Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógéphiba


molnar.peter

Recommended Posts

mazda6diesel

A ram tökéletesen fut egy másik gépen. Nem maradt más szvsz csak az alaplap és esetleg a videokártya.

Link to comment
Share on other sites

callofduty

Nekem is ez a problémám: reboot and select proper boot device... Nekem is ezt írja ki és nem tudok mit csinálni vele. A biosban be van állítva, a táp megvan (435w), jól is van összedugva. Mi lehet a baja?

 

Írj rendesen! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem talált olyan eszközt, amin indítható operációs rendszer van.

 

Ellenõrizd a HDD kábelét. Az is elõfordulhat, hogy merülõben van a CMOS-t tápláló gombelem. Ha nem, akkor HDD hiba.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Flatron11

Sziasztok!

Van egy Compaq DeskPro EP/SB gépem, és nem akar feltelepülni egy Windows se. Berakom az indítólemezt, beírom, hogy setup, egy fekete képernyő jön elő. (Szerintem olyankor azt kéne közölnie, hogy A Windows telepítő fájlok másolása.) Amikor bekapcsolom a gépet, olyan hibaüzenetet dob ki, hogy "1720-SMART Hard Drive detects immient failure".

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Annyi a merevlemeznek.

Link to comment
Share on other sites

Flatron11

De másik gépbe meg megy!2 merevlemezzel is ugyan ezt csinálja.

Edited by Flatron11
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem tudom, mondd meg te, megy-e! :hááát:

 

Kábelbaja is lehet, esetleg nem kap elég áramot.

Link to comment
Share on other sites

Flatron11

Most telepítem rá a Windows 2000-ret. Meglátom, hogy mi lesz. Az összes DOS alapú Op.rendszerrel ezt csinálja. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hogy mi van? Mit csinál mivel? A SMART üzenetet a BIOS dobja, nem az oprendszer.

Link to comment
Share on other sites

Flatron11

Igen a SMART üzenetet a bios dobja ki. De nem tudok rátelepíteni semilyen Dos alapú Operációsrendszer-t. Az NT alapú rendszerektet most próbálom ki, hogy mennek-e. Estére elviszik a gépet. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

mike22

Tegnap kapta meg a kollégám az új alaplapját (GIGABYTE GA-EP45C-DS3), az új memóriákat (Kingston 2x1GB KIT 800MHz, és az új processzort (E5200). Van hozzá háza (ezt nem tudom, milyen), egy Chieftech 300W táp (ennek sem tudom a pontos típusát, de kb. 2-3 éves), egy Ati X800XT PCI-E. videókártya.

 

Tegnap megpróbáltam összerakni, ami sikerült is, csak nem indult el. Illetve minden elindul: az alaplap LED-jei világítanak, a proci hűtő felpörög, a videókártya ventillátora is működik, a merevlemez is. De hiába működik látszólag minden, a monitor nem kapcsol be. Olyan, mintha a kártya nem adna jelet. Megpróbáltam az alapvető esközöket rádugni csak (alaplap táp, videókártya táp, esetleg winchester [bár a BIOS-nak ettől függetlenül be kellene jönnie]), de ugyanaz a helyzet. Nem ad képet! Ja, és a speaker sem ad semmilyen jelzést, pedig úgy dugtam rá, ahogy az alpalapi könyv mondja.

 

Milyen ötletetek van még erre? Én még a CMOS törlésében gondolkoztam! Légyszíves siessetek, mert a holnap megint megpróbálkozunk!

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

geri005

Lehet, hogy a táppal van baj.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
  • BIOS-reset
  • Csatlakozótisztítás
  • X800 típushiba (elpukkan a tápellátó áramkör vagy az ellenõrzése)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
neszerohadthosszunev

Gépem indulásakor nem mutat semmit, vagy azt írja, hogy az utolsó pár bootolás sikertelen. C meghajtót másik gépbe téve rendesen tudom böngészni a tartalmát, ezzel semmi gond.

Oly' tanácsot kaptam, hogy próbálkozzak telepítőlemezzel javítani, de annál is minden 10. alkalommal jön a fekete képernyő, ahol a normál/csökkentett mód/legutóbbi helyes beállításokat lehet választani. Ezek nem csinálnak semmit, a CD meg el sem indul (BIOS-ban be van állítva, hogy CD-ről bootoljon).

