Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memória és processzor órajelek


Pocak

Recommended Posts

Pocak

Elõszõr is szeretném elmondani, én nem sokat értek a számítástechnikához, ezért lehet, hogy mások számára nagyon is alapvetõ a kérdésem.

Miért van az, hogy asrock conroe865 típusú alaplap, aminek az fsb-je 1066MHz csak 400MHz-es memóriát lehet bele tenni? Legalábbis ezt írja a gyártó. :?:

Pocak

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Mert ez a chipset, amire épül az alaplap, csak a DDR memóriákat támogatja, ezeket akár dual üzemmódban is. Ennél nagyobb órajelen a DDRII-esek mennek.

Link to comment
Share on other sites

Pocak

Köszönöm a gyors választ, de én még mindig teljesen laikus vagyok a számítógépekhez, magyarul nem vagyok szakember, csak olvasgatok ezt-azt, azért mert szeretném meg érteni, ahogy gépem mûködik, ugyanis a boltban legutóbb amúgy rendesen becsaptak és ezt nem szeretném még egyszer átélni, mert szerintem a pénzt a legtöbb ember rendes munkával keresi meg és nem mindegy, hogy 10 000 -20 000 forintot másra is el tudtam volna költeni, ha bele teszi a gépembe az amibe megegyeztünk. Elnézést a panaszkodásért mindenkitõl, de talán ezt tanulság lehet a többi laikusnak, akik hozzám hasonlóan nem értenek a számítógéphez.

Röviden. Tavaly decemberbe tönkrement az alaplapom. vissza vittem ahol vettem elõtte már nem volt jótállásos az Abit kx333-as alaplap. Meg nézte azt mondta, hogy púposak a kondenzátorok ezért ki kell cserélni az alaplapot, de olyan alaplap már nincs, hanem amik vannak újabbak, nem megy bele a régi processzorom AMD 2400+. Aztán azt mondta, hogy a merevlemezem se jó mert vannak rajta rossz szektorok. Azt mondtam nekem kell a gép, mert a feleségem nyelvet tanul, és nekem is kell. Megegyeztünk, hogy rak bele egy másik alaplapot és egy Pentium processzort, amire azt mondtam, hogy akkor nagy teljesítményû legyen az a Pentium és rakjon bele egy merevlemezt. Haza vittem a gépet és csak késõbb derült ki, hogy a processzor egy Celeron d jelû 533 MHz-en mûködik. A régi alaplapot, processzort, és a hangkártyát - amirõl szó se volt. hogy ki veszi - nem adta vissza, pedig nem abban egyeztünk meg, hogy ezeket el rakja. A merevlemezt vissza adta otthon meg néztem és nem voltak rajta hibás szektorok. Persze ezekre a dolgokra nem adott számlát. Aztán jött a másik "fekete leves". A D jelû Celeron processzor alapban nagyon melegszik 55-60 fokos, és a régi házam se alkalmas a korszerû hûtésre Ezt sem mondták el a boltba, hanem magamnak kellett rá jönni. Ezért kicseréltem a házat, és ha a házat kicseréltem, akkor már a tápot is egy nagyobb teljesítményûre, és vettem egy Thermaltake processzorhûtõt. Ezeket már mind saját magam szereltem össze, mert olvasgattam innen-onnan dolgokat, persze ettõl még nem érzem magam szakembernek.

Ennyit errõl. Talán tanulságos történet a kezdõknek.

A kérdés, amit fel tettem, azért tettem fel mert memória bõvítésen gondolkodom. Én mint laikus józan paraszti ésszel azt gondoltam, hogy 1066 fsb-én elmegy a 400MHZ-nél magasabb órajelû memóriák is.

 

"Mert ez a chipset, amire épül az alaplap, csak a DDR memóriákat támogatja, ezeket akár dual üzemmódban is. Ennél nagyobb órajelen a DDRII-esek mennek."

 

Ezt sem értem. Mi az, hogy a chipset amire épül az alaplap csak a DDR memóriát támogatja?

Miért hány chip van egy alaplapban?

"Ennél nagyobb órajelen a DDRII-sek mennek" Milyen órajelnél nagyobb? 1066MHZ vagy 400MHZ?

Tehát nem rakhatok az alaplapomba csak 400MHZ-es memóriát?

Kérlek válaszolj, vagy valaki segítsen megérteni. Elõre is köszönöm.

Pocak

Link to comment
Share on other sites

Budha

A lényeg, hogy csak 400 MHz-es DDR ramot rakhatsz bele az alaplapodba.

A DDR II-es memóriák 400 MHz-en vagy ennél nagyobb órajelen üzemelnek. ( Fizikailag se tudod belerakni mivel más a foglalata is. ) 8)

 

Üdv.:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
a7800gs

Hello ! Ténleg megy ddr 400 (pc3200) csak it jön a bukano mert 865pe a (FSB400/FSB533/FSB800) let tervezve és (DDR266/DDR333/400) csak ugy tudták megoldani FSB1066-ot hogy a BIOS leosza a RAMot így ha te DDR400 rakszbele csak DDR333 VAGY 266 fog müködni , csak így jön ki az fsb1066.

