Jump to content
GSForum - Segélyvonal

A betától az RC-ig (7000+)


payskin

Recommended Posts

payskin

Kiszivárgott. Hivatalosan nyilván nem erõsítették meg, de több hozzáértõ weboldal/ember szerint is ez lesz a beta 1. Paul "Túró" Thurrot már írt is róla egy review-t, hurrá.

Link to comment
Share on other sites

kori

Ha így halad a fejlesztés, nem tudom megéri-e beruházni még valakinek is Vistába? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Próbáltátok a Windows Seven-t titkosított Wi-Fi hálózattal? Nekem a WPA miatt nem tudott csatlakozni, nem tudta elfogadtatni a jelszót. Kikapcsoltam a WPA-t, és már ment is sebesen.

 

Mindenesetre tetszik a Windows Seven, bár van egy két dolog, amit még át kell állítanom, hogy számomra kényelmes legyen, csak még azt sem tudom, hol találom. :D

 

Ami elsõre nem tetszik, az a Vezérlõpult.

Link to comment
Share on other sites

geri005

NEkem azért se tetszik, mert állandóan leáll az explorer ha belelépek, a Wifi-rõl meg annyit, hogy mostanra az van,hogy ha csatlakozni akarok a hálozatra akkor az azonosításnál váltogat Local acces és Limited Acces között...netezni nem lehet.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Na, elfogadta a PUMA ( :P ) drivert is, Wi-Fi rendületlen, viszont amit nagyon hiányolok az a klasszikus Start menü. Eltávolították volna, vagy csak én nem látok a szemüvegemtõl?

Link to comment
Share on other sites

geri005

Ezt eddig észre sem vettem. De tényleg én sem találom sehol. Hát lassan már el kell búcsúzni a klasszikus dolgoktól. Lehet, hogy 10 év múlva ez a start menü lesz a klasszikus.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A Prefetch-et hogyan lehet letiltani? :( A Services-ben csak a Superfetch-et látom, de azzal nem egyezik meg tudtommal. :huh:

Link to comment
Share on other sites

geri005

De megegyezik, mivel a Superfetch a Prefetch továbfejlesztett változata.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Lövöm is le... :D

Link to comment
Share on other sites

geri005

Jól teszed. Szerintem ez az előtöltés csak arra jó, hogy megtömje a memóriát.... :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Memória van elég, csak épp feleslegesen lopja a boot idõt. Egyébként a Windows Seven nem bootol gyorsabban nálam, mint a Windows Vista.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Én sem vettem észre, de az oldalakon ahol hasonlítgatják ösze a Vistával persze jóval gyorsabbnak írják. Ez már csak így megy, divatból utálják a Vistát. :nem:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Windows 7-et még nem próbáltam, de Vista alatt sokat dob a programok indulásán egy karbantartott prefetch. CCleaner bõven elég.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Hát én feleslegesnek tartom, de persze nézõpont kérdése...

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Nagyon szokatlan, de egyelőre tetszik. De még nagyon az elején vagyok. :D

Link to comment
Share on other sites

geri005

Szerintem ha előtte Vistát használtál, nem nehéz megszokni. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

BlueGold

Virtual PC 2007-be feltepitettem 512 MB Ram-al már elballag 768 MB-al "Normálisan lehet" használni. remélem a véglegesbe visszarakják a "Classic Startmenüt".

 

@Balázs egyetértek veled

 

Előre szólok: amíg a Microsoft januárban ki nem adja hivatalosan, addig nem szeretnék egyetlen linket sem meglátni semmilyen letöltő, fájlmegosztó oldalra!
Aki nem tudja beírni a Google-be "Windows 7 beta 1", az valószínűleg telepíteni se tudja :D
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jó volt kipróbálni, de kb. úgy ennyi az egész. Egyelőre nekem a Vista jobban tetszik a klasszikus Start miatt is, a Vezérlőpult miatt is.

Elég stabil volt, a Tálcás varázslat csak a Windows Live Messenger-nél rosszalkodott.

A Halózati kapcsolatok rész szerintem nem túl kézenfekvő, nálam ott is a Vista a nyerő.

Na mindegy, hátha lesz olyan gomb, hogy "Windows Seven ereje Vista panelekkel" vagy valami hasonló. :P Én kis naiv. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Guest

Vettem winyót a laptopomba, és azon most dual boot van XP/7 párossal. 7000 build tökéletesen megy, villámgyorsan (Vista szenvedett; C2D 1,8 GHz, 2 GB RAM), minden drivert leszedett, és idáig mindenféle vistás cucc jó volt a géphez. Néha hülyéskedik, és akkor bejelentkezés után bármire kattintok, forog a kör és nem megy tovább, ilyenkor reset, de ezektől eltekintve nagyon jó.

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Pont ezért beta.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Ezzel tisztában vagyok, de így is jó, mert 2 resetes bejelentkezéssel is gyorsabb mint szegény Vista!

Link to comment
Share on other sites

BlueGold

A particiókkal én is meglepödtem. A Windows 7-et Virtual Pc 2007-be raktam fel 20 Gb partiot adtam neki elméletileg. :D

Gyakorlatilag ez lett belőle : Lemezkezelés

Az "F8"-as Recovery Parancssorból Total Commanderel

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
:pislog: A notebookomon semmi ilyen nem volt. Ott helye se lett volna, mert már egy elõre legyártott partícióra raktam fel.
Link to comment
Share on other sites

BlueGold

A Windows 7 a "vistai úton halad tovább".

 

A Rendszergazdák elméletileg azonos jogokkal rendelkeznek vagy mégsem ?

Az a poén az egészben a "mezei Rendszergazdával" tudom engedélyezni a letiltott "über Rendszergazdát", utána átjelentkezve minden tiltást figyelmen kívül hagyva tudok vele tevékenykedni (pl. le tudom vele szedni az asztalról a "figyelmeztető feliratot"). Vajon honnan kapja az "über Rendszergazda" a plusz jogokat?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az az alap rendszergazda fiók, aminek továbbra is minden jogosultsága megvan, mint még az XP alatt. Mikor létrehozol egy másik rendszergazda fiókot, az megkapja az alap jogokat, ha pedig többre van szüksége, akkor runassal futtatja, mint alap rendszergazda. A váltást vezényli le a UAC.

 

Én így tudom, javítsatok ki, ha hülyeség.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...