Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kérdés egy alaplapról...


bitorlo

Recommended Posts

mismis10

Nagyon köszönöm a választ. Márt azt hittem hogy ismerõsöm jól pórul járt mert ilyen alaplapot vett.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Valóban nem jelent nagy hátrányt, de új alaplap vásárlásakor érdemes 2.0-s foglalatút venni (már csak az idõtállóság miatt is).

Link to comment
Share on other sites

mismis10

Üdv.

 

Már megoldódott a problémám valamiért átállította magát arra, hogy maxon pörögjön a cpu venti de visszaállítottam.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Most csak én nem értem, hogy ez hogy jön ide? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

mismis10

Elnézést. Csak volt egy kérdésem miszerint hangos a processzor ventilátor és valahol nem lehetne-e állítani valamit a biosban. Közben nézegettem a biost és megtaláltam amit kerestem. Így kitöröltem a kérdésem és odaírtam hogy már megoldódott a probléma.

Link to comment
Share on other sites

solties

Lenne egy olyan (talán hülyeség) kérdésem, hogy van egy alaplapom a szekrényben friss bios-szal két memóriafoglalattal ddr2. Létezik-e olyan szoftver, vagy bármi tesztprogram amivel megállapítható, hogy maximum mekkora memóriát támogat. Tételezzük fel, hogy az erre vonatkozó adatok nem egyértelmûek.

Eltérõek az adatok amiket találtam róla (2Gb és 4Gb).

Szándékosan nem írok típust pont ezért, mert az érdekel, hogy le lehet-e ezt valahogy "manuálisan" csekkolni.

(a processzor támogatottságát hasonló módon /bios update info/ tudtam meg, de sajnos a memória méret nem egyértelmû)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem az északi híd pontos típusa alapján, a chipsetgyártó honlapján nézd meg. Direkt erre való program nem hiszem, hogy létezik.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Inkább az alaplap típusát olvasd ki a PCI slotok közül. :)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Szerintem épp amiatt kapott ellentmondásos értékeket. (De valószínűbb, hogy elnézett valamit)

Amúgy az előbb rosszül mondtam, az Everest kijelzi:

IPB kép

Persze ehhez működő rendszer is kell, ami a szekrényben tartott alkatrészek esetén nem áll fent. :)

Link to comment
Share on other sites

solties

Köszi!

Most összeszereltem, de a z everestben nálam a maximum memória sor hiányzik.

Na mindegy, viszont találtam egy memória konfigurátort, amit a Kingston üzemeltet, és e szerint bárki megnézheti mit bír a deszkája. Most már elárulom egy 2006-os MSI k9vgm-v a kérdéses lap nálam.

A konfigurátor szerint viszi a 4 gigát 800 MHz-n dualban.

Akit érdekel a konfigurátor ITT található.

Állítólag ennek lehet hinni, mert elég régi lapok és bios-ok is szerepelnek az adatbázisában.

Link to comment
Share on other sites

solties

Igen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mismis10

Üdv!

 

Ismerõsöm alaplap vásárláson gondolkozik és azt kérdezi hogy érdemes olyan alaplapot vennie amin van pic-e 1x es csatlakozó is? Mert akar hangkártyát venni vagy asus xonar d1 pic vagy assus xonar dx pic-e 1x. Vagy egyáltalán van valami különbség a két hangkártya közt azon kívül hogy más a csatlakozó? Én mintha úgy hallottam volna hogy a pic foglalat sokkal zajosabb a kanhártyáknál ez így van?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
horeb963

Azt szeretném megkérdezni, hogy van két alaplapom ,az egyik 1 ASUS P4S800D-X, a másik pedig 1 Mercury Kobian PVT800x.P.Szerintetek melyik a jobb? A procim 1 Intel P4 3000 MHz, xocket 478. Át lehet-e vagy érdemes.e át tenni a procit az ASUS-ba?

 

Kösz minden segítséget.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az ASUS lapok megbízhatóbbak, mint a mercury lapok, de ezen kívûl semmi értelme. Mindkét lap elég öreg. Teljesítményben nem fog különbség lenni.

