Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Abit Ic7 melegedés?


GGG78

Recommended Posts

GGG78

Sziasztok!

Vettem egy használt Ic7-es alaplapot és az a proléma vele,hogy a processzor hömérsékletet bármely terhelés nélkül 58-60 fok.Az az érzésem,hogy talán elromlott az érzékelö!?Aki találkozott már ilyen problémával vagy hallott ilyenröl irjon!Köszönöm

A proci egy P4 3.0 Prescott,a hütö pedig Zalman cnps9500,a házban is van egy 12cm-es venti

Link to comment
Share on other sites

vmiki

És a hûtõ mûködik rendesen? Ha igen, próbáld meg kézrátétellel is, hogy valóban lehet-e annyi a jõmérséklete.

Link to comment
Share on other sites

GGG78

Ha ráteszem a kezem nem tünik még melegnek sem!

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Az IC7 esetében a "magas" procihõt több dolog is "okozhatja".

 

Közismert, hogy az IC7 a valós hõnél minimum 5-7°-al többet mér.

Ezzel kapcsolatban a linken bõvebben is olvashatsz: >> Link <<

 

A másik ok a Prescott. Ez egy "forrófejû" proci, kb. 7-10°-al melegebb mint az nw procik.

(Ebbõl adodóan ennek a procinak nagyon jó hûtõre van szüksége, valamint jól szellözõ házra.)

 

Esetleg egy "átpasztázás", hûtõ újra rakás is segíthet.

 

[Megjegyezném, hogy a hajdani 3,2-es prescott-om, nagyon jól szellõzõ házban (2×120-as venti+ 120-as tápventi) + xp120-as hûtõbordával+120-as ventivel, Abit AI7 lapban, alapon kb. 40°-os volt.]

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

GGG78

A teljes tötrénthez történethez hozzá tartozik az is,hogy eddig egy másik alaplapon használtam ezt a procit,egy nagyon öreg v.mi egyszerü 478-as hütövel. Azzal sem tudtam elérni 60-fokot, még akkor sem amikor húztam!

Az "új" alaplapot tegnap vettem,a hütöt pedig ma,és most raktam össze!Elöször azaz reggel még a régi hütöt tettem rá mert ezzel is ment,de felfigyeltem a höfokra és beszereztem egy új hütöt,de ezzel is u.a!

A kéz rátétes dolog mennyire megbízható?

 

Súgó: máskor ha elírsz valamit, használd a szerkeszt gombot! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...