Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PHP - Mysql


pape

Recommended Posts

pape

Kérlek segítsetek megoldani a problémámat, amellyel több mint egy hete kűzdök.

 

A MySQL - PHP kapcsolatot nem sikerül összehozni sehogyan sem! Szükségem van a MySQL-re, mivel FTP-n ez áll rendelkezésre, és beléptetés, adatbázis létrehozása miatt kell. A WAMP-pal a kapcsolatot meg tudtam valósítani!

 

Az Apache, és a PHP a 4 - és 5-ös verzióval is működik!

Adatok: D:\webszerver (Apache - PHP - Mysql - Mysql CC mappák)

localhost címe: D:\docu (ide tömörítettem ki saját mappájába a phpmyadmin phpMyAdmin-2.7.0-pl2, illetve a phpMyAdmin-2.10.0.2-all-languages-t is --természetesen nem egyszerre!)

 

A phpmyadmin nem indul el, az alábbi hibajelzést adja: nem tudtam betölteni a mysql kiterjesztést ellenőrizze a PHP konfigurációt.

 

A mysqlconnenct.php -re a hibajelzés pedig az alábbi: Fatal error: Call to undefined function mysql_connect() in D:\docu\mysqlconnect.php on line 3

 

<?php
$kapcsolat = mysql_connect("localhost", "root", "baba");
if (!$kapcsolat) {
die('Nem lehet csatlakozni ' . mysql_error());
}
echo('A csatlakozás sikerült');
mysql_close($kapcsolat);
?>

 

A jelszó felh. kombinációkat változtattam, de alapból nem értem a phpmyadmin miért nem indul? A phpmyadmin 10. verziónál plusz még a 1045 -ös hibakódra hivatkozik, de azt nem értem, hogy első alkalommal miért nem enged be?!?! A MySQL démon a szolgáltatások ellenőrzése szerint FUT!

 

Teljesen kitakarítottam a MySQL nyomait még registry szinten is. Win32 XP operációs rendszeren a mysql-essential-4.1.12a-win32, illetve a mysql-essential-5.0.41-win32 exe fájlokat használtam, a PHP-nél kibontottam a tömörített állományt, a phpMyAdmin-hoz hasonlóan. Jelszóként: root, illetve baba került beírásra. Egyikre sem reagál! (Új telepítés, takarítás után!) A környezeti változókat használtam (Patch, illetve PHPRC), amelyek a D:\webszerver\PHP mappára mutatnak a ; használatával. A php.ini a "helyén maradt" a php.ini-dist-ből készítettem a másolatot. Az extensionnál a mysql, mysqli, és a mbstring -eket aktivvá tettem.

A D:\webszerver\Mysql\bin\libmySQLo.dll -ra átírtam, de eredetiben sem megy

 

Valami mellett "következetesen" elmegyek, és nincs ötletem. Végig olvastam mindent, amit találtam, dehát a vége sajnos változatlan, ezért is kérem a segítségeteket, előre is köszönettel.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

A php.ini-ben be kell kapcsolni a MySQL-kiterjesztést:

extension=php_mysql.dll

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem a MySQL-lel van a hiba, hanem a PHP-vel. Hiába tetted aktívvá a MySQL kezelő részeket, azok valamiért nem működnek. Az extension_dir-t beállítottad rendesen? Csinálj egy phpinfót, és akkor kiderül, hogy milyen extensionök futnak. Amúgy meg itt a tutorial, ez alapján végigcsinálod, működni fog.

 

Link to comment
Share on other sites

pape

Köszönöm a segítséget!

 

Egy több mint bosszantó elírás miatt nem ment.

 

Talán okulásul: A php.ini dupla fáljkiterjesztéssel szerepelt, tehát php.ini.ini!

Ezért nyilván nem tudott betölteni, ezt viszont a php info nélkül soha nem vettem volna észre!

 

A duplázásért elnézést kérek! Egyszerűen tájékozatlanság volt, nem láttam megjelenni a főoldalon!

 

A TUTORIAL tökéletes, és maximális köszönet a munkádért!!!

 

A kapcsolat a PHP és MySQL között kiépült, csak még phpmyadmin nem akar elindulni, illetve próbáltam a mysql cc-t, de client problémát jelez, a parancssori pedig egy nagyon távoli emlék, és ha nem muszály.

 

Még szeretném kérni, hogy hasonló alkotó ötlettel segítsetek itt a végjátékban.

 

A hibajelzés:

 

Üdvözöl a phpMyAdmin 2.10.0.2

 

Probably reason of this is that you did not create configuration file. You might want to use setup script to create one.

 

Hiba

MySQL jelzi:

 

#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)

 

Tehát a mysqlconnet.php működik! A phpmyAdminhoz van valami config hozzáférés? Sajnos ezt sem tudom!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, pont ezzel a résszel még lógok a tutorialból. :upsz: De nem olyan bonyolult. Ugyanúgy van egy config állománya, config.sample.inc.php néven, ebből kell config.inc.php-t csinálni.

 

Az enyém így néz ki (a megjegyzés sorokat kivettem):

 

<?php
$i = 0;
$i++;
$cfg['Servers'][$i]['host']          = 'localhost'; // MySQL hostname or IP address
$cfg['Servers'][$i]['extension']     = 'mysqli';    // The php MySQL extension to use ('mysql' or 'mysqli')
$cfg['Servers'][$i]['auth_type']     = 'config';    // Authentication method (config, http or cookie based)?
$cfg['Servers'][$i]['user']          = 'root';      // MySQL user
$cfg['Servers'][$i]['password']      = 'ide_írd_a_jelszót';  // MySQL password (only needed
?>

Link to comment
Share on other sites

pape

Köszönöm!

 

Valóban nem túl bonyolult, ha tudja valaki!

 

Nálam sajnos erõs ellenállás van egyelõre, azaz nem indul.

Copy -val írtam át, reboot, ... de......

 

Nincs véletlenül valami elírás, mert ha minden rendben akkor nálam kell tovább keresni.

Egyébként minden mûködik. A kapcsolat megvan.

 

Különös azonban, hogy a mysql cc -vel sem tudok semmit kezdeni, tehát azért nem kerek a történet teljesen!

 

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
Mi az a mysql cc ?
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...