Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Winchester teszt


david93

Recommended Posts

david93

Sziasztok!

A gépemben 2db vinyó van,az egyik régebbi, de mind a kettõ IDE csatlakozású. Egy program kellene amivel tesztelhetném, ellenõrízhetném õket.(például fõként azt szeretném megtudni hogy bad sector mentesek-e.)

Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Sziasztok!

 

A bad sector ellenörzésre kíváncsi lennék én is. Egyszer haver vinyóját elvittük szervízbe mert rossz volt és még garis volt. Ott azt mondták hogy az elején van pár bad sector. Ezt kb 5 perc alastt mondták meg. Honnan tudták hogy az "elején" van? Milyen progival nézték? Vagy hanta volt csak?:)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

HDTune.

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Én a Hard Disk Sentinel-t javaslom. Teljesen magyar nyelvû - mivel magyar fejlesztés, és van belõle ingyenes verzió is.

 

www.hdsentinel.com/hu/index.php

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
bendegu

Sziasztok!

Nekem egy olyan winchester tesztelõ programra van szükség amit ha kiírok cd-re akkor arról bebootolva tudom a gépre csatlakoztatott winyókat tesztelgetni. Mert most van két vinyóm az egyiken oprendszer ami jól is megy, de amint a másik vinyót rácsatlakoztatom a gépre akkor a bejelentkezésnél kifagy(csökentett módban is) valószínûleg a másik vinyón az ntfs fájlrendszer sérült de nem akarom újra formázni mert sok adat van rajta, ezért szeretném vmilyen progival ha lehetséges vagy helyreállítani a vincseszter fájlrendszerét vagy a rajta lévõ adatokat valahogy lementeni.

Szóval aki tud Valami ilyesmi programot vagy eljárást és hogy honnan tudnám megszerezni az írja meg.

Köszi válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tegyél be egy Linux LiveCD-t, mondjuk Ubuntu Linuxot.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
KeLa

Esetleg nézd meg a vinyók jumperelését! Egyik Master, másik Slave módba kell legyen!

 

A jobb fajta partícionáló programok tudnak menteni is, például az oldalon korábban ismertetett Acronis Directory Suite. És telepítés után kiválóan használható boot CD-t is készít.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...