Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Need For Speed Pro Street (EA GAMES)


Voda2

Recommended Posts

Flick Robert

Én most töltöm.. :)

Link to comment
Share on other sites

RedBoy

Én most játszottam a demóval. Már itt az elején leszögezném: Tudom hogy csak demo, meg kicsit (egy fenét... nagyon) elfogult vagyok negatív irányban a sorozattal kapcsolatban, és igen nagyok az elvárásaim egy ilyen nagy névvel kapcsolatban.

De engem nem gyõzött meg. :nem: Ami javulás az elõzõ részekhez képest és értékeltem: Szép a grafika, hangulatos a verseny elõtti kommentátor, jó hangok, jó irányíthatóság, tehát technikailag semmi gond.

DE! Hangulatból és igéretekbõl a játék ismét karó...

Kezdjük a pálya menti táj változatosságával. Nagyon gyér a táj megjelenítése, amerre csak nézek sivatag egy két lufi meg kapu és tribün... ennyi. Csak egy gyors összehasonlítás: a TDU-ban is mindenhol jó átlaggal csak fa van az út szélén, de az egy több 1000 km-es sziget, ami ráadásul multiplayerre optimalizált, így annak el tudom fogadni ezt. Itt viszont megint megjelenik a csõben autózás és a csak zárt pályás vezetés. Ismétlem: tudom hogy demo és biztos hogy a teljes verzióban ezen kívül sok más pálya és helyszín is lesz, de értitek.

A másik amit sokan felhoztak ellenérvként az eddigi NFS-ekkel és más autós játékokkal szemben hogy nem törik az autó. A Pro Street-re azt mondták, hogy szuperül fog törni a kocsi. Én másra számítottam törés címszó alatt. Kipróbáltam, hogy milyen az hogy 240-nel a sebességmérõs pályán nekirontok az út menti oszlopnak. Kiábrándító, hogy az autó mint egy tégla az oszlop vonalában függõleges irányban felpattan, majd leesik. A motorháztetõ felpattant, a lökhárító leesett elõl is és hátul is, de például a kasztni nem roncsolódott és az üveg sem tört be. Ja és nemes egyszerûséggel ennyit közölt velem: TOTALED :hááát: . Ennyit a törésrõl... Inkább ne rakták volna bele. (Tudom hogy ki az az állat aki szándékosan oszlopnak hajt, de ha már törik akkor törjön az az autó)

Következõ kérdés: HOL VAN A BELSÕ NÉZET??? Nem hiszem el, hogy ilyen hatalmas meló lenne lemodellezni az autók belsõ terét, és szerintem iszonyatosan sokat dobna a játék hangulatán. Ráadásul más játékokban (GTR, TDU) érdekes mód jelen van a belsõ nézet... Nem értem, hogy miért nem lehet egy ilyen kis apróságot belerakni. NO COMMENT....

 

Ezektõl eltekintve RENGETEGET fejlõdött a játék az elõzõ részekhez képest. Vegyük az irányítást: Nem lehet padógázzal végigrongyolni a hajtûkanyarokban, hanem itt fékezni is kell rendesen. Tökéletes az egyensúly a szimulátor és az arcade között. Ez egy hatalmas elõrelépés a Carbonhoz és a MostWantedhez képest. Az autók kidolgozottsága nagyon ott van a toppon, szépek az árnyékok, a tükrözõdések és a füst... Nah ez az elsõ füst effekt amire elismerõen csettintettem és évek óta vártam. Nem szaggat be tõle a gépem és iszonyatosan reálisnak hat. Tehát ismét piros pont.

 

Összegzésként: Tisztában vagyok velehogy ez csak demo és majd a teljes játéknál kiderül, hogy mit is tud a cucc valójában. Azonban az eddigi fícsörök és bemutatók alapján nem több mint egy szokványos autós játék. Szerintem a Pro Street az utóbbi évek legjobb Need for Speed-je, de hangulatilag még van hová fejlõdnie a sorozatnak.

Link to comment
Share on other sites

pannonboy

Kipróbáltam a DEMO-t, én is leírom a tapasztalataimat:

 

Az elsõ, már látom hogy nem fogom megvenni, mert ahhoz új gépet is kellene vennem, olyan volt mint egy lassú film, de nagyon szép a grafikája. Hogy nekem sz*r a gépem (P4 1.8 / 1GB ram / 256 Geforce FX 5700)az egyéni szoc.probléma.

