Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Deplhi + adatbázis


csanesz

Recommended Posts

csanesz

Szeretnék érdeklõdni, hogy van-e valami megoldás arra, hogy Delphi 7 enterprise alól tudjam elérni a MySQL adatbázist. Esetleg ehhez kell valami külön Unit? Ha igen, megkérnék valakit, hogy írja le valamilyen részletességgel, hogy tudom én ezt használni, esetleg lehetséges-e hogy a BDE-t kikerüljem? Paradox, DBase táblák használatába otthon vagyok, csak a MySQL nem akar összejönni. Azért lenne szükségem a MySQL táblára, mert egy adatbázist szeretnék használni, és ezt Delphi-ben írt programból, és Web-en keresztül PHP-bõl is szeretném elérni.

 

Elõre is megköszönöm a válaszokat.

Bízom bennetek!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
_Menyus_

Szia Csanesz ismét,

 

Öööö, problémás, mert a MySQL portját általában nem engedik ki a webszerverek üzemeltetõi. Azaz a MySQL teljesen lokálban fut. De egyébként : nézd meg ezt!

 

Menyus

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
zidan

Nem tudom meg e oldódott a problémád, de én már próbáltam MSSQL-t Visual Basicbõl elérni. Csak a connection stringbe kellet beírni az ip címet és a portot amihez kell kapcsolódni. Az alábbi kód.

 

Dim connectString As String = "Provider = SQLOLEDB.1;" & _
        "Data Source = 192.168.0.148,1433; Initial Catalog = adatbazis;" & _
        "Network=DBMSSOCN;" & _
        "User Id=valami;" & _
        "Password=valami"

 

 

Delphibõl is készítettem egy adatbázis elérést ott is ehhez az MSSQL-hez.

 

Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;User ID=sa;Initial Catalog=adatbazis;Data Source=192.168.0.148,1433

 

Még anno készítettem VB-ben egy MySQL-hez ott is ip cím, port alapján. A default port 3306. Ha más akkor a rendszergazdával kell beszélni hogy mit állított be.

 

 

Remélem tudtam segíteni.

 

Zidan

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...