangját adja ki?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha a megfelelő hangsáv van kiválasztva a lejátszó szoftverben, akkor az fog kimenni a digitális kimeneten is. Viszont a külső egységnek tudnia kell dekódolni.

 

Elindult, most már lejátsza a filmeket, minden rendben. Most már csak az maradt hátra, hogy megszokjuk.

Viszont most már akár a Win Media player is lejátsza, hiszen települt az mpeg2 kodek is a lejátszóval együtt.

Link to comment
Share on other sites

tomi5

Van rádióerõsítõm aminek van optikai bemenete, valamint DTS és Dolby dekódere, amikor asztali lejátszóról játszom le a filmet akkor valóban felismeri, hogy DTS vagy Dolby hangsáv van -e éppen kiválsztva. Ezzel szembet mikor pc-rõl próbálom lejátszani, és ugyan azt a bemenetet valamint fénykábelt használom, akkor csak szteróként ismeri fel. Mi lehet ennek az oka? Esetleg milyen programto használjak? Most egy K-Lite codec pack van fennt és a MediaPlayer Classic.

Válaszokat köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha alaplapi hangkártyád van, akkor valószínû az lesz a gont. Vannak olyan chipek amik csak sztereo digitális kimenetet támogatnak. Tulajdonképpen nem értem én sem miért nem hagyják az adatfolyamot gond nélkül kifelé távozni, de pl. a Realtek oldalán is olvasható, hogy nem minden chip támogatja a módosítás nélküli digitális kimenetet (holott szerintem ez lenne az egyszerû).

Gondolom már a hangchip által feldolgozott jel kerül visszafordításra a kimenetekre.

Az Audigy ezt gond nélkül hagyja szabadon, teljesen kikerülve a többi áramkört, úgyhogy lehet hogy ez a gondod, amin csak egy jó külsõ hangkártya segít. Én mindenképpen a fénykábelt helyezem elõtérbe, mert nem viszi át az 50 Hz-es brummogást a testen keresztül mint a koaxális (egyes esetekben a hálózaton keletkezõ földpotenciál különbség miatt).

Még a hangeszközöknél lehet állítani szoftveresen, hogy a külsõ erõsítõ milyen folyamot tud dekódolni, de szerintem ez sem segít, azért próbáld meg ha még nem állítgattál semmit.

Link to comment
Share on other sites

tomi5

Köszönöm a választ! Igen egy régi MSI GNB-MAX L alaplapom van, aminek az integrált hangkártyájának van egy SPDIF digitális kimenete, amirõl azt hittem egyszerûen kiadja azt a jelet amit a dvd olvasó levesz, de sajnos tévedtem. Akkor ha jól értettem nincs más hátra mint egy venni külsõ hangkártyát? Ilyen kártyákból, nem valami csúcs szuper, hanem csak egy egyszerûbb fajta amelyik érintetlenûl hagyja a dvdrõl levett jelet, milyen árban vannak? Vagy esteleg egy Hollywood kártya nem felelne meg erre?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ezt mindenképpen vétel elõtt tisztázni kell. Meg kell nézni a boltban a könyvét, vagy elõtte a neten a leírást róla, különös figyelemmel a digitális kimenetre.

Link to comment
Share on other sites

tomi5

Rendben. Köszönöm szépen a segítséget!

Pc távírányítással kapcsolatban lenne még egy olyan kérdésem, hogy egy ilyen boltban kapható USB-s infra port megfelelõ hozzá? Vagy ha nem akkor milyen módszerrel megoldani még esetleg?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
kisgaby

Sziasztok!

 

 

Visszatérõ problémám, hogy a vista alatt - se home basic, sem home premium- akadozik a dvd film. Már próbáltam különbözõ kodekeket, de hiába.

Amúgy egy acer travelmate 2450-esrõl van szó, ami a gyártó szerint vista kész. Ebben az egészben az az érdekes, hogy xp alatt meg semmi gond nincs, ráadásul olyan power dvd-t használok amit az acer mellékelt a géphez és a vista-hoz a frissítést a saját honlapjukról lehet letölteni. Kérdem én akkor mi a gond?

Nagyon várom a segítségeteket!

Tudom nem nagyteljesítményû a gépem, de xp alatt tökéletesen megy minden és szerintem a vista home verziók sem olyan nagy erõforrásigényûek.

 

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Azért az XP és a Vista gépigényét nem mosnám össze...A másik, említetted, hogy már több kodeket is kipróbáltál. Lehet, hogy azok csinálják a galibát (mint általában). A PowerDVD mellé amúgy sem kell már semmi.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Meg ugye Power DVD se kell. :) Itt az oldal tetején a letöltéseknél megtalálod a programot VLC 0.8.6i néven.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...