 

Nincs benne az a motorfék, mint a Most Wanted-ben!!! Amikor felengedted az ujjad a gázról, szinte azonnal megállt az autó (semmi köze nem volt a valósághoz). Pedig a demojában nem így volt. Azóta is ott van a polcon a Most Wanted, feltelepítettem, majd leszedtem, mert úgy használhatatlan volt.

 

Nagyon tetszett, hogy a legújabb autók vannak benne, és európai márkák, nem nyomták tele amerikai autókkal.

 

A kormányzást tényleg elrontották, így élvezhetetlen, de biztosan át lehet állítani az érzékenységét.

Link to comment
Share on other sites

Somentosz

Én nem is tudtam feltenni a gépre mármint felment csak nem indult el.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Nekem nem akad, de nem tetszik benne:

1.Gagyi az irányítás ( billentyûzeten csak! )

2. Nem lehet grafikát állitani benne ( legalább is nem találtam meg )

 

Ami tetszett:

1. Nagyon jók a zenék! Ez eszméletlen jó lett!

2. Játékmenet, és az idáig látott hangulat.

 

Hát én 3-as adnék rá az 5-bõl. :hááát:

 

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hát. Nagyon várom már a játékot, de demót nem vártam, nagyon meglepett. Már szedem is. Igaz ma levezettem több mint 200Km-t (persze valóságban :lol: ), de ezt azonnal ki kell próbálni. :D

Link to comment
Share on other sites

DJGABI
Ne is mond... Az én Radeon 9600-omon még annyira sem fog futni. De elõbb veszek egy konzolt mint hogy gépet fejlesszek félévente...

 

Pontosan így vagyok én is, illetve rosszabb helyzetben, FX5200-vel nyomom (mostanában már inkább csak a netet). Ezért holnap megyek is nézni egy PS2-t. :D

Link to comment
Share on other sites

Flick Robert

Engem annyira nem fogott meg, lehet, hogy másnak bejön: 2/5

 

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Hasonló értékelés: 3/5 :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

gergely86

Nekem tetszett, de nem fogom megvenni egyenlõre, mert a mostani gépem totálisan alkalmatlan arra hogy rendesen futtassa. Mire fel ez a hatalmas gépigény? A Most Wantedhez képest szerintem nem lett annyival jobb a grafika, hogy ennyire szaggatnia kelljen. Az MW és a Carbon is 1024-ben futottak nálam úgy alap-közepes beállításokkal. Ez meg 640-es felbontásban mindent minimumra véve 12-17 fps körül fut, néha jó kövéret be is szaggat. A szaggatással még nem volna akkora bajom, megszoktam már pár új játéknál, de nálam ez a demo csomószor kidob az asztalra valamilyen "program szabálytalan mûveletet hajtott végre..." kezdetû hibaüzenettel. Emiatt szinte játszhatatlan az egész, 3-szor kellett elindítanom, mire egyszer végre betöltötte azt a pályát.

Ennek ellenére tetszett amit láttam benne, igaz tehettek volna bele több autót és pályát, mert 10 perc vezetésért nem érte meg letölteni ezt a demót.

Én bizakodok, remélem a teljes sokkal jobb lesz, mint a Carbon.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem tudom mi nem tetszik benne Nektek... Ez már valamennyire a realitás terére lép. Jó hogy törnek az autók, vigyázni kell rá, és ahogy mozgását nézem a kocsinak, nem olyan vad árkádos, mint az elõzõekben, hanem jobban hasonlít a valóságra. Fel lehet fedezni a kipörgés és blokkolásgátlót a mûszerfalon. Aztán ami nagyon tetszett: milyen gyönyörû már üvegen leszabaályozgatva menni azzal a kis BMW-vel. Ilyen idáig nem volt. Az viszont nagy kár, hogy a kocsitörés így is csak felületi. "Belsõ rácsában" nem deformálódik. :(

Ha a hangulatról akarunk beszélni, akkor azt mondom, hogy lehet, hogy benne van abban, csak két verseny alatt hogy jöhetne már elõ??? Persze egyet tudok Veletek is érteni, mert igaz amit írtok. De minden játéknak (netán sorozatnak) megvannak a sajátosságai, hiányosságai. Attól még jó vele játszani.

Link to comment
Share on other sites

RedBoy

Én csak annyit mondanék még a dologhoz, hogy az EA is megtehetné hogy még legalább 1 évig csiszolja a játékait... Ha észrevettétek, akkor a Carbon nagyon gyorsan jött a Most Wanted után... Többet kéne ezzel a remek sorozattal foglalkozni, nem pedig a nevével eladni a játékot...

