Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bájcsevej és politika


Digital Silence

Recommended Posts

Digital Silence

Én nem tudom, hogy repnapokon kívül hol lehet F-16-ot vagy MIG-et fotózni, mert még repnapon sem voltam. A repülõk nagyon nem kötnek le. Csak arra mondom, hogy régen talán tilos volt egy õrbódét is lefényképezni, sõt mint írtam, egy TV-tornyot sem lehetett, de azóta nagyot változott a világ. Egyébként amcsi gépeket lehetett fotózni Taszáron is, mert voltak ott mindenféle gépek, AWACS meg ilyenek. De ha te fotózol a Duna melett, és épp a képbe kerül egy õrnaszád, akkor letörlöd?

Link

Biztonsági elõírások címszó alatti rész.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nem törlöm le persze. De nem vagyok biztos benne, hogy ekkora szerencsém lesz, hiszen az õrnaszád gondolom nem mindennapi látvány, én pedig messze vagyok a Dunától... :D

Link to comment
Share on other sites

Matvác

Haditechnika című magazin szerkesztősége írta a következőt:

"A képeket természetesen megtarthatja.. 1989 óta a haditechnikai eszközök nyilvános megjelenésükről készült felvételek a szerző tulajdona..."

 

Úgyhogy részemről túl van tárgyalva a dolog. Mert a Dunán történő hajózás meglehetősen nyilvános megjelenésnek számít. :D

Link to comment
Share on other sites

Pentium XE
Bezzeg a régi Nokia 3310-es telcsimben volt ilyen menüpont és ott is csevelynek írták.

Akkor rosszul emlékszel. <<Kép>> :démonikacaj:;) Vagy ez a teló különkiadás. :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

Volt olyan, amelyikben csevely volt írva, gondolom ez már friss szoftver, de mikor megjelent akkor még csevely volt, ez biztos.

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Lehet, hogy finnül így írják! :D

Link to comment
Share on other sites

Pentium XE

Abba a 3310-esbe 2001-es szoftver van, és szerintem nem 2001-ben jelent meg.

Link to comment
Share on other sites

gergely86

@Digital Silence

 

Szerintem az a teló valamilyen komáromi különkiadás lehetett nem? :D

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Nem tudom, akkor még nem dolgoztam ott! :)

Link to comment
Share on other sites

Pentium XE

Biztos valami limitált kiadás. :P

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Az is lehet, hogy névreszóló volt! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Digital Silence

Kinek, mi a véleménye róla? Link

Link to comment
Share on other sites

payskin
A fejlesztõcsapat vezetõit érthetõen elkeserítette a Microsoft lépése, már csak azért is, mert állításuk szerint a vállalat hónapok óta tudott róla, hogy min munkálkodnak, és csak akkor lépett közbe, amikor terjeszteni kezdték a házilag készített operációs rendszert – bár azzal tisztában voltak, hogy ez kiveri majd a biztosítékot a redmondiak jogászainál.

Az a véleményem, hogy nem értem. Ha tisztában vagyok vele, hogy kiverem a biztosítékot a jogászoknál, nem keserít el, ha tényleg ez történik, pláne nem lepõdök meg rajta. Idióták. :bolond::lol:

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
[...] a Vistából kimaradt újításokat akarták megvalósítani [...]

Lássuk csak. :hááát: Valószínûleg a MS tartalékolja a következõ op. rendszerére. Vagy már megint javítócsomagokban fogja kiadni. Amíg nem tud elmenni ûrsétára minden project-felelõse, van mit fejlõdni... :P

 

Azon csodálkozom, hogy a MS viszonylag hosszú ideig megtûrte õket. Vagyis nem úgy tûnik, mintha aggódott volna a Vista biztonságáért emiatt. A srácoknak talán mégsem jött össze valami?

 

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem. Egyszerûen arról van szó, hogy amíg otthon szöszmötölsz, addig azt csinálsz, amit akarsz. Amikor elkezded kirakni a weboldaladra letölthetõként, azaz terjeszteni kezdesz egy alternatív Vistát, úgy rúgnak fenékbe, hogy nyekken. Nyilván.

