Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bájcsevej és politika


Digital Silence

Recommended Posts

Digital Silence

Vagy valami hozzá hasonlót. :)

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Valamint Wikipedián is ezt írták:

 

Longhorn Reloaded is dedicated to the revival of Windows Longhorn, for the following reasons:

 

* Many features in Windows Longhorn were cancelled before Windows Vista came out, including a very different user interface codenamed Onyx, and the WinFS file system.

 

Aztán hogy végül összejött-e nekik az jó kérdés.

 

A Vista forráskódja nem áll rendelkezésükre.

 

Nekik se az XP-é.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Szerintem ide illik legjobban. Szóval egy kis "matek". :)

"Állítás": 110 Arany Ászok sörösüveg + 6 Becks sörösüveg = 1 10-es csomag Sajtli + 1 üveg Globus mustár + 1 üveg Cherry Coke + 1 fél kilós kenyér + 1 Lays csipsz + 1 Chio csipsz + 1 Kinder Maxi King + 1 noname nyalóka + 6 újabb üveg Arany Ászok (:D).

"Bizonyítás": Pusztán tapasztalati úton. Az említett sörösüvegkészletet ugyanis én és lakótársam halmoztuk fel a vizsgaidőszakunk első napjától kezdve. A teraszon egész sörösüvegtenger volt -> most feltűnően nagy az amúgy kis terasz. :D Ezt váltottuk vissza tegnap, és az "egyenlet" jobb oldalán lévőkért egy fillért nem kellett fizetnünk.

 

Egyébként a vizsgaidőszak nagyjából 6 hetet ölelt fel, így némi számolgatás után kijön, hogy naponta 1,38 sört ihattunk meg fejenként. Ezt persze nyugodtan feltornázhatjuk 1,5-ig, mert az üveges sörön kívül elfogyott még néhány kisrekesz dobozos sör is. :D

 

A vizsgaidőszak számlájára kell írni még a cigisdoboz-torony "építményemet". Ez szintekből áll, és minden szintet 6 doboz alkot. Jelenleg 10 teljes emelettel rendelkezik, a 11-en még csak két doboz van. Ennek úgy 80%-a rövid, narancs Pall Mall, 10%-a rövid, ezüst Malboro és 10%-a valamilyen egyéb Pall Mall (hosszú narancs, sötétkék stb.)

Ha itt is számolni kezdünk, akkor napi 14 szál jön ki fejenként. 19-cel számoltam, csak a néhány Malboro 20-as (bár az utolsó kettő már abból is csak 19-es).

 

Szóval a számok talán megdöbbentők lehetnek, bár ahogy így egy napra kiszámoltam nem olyan vészes. De a cigi és a sör elfogyasztásához megannyi jó este és kiadós beszélgetés is társul, szóval szerintem pont ezért sikerült jól vizsgaidőszak. :)

 

ui: az energiaitalokat már nem számoltam. Azok azért nem voltak olyan jelentősek, bár azért fogyott abból is.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Sörösüveg újrahasznosítás felsõfokon! :D Gratulálok hozzá. :oké:

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Milyen érdekes, hogy én a vizsgaidőszakom alatt egyetlen üveg sört sem fogyaszthatok el, annyi szabadidőm sincs. :S Mondjuk csak a viszga napján, dolgom végeztével (hát, kivétel, ugye, mint tudjuk, gyengíti a szabályt :) ). Na mindegy. :upsz:

 

Dohányzásról pedig nálam szó sem lehet. :D Futás, az igen. :lol: Lehet, hogy minta kollégista vagyok? De akkor miért jött átt mindig a szomszéd csaj (alkalmanként másik szobából és emeletről), hogy halkítsam le a zenét, vagy Quake-ezzünk kicsit halkabban éjjel 2-kor? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nálunk hasonlóképp fogytak a dolgok. Cigiből jó sok, sörből pedig mindig volt a hűtőben és vizsgák után mindig felhajtottunk pár üveggel. Volt mikor kimentünk a városba és végigjártunk pár kocsmát. Nálunk a dobozos sörökből volt építmény polcon, szépmags volt már év végére, kiköltözéskor bontottam le és hordtam ki a kukába.

