Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Keres függvény


Frank

Recommended Posts

Frank

Hi!

 

Üdözletem mindenkinek. Ahhoz szeretnék segítséget kapni, hogy ha van egy adattáblám ami a következõk szerint épül fel A1,2,3.......5 tartalma mondjuk alma,narancs,................banán, a B1,2,3..............5, pedig tartalmazza ezeknek az árait akkor milyen függvénnyel tudnám megkerestetni a legnmagasabb illetve legalacsonyabb árú terméket, és hogyan csináljak kimutatás belõle,hogy a termék nevét és ne az árát írja ki. Már csináltam segédtáblát is,(megfordítottam az adatokat,A=B) de nem akarja a jó adatokat kiírni.

 

Köszönettel: Frank

Link to comment
Share on other sites

awk2

Helló!

Próbáld az Index és a HOL.VAN függvény egybeágyazását. Megpróbálok csinálni neked egy példát.

 

Sikerült! Megvan a minta táblázat, ha adnál e-mail címet (küldd az enyémre), akkor tök jól át tudnám küldeni.

Lehet több mezővel, illetve 1 db-bal is megoldani. Leírhatnám, egy picit hosszú lenne, gyorsan rájöhetsz, ha át tudom vhogy küldeni!

Link to comment
Share on other sites

Frank

Hi!

 

A keresés jobbra sikerült nekem a MAX és az FKERES függvény használatával de azt azért továbbra is szeretném tudni hogy ha nem csinálok segédtáblát akkor az értéktõl balra hogyan lehet keresni. Itt az emailom. lap.fer@invitel.hu

 

Köszi a segítséget!!!

Link to comment
Share on other sites

awk2

Elküldtem!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Frank

Hi!

 

Átküldenéd mégegyszer mert nem jött meg és nagyon kíváncsi lennék az értéktõl balra való azonosításra.

Köszönöm elõre is.

lap.fer@invitel.hu

 

 

Köszönettel:

Frank

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
grondby

Hello!

Hasonló gondom van, mint Franknak. Két oszlopom van:NÉV és ÁTLAG. A legmagasabb átlagú nevét szertném ha kiírná a program.

Elõre is kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...