Jump to content
GSForum - Segélyvonal

NVIDIA Geforce 7800/7900 topik


kender

Recommended Posts

kender

Sziasztok .

Nemrégiben raktam össze 1 uj gépet , megvettem 1gigabyte 7900gs Pci-e. 256bites vga-t . Ez eddig mind nagyon király lenne , de felraktam a gyári cdjéröl a vga utility managert és minden bekapcsolásnál rögtön ezt a hibaüzenetet dobja ki : Gigabyte VGA BIOS not found ... grr :mérges: Ezzekután rögtön rámjött a para , és szerintem a játékoknál sem használja ki a vga -t . Fut minden de nem tökéletes . pl:2005 battlefront 2 leggépigényesebb pályáján már az fps nem az igazi . Tehát a gyári utility manager nem ismeri fel a vga biost .

megnéztem ms-dosba ott kiirja a vga biost . Ebben a utilitben még van 2006os gigabyte biosflashelö is de ott sem tudja beolvasni a biost . Pls helpme :!:

(sry a helyesirásért :hááát: )

 

GA-945P-DS3/S3 , Intel Pentium D 945 3,40GHz 800MHz FSB 2x2MB L2 Cache , 1GB DDRII 667MHz ,

NVDIA GeForce 7900 GS nx79g .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ProFiler

Végülis frissítetted a BIOS-át? Egyébként friss drivert használsz hozzá?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
freelan

Sziasztok!

Volt már valakinek olyan tapasztalata videokártyával , hogy játék alatt egy kis idõ után furcsa hangot ad ki a kártya .Hûtéssel nincs probléma mivel vízhûtõ blokk van rajta így arra nem foghatom a hangot.Nem tudom hogy mi lehet ez de én a móriára gyanakszom.De nem biztos hogy onnan jön a zaj.Egyébként semmi teljesítményromlás nem tapasztalhato a hang megjelenése után.Mintha valami szikrázna a kártyában olyan zörejt állapítottam meg.Ha van valakinek ijen tapasztalata v fordult már ijen valakivel elõ akkor légyszíves írjon,mert nem tudom h a kártya most a végét járja-e .Elõre is köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A kártya maga nem hinném, hogy zörögne. A vízhûtéssel ugyanúgy elõfordulhat ilyen probléma. Ellenõrizd a GPU hûtõmodult!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

freelan

Nem a hûtés a bajos most ellenõriztem a lefogatásokat,csatlakozásokat ,a hûtéssel nincs baj.A tápcsatlakozo körüli chipekbõl jön a hang.Mint mikor az áram szikrázik olyan hangot produkál csak hangosabban , de ez általában változó!

Link to comment
Share on other sites

Machado

Próbáld ki másik tápkábellel.

 

Amúgy milyen márkájú és teljesítményû tápod van?

Link to comment
Share on other sites

freelan

Cooler-Master, RS-550-ACLY a tápom fajtája,megvolt a csere probléma még mindig fennáll 3d-ben.változatlan :nem:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Predator

Szeretnék BIOS-t frissíteni ezen a kártyán.

Mit várhatok egy új BIOS-tól?

Egyáltalán érdemes frissíteni?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Egy 7800GS BIOS-ának frissítésével nem érhetsz el semmit, legfeljebb tönkreteheted. Ezért nincs is értelme. VGA BIOS frissítésnek X1800-as, X800-as, 6800-as, 6200-as és 9550-es kártyák esetén volt értelme (Azt hiszem teljes a lista. <?>).

Link to comment
Share on other sites

Predator

Akkor miért van hozzá újabb BIOS?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Meg kell nézni, mit módosítottak. Sok pluszt szerintem sem fog tudni elérni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Predator

Hát angol tudásom az gáz, így nem fogom tudni megnézni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Patrik_kill

Mivel nincsenek még meg a fórumban a jogaim, gondoltam ide bekérdezek. Arról lenne szó, hogy van egy Inno3D 7900GS (512MB DDR3) karim, kb 1,5 éves, körülbelül milyen árban lehet most? (eladás szempontjábol)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

AGP-s vagy PCI-E-es? Az AGP-st jobb áron el lehet sózni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Patrik_kill

PCI-E, én az agp-t már eltemettem :D

Edited by Patrik_kill
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nos, akkor ne számíts túl sokra. Pl. egy NV 8600 GT simán megveri ezt a kártyát, és újonnan 13-14 eft-ért beszerezhető, épp úgy, mint a HD3650, HD4650 amik szintén megverik. Éppen ezért ez szám csak 4 számjegyű, kb 8-9 eFt.

Link to comment
Share on other sites

Patrik_kill

Nem is vártam tőle sokat :D Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...