 

gépem indulásakor vagy nem mutat semmit a monitor, v azt írja az uccsó pár bootolás sikertelen

c meghajtót másik gépbe áttéve rendesen tom böngészni a tartalmát, azzal semmi gond azt hiszem

oly tanácsot kaptam h próbálkozzak telepítőcdvel javítani, de annál is minden 10. alkalommal jön a fekete képernyő ahol a normál/csökkentett mód/legutóbbi hejes beállításokat lehet választani, ezek nem csinálnak semmit, a cd meg el se indul(beállítottam biosban h cdről induljon)

Link to comment
Share on other sites

mike22

Köszönöm a segítséget, de én voltam a ludas! :upsz: A tápról jövõ 4 pólusú kábelt elfelejtettem rádugni az alaplapra (a 8 polusú helyre, ami elvileg az erõsebb procikank van fenntartva...).

 

Viszont azt mondja, hogy többször újraindu (naponta egyszer-kétszer)! Táp is lehet, nem? Bár egy faluban lakik, és elég nagy a feszültség ingadozás. Ez sem segít a gépnek szerintem...

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

@neszerohadthosszunev

Mikor nincs kép a POST folyamat sem látszik, vagy csak az Windows nem boot-ol?

Mi a pontos hardver konfig.?

 

Amúgy gallyra ment a rendszered, ne javítgasd, hanem telepítsd újra. Utána a többit majd meglátjuk.

Link to comment
Share on other sites

neszerohadthosszunev

Nem tudom, mi a post folyamat, de ilyen esetekben a gép lámpája folyamatosan piros, de a monitor nem aktivizálódik, azaz a lámpa narancssárgán világít zöld helyett.

Pontos konfigot fejből nem tudom (Intel 2,8 GHz, 1 GB RAM), hiszen nem indul el a rendszer, hogy meg tudjam nézni. :nem:

Próbáltam újratelepíteni, de nem indul a CD (csak pörgeti), csak az említett fekete képernyő jön be, ahol a csökkentett/normál módból lehetne választani, de azok sem indulnak el. :nem:

Ha törölném a lemezről a Windows mappát, akkor tudnék telepíteni?

 

Nem tudom mi a post folyamat, de olyan esetekben a gép lámpája folyamatosan piros és a monitor nem "aktivizálódik" azaz a lámpa narancssárgán világít zöld helyett.

Pontos konfigot fejből nem tudom de intel 2,8 GHz /1g ram van, most h be se kapcsolódik a gép nem tudom megnézni mi a pontos konfig :nem:

Próbáltam újratelepíteni, de nem indul a cd (csak pörgeti)és csak az említett fekete képernyő jön be ahol a csökkentett/normál módból lehetne választani, de azok se indulnak el :nem:

Ha törölném a lemezről a windows mappát akkor tudnék újratelepíteni?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hardverileg van beborulva a gép, vidd be egy boltba, hogy teszteljék le minden porcikáját!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hunterorni

Helló

Az asztali gépben kicseréltem a BIOS elemet, de a windows óra még mindig megáll ha kikapcsolás pillanatában, de a BIOS beállítások megmaradnak az óra mégsem megy tovább. Az elem pontosan ugyanaz. Mégis mi lehet a gond? :nem::(

Link to comment
Share on other sites

ghkghzihkuu

1. A Windows a BIOS-ból is veheti az időt.

2. A Windows az internetről is veheti az időt.

3. Áramtalanítsd teljesen a gépet, húzd ki hátul a 230 V-os kábelt. Menj el pisilni. Menj vissza és dugd vissza a kábelt. Kapcsold be a gépet, és menj be a BIOS-ba. Ellenőrizd le a rendszeridőt. Ha nulla órát mutat, akkor a gombelem elfelejtette a beállításokat. Nem csak az időbeállításokat, hanem minden mást is, pl. bootsorrend, eszközök, stb.

4. A Windows úgy értesül a BIOS-ban lévő időről, hogy a 'rendszeridő' nevű hardverelemet figyeli.

5. Ha a Windows-od vírusos, elképzelhető, hogy nem olvassa ki az értéket.

6. A Windows 'rendszeridő' címtartománya nem megfelelő. (ha jól tudom: címtartomány). Tehát lehet, hogy hardverütközésed van. Ez nagyon ciki dolog a Windows-nál.

Elképzelhető, hogy a hibás működést vírus okozza, vagy a rendszeridőt nem adja át a Windows-nak.

7. Az elem kivétele-betétele nem biztos, hogy lenullázza a BIOS-od beállításait. Van ott kondenzátor, ami néhány másodpercig szolgáltatja az áramot míg kicseréled az elemet. A BIOS lenullázásához általában rövidre kell zárni két pontot az alaplapon pár másodpercig a gép kikapcsolt állapotában.

