Jump to content
GSForum - Segélyvonal

StarCraft 2


Aneurysm

Recommended Posts

Adani

Meg ugye taktikák csak a nemzetközi versenyeken vanank tiltva, multiban nincsen, tehát én is használom õket, de igazán csak kezdõket lehet vele meglepni, kivéve mondjuk a 6 lingezést. A kedvencem a Cannon rush a Protossal, de it is az a baj, hogy ha kivédi akkor nincs esélyed. Ha látom, hogy ellenem próbálkoznak vele ( deríteni kell már az elején a mineralok körül megvárom ameddig leteszi a pylont és elkészül ( úgy teszek mintha nem látnám mire készül, majd miután a pylon felépült kinyírom a parasztját, és innentõl akár meg is próbálhatom letámadni, mivel serege ilyenkor még biztosan nincs (ha már a derítéssel meghatároztam, hogy hol van).

 

Egyébként a Terranoknak van egy nagyon jó cucca a Protoss ellen, amit IMP-nek hívnak. Leszedi a pajzsot meg leviszi a manát is 0-ra. Ha pl: sok archonos sereggel jön igencsak ki lehet fogni a vitorlájából a szelet, mert pajzs nélkül egy Archon életereje csak 10 egység, ami elég kevés.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi
Sanzi: ezek a videók fennvannak valahol nagyobb felbontásban?

Éppen jelen pillanatban töltöm le magyarország legnagyobb torrent oldaláról az 1280x768-as videókat. Sajna 700MB fölött van, szóval sehogy sem tudom megosztani. Nézz körbe pár ingyenes külföldi torrenten, biztos fent van már.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

A Blizzard oldaláról is le lehet tölteni.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Calydnak tökéletesen igaza van, ímé a link a videókhoz.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Na, így 1280-ban mindjárt más mint a YouTube féle 320akármennyiben :) Szuper! :oké:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Hát igen, de amíg csak a YouTube volt... ;)

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Mostanra már többször végignéztem a videót, nagyon tetszik :)))

Azok a semmibõl elõbukkanó egységek (mint amilyen pl. a mothership) az ott "kreálódik" vagy valami odateleportálja? Nem nagyon értettem az angol szöveget, valami "warp in"-t mond a kommentár.

Lesznek videók a zerg és terran újdonságokról is?

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Szerintem lesznek. De amint látod csak a protoss részleg van kidolgozva a weboldalon. Szerintem a kettõ megjelenése aránylag egyszerre lesz várható.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

A protoss-ok már a régi StarCraft-ben is mindent teleportálással intéztek el. Az egységek és épületek az anyabolygóról kerültek át az éppen aktuális területre. Ez öröklődött csak egyszerűen tovább. Hogy a Phase Prism hogyan működik, azt nem tudom, de valószínűsítem, hogy csak az adott bolygón tudja kifejteni a hatását. Ebből az következne, hogy előbb valamilyen fix épülettel (pl. Gateway) előbb a bolygóra kell hozni az egységeket.

Utólag: és így is van. A Gateway-nek van egy továbbfejlesztése, ez a Warpgate (kérdés számomra, hogy egyáltalán miért van a protoss-oknál fejlesztés, ugyanis szerintem így kicsit sántít a sztori). Ennek segítségével az egységek akárhova elhelyezhetők a csatatéren, ahol van pszionikus hálózat (hatszöges lila valami :)).

 

Az anyahajóval nem tudom mi a helyzet. Bár ennek az egységnek nincs teleportáló képessége, a videón mégis elég gyorsan megjelent és gyakorlatilag a semmiből. Ami kicsit furcsa, mert ha a pályára mégis teleportációval érkezik, akkor azon belül már miért nem tud teleportálni? És kíváncsi volnék arra, hogy a Phase Prism tudja-e teleportálni? Az elvileg mindent tud...

Link to comment
Share on other sites

Adani

A régi SC-ben az Arbiter tudott teleportálni a Protossoknál. Bizony lehetett úgy szívatni az ellent, hogy 2-3 arbival beteleportáltam pár tucat kukacot vagy DT-t a bázisa közepébe. Elõtte hallucináció varázslattal csináltam sok álarbit és a turretek azkat lõtték az igaziak meg bementek.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

A történet szerint a protoss-oknál minden teleportálodik! Mind az épületek, mind az egységek. Amik gyártódnak azok a "hernyók" lövedékei és a Carrierek esetén az Interceptorok. Más most nem jut eszembe, de a fő dolgok (mondom mégegyszer) teleportálódnak.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az épületet sem építik, a paraszt csak arra kell, hogy kijelölje a helyét, aztán már magától felépül. Ugye utána már nem is kell a parasztak ott lennie, a Terrannál meg a paraszt építi fel, a zergeknél meg átalakul épületté.

 

Jól tudod a Reaver-ba ( kukac) venni kell szkarabeuszokat, meg a Carrierbe is interceptort.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Egy új fajt azért behozhattak volna szerintem. Arra is gondoltam, hogy végülis elég sok sci-fis lehetőség ki van ütve: a nyálkás gonoszak, a félre és/vagy meg-nem-értett szuperintelligens idegenek és az emberek. De mondjuk egy teljesen robot faj jöhetett volna... Vagy szívesen megnéztem volna a X'el Naga-kat is. Bár már nem emlékszem, hogy ők kipurcantak-e a sztori szerint? De ettől függetlenül jó lett volna őket látni...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...