Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kérdés egy alaplapról...


bitorlo

Recommended Posts

Fujitsu

Ha ez megnyugtat, az Asus P5KC is hibrid volt memóriakezelés szempontjából, és jobbára azzal sem volt probléma. Az Asrock cuccaival én vigyáznék, bár egyre több a pozitív tapasztalat velük kapcsolatban.

Én mindenesetre nem javaslom az ilyen megoldásokat, fõleg, hogy emiatt bele kéne ugranod egy LGA-775-ös konfigurációba, ami manapság már elhibázott lépés lenne. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Fujitsu!

Mivel nem követted az eseményeket nem tudhatod hogy az aláírásom az nem az én gépem hanem a fiamé.

Az a gép amivel gond van az enyém(most már)és alapból LGA 775-ős konfig.Mivel nem igen van keret rá így próbálom olcsóbban és kompromisszumokkal fejleszteni.De mint mondtam szerintem valamit, valamiért.

Mivel játék kizárva így lehet pénzt spórolni a hardvereken.Ezt találtam és úgy érzem nekem ez megfelelne. Azért köszi a segítséget, és ne haragudj a kissé szabatos kifejezésekért.

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem figyeltem az aláírásodat, így nem is vehettem figyelembe a hozzászólásom írásakor. ;) Azt mondtad, alaplapot és processzort is kell cserélned. Ebben az esetben én nem javasolnám az LGA-775-öt, mert már nem idõtálló. (Természetesen ha LGA-775-ös géped van, az nem gond, de újonnan már nem érdemes beruházni ilyen tokozású processzorba; legfeljebb olyan konfigurációk esetében érdemes számolni velük, amelyeket nem nagyon fognak fejleszteni – például irodai gépek esetében. De akkor is csak a legolcsóbb, legkedvezõbb ár/érték arányú variánsokat érdemes figyelembe venni.)

Ha csak alaplapot akarsz cserélni, akkor természetesen más a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Hát igen.Az anyagiak miatt cserélem csak az alaplapot.Egyébként egy AM3-as,DDR3-as konbináció az álmom,szigorúan játék nélkül.

Nem tervezem,de elõfordulhat a proci csere is egy kétmagosra. Már 15-25 000Ft-ért kapni.Az pedig a mostaninál(P4- 3GHz) sokkal jobb és nekem bõven megfelel.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dávid Csaba

Jól értelmezem, hogy az ilyen típusú alaplapoknál a 4 pines tápcsatlakozót a 3-4 és 7-8 aljzatokba kell benyomni?

 

IPB kép

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Aha, de nem is tudod rosszul bedugni, csak ha törsz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
laci19900816

Sziasztok sûrgõs segítséget szeretnék kérni van nekem egy MSI pm3v3 v típusú alaplapom,szeretnék bele videokártyát vásárolni,de mivel már probáltam belerakni egy másik karit amit nem ismert be,ezért már nem vagyok benne bíztos hogy milyet vegyek.Ami most bene van az egy ATI 9250 agp kártya,3 kis lába van amit meg beleprobáltam anak csak 2 pici hosszab foglalata volt,és azt monták hiába agp,ez is számit .Igaz -e ez? miért nem ismerte be?és hogy jó -e bele :

 

Asus Radeon HD3450 LP 512MB DDR2 AGP mert ilyet akorok segítsetek légy szíves!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

laci19900816

belemegy azzal nincs is gond de nem ad vele képet?????

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Tudni kellene az alaplap pontos típusát. Látatlanba a régi vga driver letakarításával, az alaplapi driverek frissítéssével kellene kezdeni.

Ha nem segít akkor win újra telepítés, driverek és esetleg BIOS frissítés.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
stabipapi

Sziasztok.

A Gigabyte honlapján szerintem azt írják az alaplapomról (GA-MA770T-UD3 rev1.5) hogy kijelzi a táp ventilátor sebességét. Az Aida viszont nem ír róla semmit. Vagy én értem félre? Egyébként a táp biztosan szabályozza mert hangja az egyáltalán nincs.

CPU/System/Power fan speed detection

Link:

http://gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3621#sp

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha a tápod össze van kötve egy plusz vezetékkel az alaplapoddal, akkor kijelzi. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Most nincs semmi plusz vezetékkel összekötve, de mégis milyen lenne az a vezeték? Milyen csatlakozású?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Egy 3 pines ventilátor csatlakozó, amit az alaplap PWR_FAN elnevezésû belsõ csatakozójára kell rádugni.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Ez csak a kijelzéshez kell ugye?

:igen:

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Csak 4 pines csati van a tápon. Akkor most hová dugjam?

 

IPB kép

 

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Destroy-man.

Nem az alaplap táp ellátásáról beszélünk (ami az én tápomon 8pines), hanem a táp venti fordulat kijelzésről. A fordulatot a táp szabályozza, csak azt akartam hogy kijelezze mondjuk az Aida64 is. Egyébként csak egy plusz 4 pines csatlakozó van a tápon, amit ha az alaplap SyS Fan1 be dugok a Sata4-5 mellett akkor a gép el sem indul.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A power fan-ba kell dugni. A sys fan házhûtés.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Kipróbáltam, de így sem indul el a gép. Egy pillanatra megmoccan a proci venti, de aztán annyi. Mindegy annyira nem fontos az egész, inkább hagyom mert még elromlik nekem valami aztán pisloghatok. Az alaplap 1.5 hónapos, a táp meg 1 hónapos.

Az a csatlakozó egyébként 4 pin és piros-fekete-fekete -sárga kiosztású. Lehet nem is erre való. Egyébként pont olyan mint a Cpu hűtő-é, csak ez fekete, az meg fehér.

Azért tényleg köszönöm mindenki segítségét. Egy próbát megért.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azzal tényleg ne próbálkozz tovább, ugyanis az a floppy tápkábele. Még szerencse, hogy van védelem az alaplapodon, mert különben szépen füstölt volna. Egyébként azért nem indult el a gép, mert zárlatot okoztál.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Huuu. Még jó hogy az alaplapnak több esze volt és nem indult.

Köszönöm az infót.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Bocs, legközelebb nem feltételezem senkirõl elõre, hogy tudja milyen a 3 pines ventilátor csatlakozó:

 

IPB kép

 

Még jó, hogy nem lett komolyabb baj...

Amúgy mostanában egyre ritkábban látok ilyet tápokon, úgy látszik kiment a divatból. Például ezen az Enermax -on még van.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
zorzy

Sziasztok! Mit takar az hogy az intel alaplapok egyenlõre nem támogatják natívan az usb 3.0t? Mi ennek a gyakorlati hátránya?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...