 

Légy szíves jobban ügyelj arra, amit írsz! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Pocak

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, csak mindig elfelejtem negköszönni. Bocs. :) OK ezt értem, hogy fizikailag sem tudom belerakni, meg a bios leossza a ramot. Most a kérdés az: Ez egy elrontott alaplapja az Intelnek? :?: Vagy mi értelme az egésznek, ha a Proci és a ram nem 1:1-ben megy? :?:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Becsoft
Vagy mi értelme az egésznek, ha a Proci és a ram nem 1:1-ben megy? :?:

 

Mert nem is kell neki 1:1-ben menni. A proci FSB-nek és a memória órajelnek nem sok köze van egymáshoz. Illetve valamennyi van, de az most nem lényeg. A DDR memóriák órajele 400 MHz-ig tart, onnantól 800 MHz-ig DDR2, majd 800-tól DDR3. A lényeg, ha RAMot akarsz venni, DDR-t vegyél. Szerintem újonnan csak 400 MHz-est fogsz kapni, de az alaplap majd leszabályoza, és annyin fog menni, amennyin kell neki.

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Most a kérdés az: Ez egy elrontott alaplapja az Intelnek? :?: Vagy mi értelme az egésznek, ha a Proci és a ram nem 1:1-ben megy? :?:

Ez egy régebbi alaplap, amit felfrissítettek, hogy kezelje az 1066-os FSB-t, azért, hogy akinek ilyen alaplapja van, ne kelljen cserélnie. De mivel DDR-memóriából nincs gyorsabb, DDR2-höz pedig külön foglalat kellene, csak visszaosztással tudták megoldani, ami pedig okoz némi sebességcsökkenést.

Link to comment
Share on other sites

Pocak

Köszi a válaszokat.

 

Fapuma

Ezt nem értem, mi az, hogy "akinek olyan alaplapja van ne kelljen cserélnie". Mit ne keljen cserélnie?

 

A visszaosztás dolgot értem. Na most ha van nekem 1: egy 800-as fsb-én működő processzor, ami egy az egyben megy a ramokkal 400 MHz, és van 2: egy 1066-os fsb-én működő processzor, ami csak visszaosztással működik a ramokkal 266MHZ. Akkor melyik rendszer a gyorsabb? A második esetben nem fogják vissza a rendszer összteljesítményét a ramok?

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Fapuma

Ezt nem értem, mi az, hogy "akinek olyan alaplapja van ne kelljen cserélnie". Mit ne keljen cserélnie?

Ha valakinek ilyen alaplapja van és vesz egy 1066 (266) FSB-s processzort, akkor ne kelljen hozzá alaplapot is cserélni.

 

A visszaosztott ram tényleg visszafogja a gép teljesítményét, de lehet, hogy ezt ellensúlyozza a processzor jobb teljesítménye.

Link to comment
Share on other sites

Pocak

Fapuma

 

Köszi a választ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

barmar

Hali!

A 2x 256MB ddr400-as ram mellé be lehet rakni a 1GB DDR2 667-es ramot??

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Nem. DDR és DDR2 még akkor sem mûködhet egymás mellett, ha az alaplap elvileg támogatja mindkettõt (de ezt nem tudom, mert az AsRock weboldalán nem találtam PT880 modellt).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Savernake

Szevasztok!

 

Athlon 64 3200+ procim van és benne 2db 512MB 400Mhz-es Samsung memória. A memóriák 200Mhz -en mennek, amikor 400Mhz-esek.... ez hogyan lehet? Az alaplapom is 400Mhz-ig támogatja a memóriát.

Az lehet a baj hogy a proci sebessége 200Mhz X 11 és ez miatt engedi a memóriát csak 200Mhz-en?

 

Válaszotokat elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Semmi probléma nincs a gépeddel. A RAM-odnak csak az alap órajele 200MHz, az efektív ennek kétszerese, tehát 400MHz. ;)

Link to comment
Share on other sites

Savernake

Köszi a helpet :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
D@rklord

Hi!!

 

Lenne egy kérdésem!!

 

Ha az alaplapon van 2 db ddr és 2 db ddr2-es ram foglalat és mindegyikbe rakok ramot akkor mind mûködni fog vagy csak 2?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

DDR1-es és DDR2-es memóriákat nem lehet együtt használni, vagy-vagy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Frikker Dániel

De! ASRock lapok.. :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az, hogy egy alaplapon megtalálható a kétféle foglalat, még nem jelenti azt, hogy egy időben lehetne őket használni! Azért ne kevergessük össze a dolgokat!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
BokiG

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék:

 

Az alaplapomban (Abit IC7) eddig 4db 256MB (PC3200) volt, de vettem 2*1GB PC3200-eset. Ezen újakkal nem indult a gépem, majd próbálgattam mindenhogy, és úgy elindult, hogy volt benn régi 256os is és új 1GBos is. Ezzel csak az volt a próbléma, hogy az újakat nem ismerte fel. Utána olvastam, hogy az új feszültsége 2,5V. Nekem úgy tudom a régiekkel 2,6V vagy 2,65V van beállítva. Nem tudom, lehet-e emiatt a hiba? Meg szeretnék egy kis tájékoztatást e feszültség értékekrõl (pl.: mit befolyásol?; 2,5V-os indul-e 2,6V-on, vagy 2,6os indul 2,5Von, stb.)

 

Elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

BokiG

Köszi a gyors választ!

 

CMOS reset után újra mindent be kell állítanom a SETUPban?

Esetleg a SETUPban "Load default settings" is elég lenne?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A CMOS reset a biztos. Utána mindent újra be kell állítani.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Tudnátok segiteni, hogy hogy érdemes beállitani a proci-mem közti órajeleket?

 

E7300 2.66Ghz

800Mhz-es noname ram.

 

IPB kép

 

Kérlek segitsetek.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...