Link to comment
Share on other sites

Pentium XE

Hát elég hülye az, aki tudja hogy baj lesz, és mégis felrakja.

 

Most jut eszembe, az otthonra feltelepíthető keyloggerek legálisak?

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Kérdés, hogy otthon vagy a cégnél bûvölték a progit? Ha, a cégnél, akkor egyáltalán miért hagyták, hogy ezzel "játszanak"? Vagy egyéb dolguk nem lévén, mindenki azzal üti el az idõt, amivel akarja? Jó cég ez a MS! :)

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Na igen, aztán mégis megcsinálták a WinFS fájlrendszert. (Állítólag)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
Nem. Egyszerűen arról van szó, hogy amíg otthon szöszmötölsz, addig azt csinálsz, amit akarsz.

Ez nincs így. Elvileg. Gyakorlatilag persze igazad van, de miért ne vitatkoznánk ezen? :D Szóval, egy jogilag védett programot még sima, otthoni szöszmötöléssel sem szabad visszafejteni, átalakítani, a részeit felhasználni a saját projektedben.

Na igen, aztán mégis megcsinálták a WinFS fájlrendszert. (Állítólag)

Ez az egyik, ami miatt rögtön (de legfeljebb fél éven belül) áttértem volna a Vistára.

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Miután a Philips(IR3) eladta a videogyártást a Funai-nak, jelenleg már egyik cég sem gyárt VHS magnót a világon, csak a Funai. Ha, látsz bármilyen márkájú videót, azt a Funai gyártja. Ahogy a CRT monitor gyártást is egy cég oldja meg törökországban, Philips gyártósorokon.

Mobiltelefon LCD-t szinte csak a Samsung gyárt. Szépen el van osztva a nagy cégek között, hogy ki milyen gyártósorba, fejlesztésbe "feccöl bele"!

Link to comment
Share on other sites

payskin
Na igen, aztán mégis megcsinálták a WinFS fájlrendszert. (Állítólag)

De nem. :lol: Két Vista verzióból összebarmoltak egy harmadikat.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Akkor HWSW-n hülyítik a népet. :mérges:CIKK

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem látom, miért hülyítenék. A cikkben nem szerepel, hogy konkrétan mit csináltak ezek derék, remek szellemi képességű programozók (akik nem tudták előre, hogy a Microsoft nem fogja hagyni nekik, hogy saját Vistát adjanak ki. :lol: Az év vicce eddig, simán!)

 

Na de mégis mit csinálhattak? A Vista forráskódja nem áll rendelkezésükre. Mi áll rendelkezésükre? A Vista különböző változatai az elmúlt 3 évből. A cikk konkrétan a 2004-es WinHEC-es változatot említi. Hogy mit kevertek mivel, azt csak ők tudják. Hogy a WinFS-t nem tudták kifejleszteni, az hétszentség, ugyanis ahhoz az kéne, hogy a Microsoft SQL Server 2005-öt belegyógyítsák fájlrendszer szinten a rendszerbe. Ezt egyrészt nem lehet megcsinálni a Vista forráskódja nélkül, másrészt a Microsoft sem tette meg egyik korábbi buildben sem, tehát verzióbuherálással sem lehet WinFS-t előállítani.

 

Tekintve, hogy rajtuk kívül senki sem tudja konkrétan, hogy mit is hoztak össze mivel, azt gondolom, hogy két dologban alkottak maradandót: parasztvakításban és önmaguk leégetésében. De ez mind csak az én véleményem. Ha valakinek konkrétabb infói volnának a projektről, ossza meg velünk bátran! ;)

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Annyiban szerintem is igaza van tanulo91-nek, hogy a HWSW cikkében az áll, hogy ebben a rendszerben van WinFS fájlrendszer:

...és tartalmazza például a WinFS fájlrendszert...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...