Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógéphiba


molnar.peter

Recommended Posts

robeee

És...IGEEEEN!

Mekkát nem tudom, merre van, ezért a Mokka kávézó felé fordultam. Azt hiszem, meg is látogatom ennek örömére.

Viszont semmi baja a vinyóknak...

Köszi!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hát igen, már elsőnek azt kellett volna csinálni amit mondtunk, és nem pedig külön utakon járni, meg a jumper-eket piszkálni... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Na, nem kapunk merevlemezt. :(:Sír:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Milyen balszerencse, hogy ez egy segélyvonal fórum. Másképp be lehetett volna dumálni, hogy rosszak azok a HDD-k. :P

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nyissunk szervíz tanácsadást ;)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Áhh! Az már a sötét oldal lenne. :démonikacaj: Még szerencse, hogy mi sok esetben meg tudjuk kímélni őket tőlük. :)

 

Szerk.:

Ja így más.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Robson

Sziasztok lenne egy kérdésem: A gépen bele akarok lépni a paintba kikapcsol ha az internetbe akarok belépni akkor is kikapcsol ha valami játékba vagy valami másba akarok belépni akkor nem kapcsol ki mi lehet a baj valami vírus vagy mi?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Először is kell egy alapos vírus ellenőrzés.

Ha ez nem válik be, akkor kell egy még alaposabb formázás, és Windows újratelepítés.

Link to comment
Share on other sites

Robson
Elõször is kell egy alapos vírus ellenõrzés.

Ha ez nem válik be, akkor kell egy még alaposabb formázás, és Windows újratelepítés.

ok kösz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
1977laca

Sziasztok azt szeretném megtudni, hogy ti találkoztatok olyan dologgal, hogy csupasz xp-n tehát se vírusirtó se tűzfal nincs bekapcsolva, csak az alaplapi driverek vannak telepitve és a gép nem csatlakozik a netre, de a hálózati kapcsolatoknál minden rendben van? Ott ugyanis 100 megabit/sec csatlakozva felirat és sem az alaplapi sem másik hálókártyával nem csatlakozik. Az alaplap FUJITSU SIEMENS D1567. Szerintetek mi lehet a baj? Köszönöm a tippeket. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Pitya622

Sziasztok!

Nagy segítség kellene nekem. Történt velem, hogy a Pc-m kikapcsolt állapotban durrant egyet, leverte a villanyóránál a megszakítót. Majd nem kapcsolt be többé. Lecseréltem az alaplapot mert meghalt (kicsit fel is voltak fújódva a kondik). Többi minden megmaradt a régi. Ma bekapcsolom megy a gép 1,5 órát és ugyanez történt, durranás, alaplap meghalt, megszakító off. Ezt mi csinálhatja? Mi történhetett?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Tápcsere.

Link to comment
Share on other sites

Pitya622

Ez biztos? Mert előtte az én szobámban ment 3-4 órát és miután kivittem másnap a helyére... Illetve még annyit szeretnék mondani, hogy a gép usb-n keresztül csatlakozik a kábelmodemhez,é s az az érdekes hogy nem akarta felismerni, mintha be sem dugtam volna... a másik gép pedig utp-n kapcsolodik hozzá, annak semmi baja.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerinted egy elektromos számítógép mitõl pukkanhat szét? Elektromosságtól. Mi szolgáltatja a tápellátást? A tápegység.

Link to comment
Share on other sites

Pitya622

Nem tud a kábelmodem valami túlfeszt adni neki usb-n keresztül? Illetve ez 100%, hogy többbé nem indul?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

De, tud, sõt, ha ráirányítod a gépre az infrás távirányítót, lyukat üt rajta.

Link to comment
Share on other sites

Pitya622

Jó csak kérdeztem, neharagudj. De Biztos, hogy a táp az, ami túlfeszt ad?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mi más adhatna még? Mi a tápod márkája?

Link to comment
Share on other sites

Pitya622

Mercury 350W s , csak azt nem értem, hogy az én szobámban miért ment 3-4 órán keresztül tökéletesen. Amint kivittem és az elõszobában bedugtam a modememet (nem látta sehogyansem) és utánna nem sokra pukk..

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezt is említhetted volna.

 

Tápot mindenképp cserélned kell, életveszélyes.

A szobában ment a modem, vagy csak akkor lett csatlakoztatva, amikor kivitted?

  • Ha ment, akkor baj van az elektromos hálózattal.
  • Ha nem, akkor zárlatod van, jó eséllyel a házban valami (alaplap) hozzáér a házhoz meg más is, és pukk. Esetleg a modemben, de akkor az füstölne, vagy legalább az adaptere.
Link to comment
Share on other sites

Pitya622

Én kérek elnézést, bocsánat, hogy érthetetlen vagyok. A modem most is megy, mivel a másik géprõl írok, ami egy hosszú kábelen csatlakozik a kábelmodemhez. Ide is be volt dugva a halott gép, innen telepítettem újból. Ami nekem fura hogy usb-n a halott gép nem ismerte fel! Mintha be se dugtam volna! Semmi új hardver stb... majd egyszercsak durr... (2. alaplap...:( még jó, hogy nem új deszkák).

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem egyszerû táp problémával állsz szemben. Az USB porton is ad ki feszt a géped. Nem a modem nyomja vissza! Örüljél, hogy az USB csatoló elektronikák elég stabilra vannak tervezve.

A tápod 5 Voltja biztos nincs meg, vagy valahol messze jár az 5 Volttól. A kondik púpossága pedig a többi feszültség eltérésérõl árulkodik. Akkor púpos, ha tartósan túlfeszültséget kap.

Link to comment
Share on other sites

Pitya622

arpsoft

Köszönöm, hogy segítettél, ha egy kicsit töbet tudtam volna akkkor nem alaplapot, hanem tápot cserélek elsõnek... De nem baj, legalább most is tanultam valamit! Köszönöm szépen a segítségedet.

 

Pjotr

Természetesen neked is köszönöm a segítséget!!

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

A hiba ott kezdõdött, hogy kifagyott egy játék és csak a reset gombbal tudtam újraindítani. De nem indult újra mert kb 2 másodpercenként ki-be kapcsolgat. Ha lekapcsolom a tápot és egy kis idõ után vissza, akkor is ugyanez a helyzet. A ventillátorok forognak kb 2 mp-ig utána leállnak és kezdõdik elõrõl. Tápot cseréltem de nem oldódott meg a probléma. Kivettem a RAM-ot is és ha úgy kapcsolom be akkor nem indul újra hanem egy idõ után elkezd sípolni ( gondolom, mert nincs benne a memória) de nem áll le és nem indul újra! Memóriahiba okozhat ilyen hibát? Mit kellene még megnézni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Próbáld ki a ramot egy másik gépben.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...