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Hmmm! Biztos, hogy a szomszéd csaj éjjel "csak azért" jött át? ;):D

Link to comment
Share on other sites

Calyd

@Digital Silence: :lol:

 

@h.arpad: Vannak pontok, amikor már nem bír többet az ember. Ilyenkor olyan jól esik egy sör, hogy csak na! :)

 

@Adani: dobozos sör -> :pfúj::D Nem szeretem, nem olyan jó az íze.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Jó, na, elhiszem. :)

Hmmm! Biztos, hogy a szomszéd csaj éjjel "csak azért" jött át?
Nem. :lol:

 

Nálatok is járt már az az anekdóta, mely szerint egy hallgató megkérdezte a vizsgáztatót, hogy részegen lehet-e vizsgázni? Mire az oktató rövid gondolkodás után: "Hát miért ne?" Erre a válasz: "Akkor hozzátok!" :D

 

Szorgalmi időszakban viszont nekem is volt sörösdoboz-gyűjteményem. Másodévben, emlékszem. Be régen is volt. :)

 

Amerikából ered az a femérés, mely szerint napi 1 üveg sör még egészséges. A sörözős szokást mi is átvettük. A gond csak az, hogy náluk egy üveg nem 0,5 l-es, hanem kb. 0,33. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Calyd

A felméréshez:

Ez így van! A sörnek hasonló a hatása mint egy pohár gyengébb (nem minőségre értem) vörösbornak vagy egy kupica pálinkának. És nálunk is lehet kapni miniüveget, csak hát a fene iszik olyat! :D

Ha már a sörnél tartunk, azt ugye tudjátok, hogy: Egy sör nem sör! Két sör fél sör! Három sör egy sör, de hát egy sör nem sör! :D [Ennek létezik négy sörös verziója is, de a lényegen nem változtat.]

Link to comment
Share on other sites

Crocket

Most sajnálom csak igazán, hogy annak idején kihagytam a fõiskolát! :S Viszont ha belegondolok, még nem is vagyok olyan öreg hozzá... :P

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Csak a buli kedvéért el ne kezdd! :) Nem olcsó mulatság manapság. :hááát:

Viszont, ha valami komoly elképzelésed van vele... ;)

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Az sem utolsó szempont, hogy az az egy sör az milyen sör. Mert, ha egy átlagos gyenge sör vagy egy jó erõs barna, akkor a hatás is egész más lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Úgy látom, ide lehet írni mindenfélét.

 

Valaki küldhetne egy myVIP meghívót!

Köszönettel: K..... A..... (eremit)

Link to comment
Share on other sites

Calyd

@crocket:

Ha érdemben foglalkoztat a téma, akkor nézz utána a lehetőségeknek és hajrá! Soha nem késő elkezdeni semmit! ;)

 

Sör: max. 80 Ft, forralva és nem behűtve, jól felrázva nem keverve és egy kacskaringós szívószállal! :lol: Egyébként természetesen mindig a legjobb döntést hozom: Arany Ászok! :) Ezen kívűl fogyasztásra ajánlott még a Becks, a Dreher, az Amstel a Stella. És aki Erdélyben kolbászol, az a Ciuc-ot [ejtsd: csuk, az u előtt egy halovány i-vel], mert remek sör!

Aki vállalkozó kedvű, az fogjon egy darab kockacukrot és egy üveg sörbe dobja bele. Ha meleg a sör, mégjobb a hatás! :)

 

@eremit: hova is küldjem? Privátban dobj egy címet, és megy. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Régen mikor sűrűn jártunk át Romániába ezért-azért, amazért, lehetett ott kapni egy olcsó sört, amit 2 literes pillepalackban adtak. Ha jól emlékszem Bucegi volt a neve, félelmetesen olcsó volt és nem is volt rossz (sőt jobb volt mint némelyik Lidl-s sör).

