Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Informatika, oktatás, informatikaoktatás


Garono

Recommended Posts

Gereby

Sziasztok!

 

Kérdésem volna. Ebben a tanévben érettségizem. Informatikából széndékozom emelt szintû érettségit tenni. Jövõre pedig szeretnék továbbtanulni vagy Kecskemét GAMF-ra, vagy Budapest, Mûegyetemre, mindkét helyre Mérnökinformatikusnak. Kérdésem volna, hogy informatika érttségik közül melyiket válasszam? Informatika, vagy Informatika alapismeretei??? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Jössz a GAMF-ra? Az igen, én jövõre végzek.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem biztos... De elõször is le kéne érettségizni. Meg el kéne dönteni, hogy melyik infóból. :huh:

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

A Felvételi tájékoztatóban benne van, mi a követelmény.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Mindkét célpontomon mindegy. Ugyanis vagy-al vannak elválasztva.

 

De mégis szerintetek...

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Te mit tanulsz/tanultál? Szerintem az Informatika a több...

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Inkább szakmaizgattunk, de nem tudom, mennyire leszek fölkészítve az alapismeretekre. Nem tudom milyen elméleti anyag szükséges hozzá, de talán azt már most is tudom magamtól, csak az nem mindegy, hogy mondjuk hogyan fogalmazom meg a fogalmakat... Igazából inkább programozok, meg tudok dolgokat a gépről, minthogy wordözzek, excelezzek.

 

Van itt valaki a fórumon, aki próbálkozott már informatikai alapismeretekből emelt szintű érettségit tenni? (Vagy esetleg idén fog?)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egyetértek. Én is utálom a Wordöt meg az Excelt, de hát nekünk meg le kell tenni az ECDL-t... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az miért baj?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mert a nagy részét már tudom, és most mégis meg kell tanulnom. :)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Nem láttam még embert, aki ki merné jelenteni, hogy a Word meg az Excel nagy részét már tudja. Egy átlag felhasználó kb. a 10-15%-át használja ki ezeknek a programoknak, ennek a nagy része pedig 8-13%. Tény, hogy ennyivel is el lehet boldogulni, ezt viszont érdemes készségszintre fejleszteni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem azt írtam, hogy a Wordnek meg az Excelnek a nagy részét már ismerem, hanem azt, hogy az ECDL vizsgaanyag nagy részét tudom! :!:

A kettõ merõben más... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Arról nem is beszélve, hogy az ECDL-hez nem Wordöt és Excelt kell ismerni, hanem szövegszerkesztési és táblázatkezelési alapismereteket, amelyeket "véletlenül" (khm.) Microsoft szoftvereken kell tudni bemutatni.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Bocs, félreértettem. Bár ahányszor én hallom az iskolában, hogy "ó, én már tudom a Wordot"...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Arról nem is beszélve, hogy az ECDL-hez nem Wordöt és Excelt kell ismerni, hanem szövegszerkesztési és táblázatkezelési alapismereteket, amelyeket "véletlenül" (khm.) Microsoft szoftvereken kell tudni bemutatni.

Milyen igaz! :)

 

Bár ahányszor én hallom az iskolában, hogy "ó, én már tudom a Wordot"...

Én csak akkor mondom azt valamirõl, hogy tudom, ha már megtanultam.

Többek között ennek is köszönhetem a sok-sok kitûnõ bizonyítványomat.

Link to comment
Share on other sites

tomykav

Sziasztok!

 

Rendezvény ajánló:

 

Informatika Tisztán - ingyenes szakmai képzés rendszergazdáknak!

 

"Szeretettel meghívunk ingyenes, egynapos, tisztán szakmai témákat

érintõ konferenciánkra, ahol a Microsoft legkiválóbb szakemberei

látványos elõadásokon keresztül mutatják meg, hogyan láthatod el

hatékonyan a számítógép-hálózatok felépítésével és üzemeltetésével

kapcsolatos teendõket!"

 

Bõvebben, valamint regisztráció itt:

http://www.microsoft.com/hun/it/?refID=X2SL3J

Link to comment
Share on other sites

payskin

Fóti Marci és Gál Peti tartják, mindkettő isten kategóriában van a Microsoft technológiák oktatása területén, azonban erős kétségeim vannak, hogy egy nap alatt lehet-e rendszergézát faragni a népből. Mindenesetre a szeptember végén levő szombatira regisztráltam! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Calyd

Egy kis segítséget kérnék tõletek, fõleg azoktól, akik jártasak az újságírás, szövegszerkesztés terén. Egy informatikai tankönyvet kell elemeznem több szempontból, így merültek fel az alábbiak:

- Hogyan írjuk le a "cache" szót? A könyv internet-cashe-nek írja. Én még így soha nem láttam.

- Hogyan írjuk le a "chip" szót? A könyv csipnek írja.

- Találkoztott-e már valaki a KiB, MeB, GiB és társaival? Ahogy én kivettem a könyvbõl, nagyjából hasonló létjogosultsággal bír, mint anno a gradián.

 

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Cache, chip, KB, MB, GB. :)

Szerintem javítsd. ;)

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Khm. Azért ugye nem gondoltad, hogy nem direkt írtam úgy, ahogy. A MeB, GiB stb. valami okosnak vélt emberek agyából kipattant, újszerű átváltási rendszer az informatikában. Merthogy az M, G stb. nem 1024-es váltók. Elvileg '99-ben fogadták el a szabványt, de én most olvastam róla először. Szerintem nem túl életképes ötlet, függetlenül attól, hogy van némi alapja.

A cache és chip pedig számomra már mindig is így marad, de az elvieket kérdeztem. Egyébként a legmókásabb kifejezése a könyvnek, a "mosolygók". Hát ez szvsz.: :lol: (Ezek lennének azok! :D)

 

ui: Kihagytam, hogy a MeB az mebibájt, a GiB gigibájt, a KiB pedig kibibájt. Legalább viccesen hangzanak. :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én meg úgy tudom, hogy noha az informatikában a kilo, mega, giga jelentése eltér az SI-mértékegységrendszerben használatostól, leírásában nem különbözik attól. Tehát a kilobájt hiába 1024 bájt, a rövidítése a kB. ;)

Igencsak meglepne, ha nem így volna. :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

De itt most nem megáról, gigáról, kilóról van szó, hanem mebirõl, gigirõl, kibirõl...

Link to comment
Share on other sites

Oke

A mi informatika könyvünkben van a mebirõl stb-rõl. (De nem kellett megtanulnunk.) :D

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Én személy szerint nem sok értelmét látom.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én sem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...