Link to comment
Share on other sites

gergely86

Teljesen egyetértek.

Minden évben kiadják sportjátékait, meg az NFS-t, de egyre kevesebb bennük fejlődés. A Carbont kiadhatták volna akár ilyen névvel is: NFS Most Wanted 1,5 Night Edition, mert az jobban illene rá.

Olvastam az új Gamestarban a FIFA 2008-ról, hát valami borzalom a grafika benne...

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Én ki sem merem próbálni a P4 2,8 GHz-en, 2,5 GB memóriával és a 9600 XT (256 MB)-tal... Lassan előveszem azokat a játékokat, amelyek hajdanán szaggattak, talán azok most már rendesen fognak menni, bár a Rollercoaster Tycoon 3 szerintem sosem fog szaggatásmentesen futni. :)

Úgyhogy erről is lemondok a Medal Of Honor után. Nem fejlesztem ezért a gépet. A játékokon kívül még annyi másra tuti a gép, hogy a látvány kedvéért nem teszem fel, inkább megyek a János hegyi kilátóba látványért. :démonikacaj:

Talán észbekapnak a játékfejlesztők, ha hasonlóan kezdenek el gondolkodni a felnövő korosztályok...

Link to comment
Share on other sites

Gereby
inkább megyek a János hegyi kilátóba látványért. :démonikacaj:

Meg felíratokat olvasgatni hangosan, (és kommentelni)? :lol:

 

Egyébként valóban igazad van. Elég nehéz tartani az iramot. Inkább konzolt éri meg venni, mint a gépet fejlessze az ember.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Az a vicc, hogy a hardver nem fejlõdik már olyan ütemben, mint régen. A gépem kábé 3 éves. És még mindig jó a teljesítménye (Vista 4-est adott rá), szóval minek cseréljem le? Hogy egy kb. 12000 forintos játék miatt költsek rá úgy 160 ezret? Vicc. Mert teljes csere kellene ugye...

Konzolt venni? Amikor lassan XBoxból is évente jön ki új verzió? Ráadásul a konzolos platformra drágábbak a játékok? Azok még drágák nekem ilyen fizetések mellett. Vagy sajnálom rá a pénzt.

Link to comment
Share on other sites

Somentosz

Miért nem tudtam vele játszani?? Nem indult el... :nem:

Link to comment
Share on other sites

Molt@m

Leszedtem a demot csak úgy kiváncsiságból.

 

Celeron M440 1,86Ghz; 1Gb RAM (azaz 896 a VGA miatt), Ati Radeon Xpress 200M 128Mb "csippentett" memóriával.

 

Teljesen minimumon éppen játszható sebességgel fut, néha-néha beszaggat.

 

Nem tetszik. :nem: A grafika nem nagyon érdekel ezzel a videokártyával, bõven elég nekem az UG2 szint. A Carbon óta az NFS süllyed szerintem. Az Underground 2-vel manapság is játszom, na az jó kis játék.

Link to comment
Share on other sites

Watto

Hosszabb távra költségesebb a konzol. Gépet csak egyszer kell jó helyről összerakni és bírja egy jó ideig. (kivéve most az új VGA-k miatt). Konzolra drágák a játékok, kivéve az x-box 360 ha ... de annak meg a minősége silány.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Gereby

Holnap van a megjelenés elvileg... Én már nagyon várom az elsõ infókat! :)

Link to comment
Share on other sites

Flick Robert

Az infókat én is. :P

Link to comment
Share on other sites

Watto

Megjelent. ;)

Link to comment
Share on other sites

HK

Játszott már valaki a játékkal? Most ott tartok, hogy megvan nyerve egy race day-ben az összes verseny, de nem tudom, hogy hogy kell továbblépni.

 

Gépigény: t7200(2GHz)-t 95-100%-ig fogja, mobility x1600 szerintem elég jól teljesít (alapbeállításra mindenen húztam egyet fel, szal most minden minimum low (car detail high), és 30 fps-el megy.) Szerintem elég szépre sikerült. Meg a fizika is jobb benne, mint az elõzõekben, gondolom ez okozza a nagyobb prociterhelést.

Link to comment
Share on other sites

mucsi95

Hát jó lett a game. Igaz hogy nekem még csak demoba van meg. :(

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Haver behozta notebookján... Hát toltuk szünetekben (meg azokon kívül is :upsz::lol: ). Nem rossz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...