 

Egyébként nálam örök kedvenc a Heineken, de az drága és általában nincs rá pénzünk, ezért legtöbbször Borsodi, Kőbányai vagy Soproni fogy. Egyébként a sörösdoboz piramisban ezek voltak: Finkbrau (olcsó rossz Lidl-s sör), Borsodi, Soproni, Arany Ászok, HB, Heineken, Kőbányai, Amstel, Stella.

 

Az Arany Ászokat, Mászoknak hívtuk, a Sopronit meg Soponig Mászoknak.

 

A koleszos bulkion meg sokszor elhangzik az, hogy "legjobb sör a Borsodi, attól megy a harckocsi, eladjuk a harckocsit, veszünk rajta Borsodit". Van még több is, de azok nem szalonképesek.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Arany Ászok: A legundorítóbb magyar sör. Tiszta vízizû. Csapolva egy fokkal jobb. Cigivel mégjobb. A 3. korsó után már-már finomnak hat.

Borsodi: Középszerû...

Soproni: Kicist vasíze van, de talán még ez a legnormálisabb sör magyarországon.

Dreher: Büdös

Kõbányai: Már régen is nevetséges volt.

Becks: Gagyi és ahhoz képest drága. Itthon csinálják.

Löwenbrau: Mióta magyarországon csinálják, és nem importálják, nem szeretem.

 

Ami jó: Bármelyik import cseh sör. Belga sörök. Eredeti német sörök. Heineken. Plusz ha valaki Horvátországban jár akkor az Ozujsko és a Karlovacko is rettenetesen finom sör. Ott csakis azt szabad inni.

Link to comment
Share on other sites

Crocket

@Calyd:

Majd egyszer, ha hazatelepülök, (Olaszországban dolgozom) és pont ahhoz lesz kedvem belevágok. Amúgy poénból írtam. Mi még (vagy már) olyan érettségit írtunk, hogy aki főiskolára akart menni, egy szigorított verziót kapott. Be is jött a diri, hogy hát ki is akar fősulira menni, mert neki úgy kell leadnia az adatokat. Körülnéztem, és egy ember tartotta fel a kezét. Akkor úgy gondoltam, hogy én nem fogok csúfoskodni vele! :D Eddig nem bántam meg, a jövőröl pedig ráérek akkor gondolkozni, ha majd eljön. Ja! A sörforralás helyett fejeld meg jófajta házipálinkával, aránylag olcsón lehet hozzájutni, a hatásfoka meg veri a sört. de aztán másnap ne engem szidjatok! :D:P Amúgy én is szeretem a sört, a kedvencem a Kínai Sör. Ha nincs, Tuborg, Kaiser, Amstel. De a lényeg, hogy legyen hideg, szénsavas, és keserű!

@h.arpad

Nekem már csak esti iskola jöhet szóba, és pont van Keszthelyen pár kihelyezett főiskolai szak, tehát aránylag reális áron lehet tanulni. Ha belemegyek a dologba, a tudásvágy és a hiúság fog motíválni. :) Mármint, hogy nekem is lesz diplomám! :)

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

@Greene

A Daruvári se kutya, és a szlovén Lasko Pivo.

 

Sajnos a magyarországi sörgyártás leépült, egyes gyárak bezártak(Nagykanizsa), rengeteg a licensz sör. Dolgoztam valamikor raktárosként a pécsi sörgyár fonyódi kirendeltségén, sok olyan saját söre volt a cégnek, amik azóta teljesen eltüntek a palettáról. Fogyott a Szalon, és a minõségi Gilde. Import volt a Pilsner Urquel-a legjobb sör a világon ;) -, és az Ottakringer. Aztán, üzleti érdekek tönkretettek gyárakat, és ezt nagyon egyszerüen lehetett. Megvonták a Pepsi gyártás licenszét, és kész, ezzel a sörgyártásnak is annyi lett. :Sír:

 

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Greene-nek igazat adok, ami a sörök egy részét illeti.