8. Az internetes időszolgáltató (nts) rosszul van beállítva. Esetleg a vírus ezt a modult támadta meg.

 

Annyi hibája lehet. Én betennék egy Linux-os Live CD-t és megbizonyosodnék arról, hogy jól mutatja-e az időt.

És ha már bent van a Live CD, telepíteném is alkalmasint a Windows rovására. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

hunterorni

Hali!

Megnéztem a BIOS-ban is elállítódik az idő, most akkor mi a gond a gépen 1 héttel ezelőtt nem volt vírus remélem, most sincs. Azt hol lehet beállítani hogy a Windows honnan vegye az időt, amúgy a BIOS órája is megáll és onnan folytatja ahol kikapcsoltam még a dátum is, de ha csak kikapcsolom és nem húzom ki a falból akkor meg marad. Most akkor mi van?

Link to comment
Share on other sites

ghkghzihkuu

Ha kicserélted zsírújra a gombelmet, akkor elvileg jónak kellene lennie.

Esetleg nem érintkezik az elem a vezetékkel.

Ha nem húzod ki a fali konnektorból, akkor a géped még kap áramot és az óra is továbbketyeg.

Most ez azt jelentheti, hogy a gombelem nem tudja a hálózat nélkül táplálni a BIOS memóriáját.

Volt BIOS firissítésed?

Egyébként teljesen normálisan mûködik a géped? Értem itt azt, hogy minden eszközt megtalál a WIndows és pl. lát olyan létfontosságú dolgokat, hogy PCI híd stb.

Mert még arra lehet gondolni, hogy a BIOS memóriája lazulhatott ki (EPROM vagy valami ilyesmi néven van).

 

Tehát most nem a kérdés, hogya Windows hogyan látja a rendszeridõt, hiszen temagad mondtad, hogy ha kihúzod a gépet, akkor mindent elfelejt.

Most a Windows beállításaival nem kell foglalkoznod, nem kell elrontanod.

Esetleg megnézheted, hogy érzékeli-e ezeket a létfontosságú eszközöket.

Vezérlõpult, Hardvereszközök, Eszközkezelõ, vagy valami ilyesmi. Ott vannak felsorolva az érzékelt eszközök, DVD-író, merevlemez stb. Ha jól emlékszem külön kategóriában szerepelnek a rendszereszközök, mint pl. a rendszeridõ vagy a PCI híd, CPU támogatás stb. Ezek elõtt nem szabad (mondani sem kell, a többi elõtt sem) lennie háromszögben felkiáltójelnek.

 

Elsõre a BIOS-szal, a mellette lévõ memóriával vagy a nem érintketéssel lehet gond.

 

Csináltál RESET-et a BIOS-on? Ahogy az korábbi hozzászólásomban mondtam. Le kell nullázni a BIOS-t, hogy mindent elfelejtsen. Ezután újra belépned a BIOS setup-jába és beállítani a pontos idõt és egyebeket. Ezután menteni a beállításokat. Utána kikapcsolni, kihúzni és újra be. És újra megnézni, hogy a beállítások megmaradtak-e.

Link to comment
Share on other sites

hunterorni

Amit csináltam az a következő:

1. gép kikapcs, kihúz

2. oldal levesz, régi ellem ki, új elem vissza

3. összerak

4. gép indít, Bios-ban óra;dátum ; boot sorend beállítása és vége -> és jön az Xp

Amúgy a gép rendesen megy, semmi felkiáltó jel.Hát az hogy meglazult-e valami azt csak jövőhéten tudom csak megnézni mert ép elutazás előtt vagyok.

De a segítséget Köszönöm, ha nincs meglazulva semmi , vagy én csináltam valamit rosszul nyugodtan írj majd később elolvasom ha visszaértem.

Ja az alaplapom:Asus P5VDC-X

Link to comment
Share on other sites

vilka01

Sziasztok!

Problémám adódott a gépemmel. Miután összeraktam és elindítottam a ventilátorok felpörögtek, de utána semmi. Se bip, se semmi. Kikapcsoltam, nézegettem majd újra bekapcsoltam és meg sem nyikkant. Széthúztam mindent, újra csatlakoztattam, de semmi. A tápot kipróbáltam másik gépben, ott ment. A konfigomat az előző hónapokban vásárolgattam, néha véleményt is kértem itt. A következő tehát a végleges: asus P5K-Pro, Intel E5200, Corsair xms2 2X1gb, msi hd3850 oc 256, corsair vx450-es táp. Mit rontottam el?

 

 

Bocsánat az alaplap asus P5QL-PRO.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbálj meg egy CMOS resetet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...