Link to comment
Share on other sites

horeb963

Tudom hogy mind a 2 öreg, de ahogy mondják manapság:szegény ember vizet föz! 1 új alaplaphz új proci,memória és videókari i kellene. Ez pedig jelenleg nekem épp olyan lehetetlenség, mint a marson befogi a cseh 2 -es adást.Szóval akkaor marad minden ahogy van.

 

Azért kösz a választ.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Sziasztok.

Asus M2V alaplapnál melyik billentyûvel(F?) lehet megfogni a boot sorrend beállításokat? Nem a Bios-ban akarom átállítani, csak boot lemezt indítani. Nálam a Gigabytnél ez az F12.

Köszönet a segítségért.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

És az F12-t próbáltad? Szerintem az lesz itt is. Ha nem, akkor nézz utána vagy az alaplap kézikönyvében, vagy a Google segítségével a neten. Nem olyan bonyolult, elvégre AMI BIOS-t futtat, azok meg egyeznek atekintetben, hogy melyik billentyû hatására mit reagálnak.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Nos. Az "F8"-as billentyûre adta be azt az ablakot. Meglepõdtem mert erre azt vártam hogy csökkentett módban induljon el a gép.

Más:

A 3Com EtherLink XL 10/100PCi/NIC(3c905c-TX) háló kártyát a Win7 abszolút nem tudta kezelni(drive-t nem tudott telepíteni hozzá). Mivel a T-online tette a gépbe a kártyát(az alaplapival nem mûködött a net egy hálózati tulfesz miatt) így cd sincs hozzá.De mivel nem volt drive így net sem.Maradt az Xp ami simán vette az akadályt és mûködik minden.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
boylerka

Üdvözlet!

Lenne egy olyan kérdésem a páromnak összeraktunk egy gépet netezni. PVM 266 aM-P Mercury alaplap van benne , jól mûködik semmi gond csak 512mb ram van benne szeretném bõvíteni. Most egy 512mb DDR-333 pc2700 as van benne milyet vehetek még bele ha ilyet nem találok? A vaterán nézelõdök és nem tudok dönteni. Kérném a segítséget ha tud valaki.

Üdv

Péter

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Azonos órajelût és késleltetésût keress. Ha lehet, akkor azonos chippel, de az nem annyira fontos.

Link to comment
Share on other sites

boylerka

Köszi szépen a segítséget. De esetleg kifelytenéd bõvebben a késleltetést nem értem bocs.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Úgy néz ki a leírásban, hogy pl. 5-5-5-15. Ez is egyezzen meg.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Mi a véleményetek az olyan alaplapról ami Ram szempontjából hibrid.Tehát kezeli a DDR2-es és a DDR3-as memória modulokat is.Valószínû hogy lapot+procit kell cserélnem és a szûkös anyagiak miatt gondoltam egy ilyen lapra, mert késõbb talán a memóriát is ki tudnám cserélni az újabbra.Mivel AMD procisban nem találtam így az intelest választanám.Most is az van benne.

http://www.edigital.hu/Alaplap/ASROCK_G41C...lap-p52485.html

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Tudom hogy a válasz nehéz mert míg valaki nem használ ilyen alaplapot hogy is mondhatna véleményt,A másik meg az hogy a köztes megoldás (ezzel is meg azzal is mûködik) mindíg sántít.Viszont az a gép amelyikben lapot akarok cserélni,szintén hibrid.Egy Asus P5VDC-X, ami a DDR és a DDR2-es ramokat is kezeli.Jelen esetben DDR2 van benn immár több éve(az utolsó Sulinetes vásárlás éve).A memóriával soha nem volt gond.

Azt gondolom azért mert hibrid még nincs egyenes arányban azzal hogy nem mûködik rendesen.Sajnos az anyagiak miatt kell ezt így megoldanom.Ha valaki tud bármilyen tesztet ez irányba kérem linkelje be.

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...