 

Az Arany Ászok és a Szalonsör az, amit sohasem iszom. A Dreher én nem éreztem büdösnek, lehet, hogy azért, mert nem szagoltam. :lol: Mivel nem iszom sokat, Heinekent veszek, ahányszor csak lehet, nem azért mert drága, hanem azért, mert tényleg ízlik. Ha buliba kell nagyobb mennyiség, akkor jöhet a Borsodi, a Stella Artois meg a Soproni.

 

Párszor voltam Bajorországban. Ott aztán nagyon el lehet tévedni, százával vannak sörfajták. Sajnos olyat még ott nem ittam, ami ízlett volna. :hááát: Román söröket is ittam, de átlagosnak tűntek.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Sörökben nem értünk egyet. :) A Heinekent csak régen kedveltem, ugyanis én meg azt érzem vízízûnek. :) A Dreher jó, de annyira nem, hogy üsse az ászokot. Kõbányait a volt barátnõméknél ittam és nekem bejött. A Becks pedig szerintem jó. Nem a dobozost kell venni, az tényleg nem jó.

Drehert az egyik kedvenc (és gyakorlatilag egyetlen) helyünkön szoktunk venni, a Noiret-ban. Szerintem nagyon jó hely, aki pesti és nagyjából kultúrált környezetben szeret elleni haverokkal, annak ajánlom. Egy zsiráf (3 litres sörcsapoló) és mehet a buli! :D

 

Majd egyszer jól összeülünk és megvitatjuk ezeket az igen fontos kérdéseket. Persze mindenki kedvenc sörének társaságában. ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Szalonsörrõl egy régi reklám jut eszembe, "Szalonsör, mi tudjuk mit hoz ki a férfibõl" meg ugye bulikon betintázva ezt átköltve is énekeltük, csak az elsõ szó más. :D Nem írom le, mert a moderátoroknak csinálnék vele munkát. :D

 

Egyébként már évek óta nem ittam. A Heinekent viszont jó sör, nálam etalon, de mivel nem olcsó mindennap nem tudok inni. Meg ugye csoró kollégisták olcsó sört isznak, mint Kõbányai meg Borsodi. Ezek olyan átlagos sörök. Volt mikor vettünk egy Hektor nevû sört az Auchanban 52 ft-ért, de az olyan mint ha sima víz lenne. De legalább nem volt vizeletízû mint Lidl-ben lehet 59ft-ért.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én azt nem értem miért nem vesz valaki kevesebbet, de minõséget?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Van mikor mi is így teszünk, pl: mikor sikeres vizsgát vagy ZH-t ünneplünk, netán névnap vagy szülinap. Ha meg arról van szó, h egyszerűen csak be akarunk csiccsenteni, akkor meg a mennyiség a lényeg, minél olcsóbban minél jobban berúgni. Sörből meg sok kell, ahhoz, hogy berúgjál tőle, sőt borból is, ilyenkor jön a 300 ft-os 2 literes Koccintós kannásbor meg a 70 ft-os Tesco gazdaságos kóla.

 

Voltam már én is nem egyszer olyan helyzetben, hogy jól berúgtunk, és akkor mindegy mi csak üssön. Ilyen pl: mikor sokadjára nem sikerül egy-egy vizsga és elöjön a mindenki bekaphatja életérzés, vagy pl: a mindenkinek ismerős szitu, mikor nő miatt iszik az ember.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Khm, akkor most olvasd át, és légyszíves javítsd ki a hibákat a hozzászólásodban. Tartalmilag nincs vele gond csak egyszerûen szokás szerint olvashatatlan. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...