Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógéphiba


molnar.peter

Recommended Posts

Haxwell007

Köszönöm a gyors választ! Holnap beviszem a gépet hogy csinálják meg. Hátha csak 1 BIOS frissítés kell.

Link to comment
Share on other sites

aprokavics

Nálam nincs zavaros kép, csak a 3-4x egymás utáni lefagyás (~ötödikre már bebootol rendesen). Itt is az alaplappal lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akár, de talán nagyobb esélye van a tápnak, hogy hibás.

Link to comment
Share on other sites

aprokavics

Köszi a választ!

Nem rossz... nem gondoltam volna, hogy FSP táppal 2 hét után probléma lehet. A PCX-tõl vettem.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mindegy, milyen táp van benne, ha olyan feszültség jön a hálózaton, ami megeszi. Cserélgetéssel ellenõrizd az alkatrészeket!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
fine2006

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérem.

A számítógép bekapcsolása után, kb. 3 másodpercig megy a gép, majd utána leáll. A ventilátor is csak 3 másodpercig mûködik. A számítógép kijelzõ zöld ledje (bekapcsolást jelzõ led), a leállás után is folyamatosan világít. De semmilyen hang nem figyelmeztet hibára. Én tápellátás, vagy alaplap (tápegység) hibára gyanakodok, vagy alaplapi gombelem hibára gondolok, de mivel nincsen tápom, alaplapom nincs, nem tudom kipróbálni. Az energia össz. felvétel, mérõ mûszer szerint 195 W. A tápom 300 W sirtec.

 

A bekapcsoló gomb nyomva tartása után (kb 5-6 másodperc), ki tudom kapcsolni a gépet, majd a bekapcsoló gomb egyszeri megnyomásával (másodikra) elindul a gép és feláll a rendszer.

Mi lehet a probléma? Várom ötleteiteket. Sajnos többször már elõfordult. Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

MOSAIC

Én érintkezési hibára gyanakszom! Szerintem is a táp lehet a ludas, de majd más is leírja a gondolatát.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ghosst1

Üdv újra!

 

Annó volt egy kis problémám lásd előbb.

 

Nos a problémám a következő lenne: (2 is van:))

 

1.:

Ha wierless kártya be van kapcsolva akkor a gépem kifagy amikor használom az USB-t.

Illetve ez nem teljesen igaz mert a billem(logitech g15) és az egerem(razor deathadder) is usb-s de az nem zavarja. Viszont külső HDD-től illetve pendrive-tól lefagy...:(

Tipp?

 

2.:

A gépem meghal néha játék közben....

Warhammer online: Teljesen jól megy. Nagyon sok ramot eszik átlag 1,5g körül.

Wow: A VPU recoveri néha felmondja a szolgálatot, nem értem mért.:(

EvE: Ezt a gamet nem ismerem annyira ,de maga a játék alap járaton rendesen megy ha viszont csatába keveredek akkor 50-50% hogy BSOD....

Eddig amire most hirtelen emlékszek pl: BAD_POOL_CALLER, volt Valami irq-s is, de hiba kód az volt kb 5-6 féle 24h alatt:(

Crysis,sins of a solar empire,civ4,war3 kifogástalanul megy....

 

Nos van e vkinek Valami ötlete, lát e valaki Valami össze függést?:)

 

Conf:

Számítógép típusa: ACPI többprocesszoros PC

Alaplap:

CPU típusa:DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

Alaplap neve:ASRock 4CoreDual-SATA2 (4 PCI, 1 PCI-E x16, 1 AGP, 2 DDR DIMM, 2 DDR2 DIMM, Audio, LAN)

Alaplapi lapkakészlet:VIA Apollo PT880 Pro/Ultra

Rendszermemória:2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

BIOS típusa:AMI (09/30/08)

 

Videokártya:ATI Radeon HD 2600 XT (512 MB)

 

Multimédia:

Hangkártya:ATI HD 2xxx HDMI @ ATI Radeon HD 2600 - High Definition Audio Controller <--- ez mi mert nem nagyon találtam róla semmit. :nem:

Hangkártya:C-Media CMI8738/C3DX Audio Device <--nem az integralt! Az ki van kapcsolva.

 

Háttértár:

IDE vezérlő:VIA Bus Master IDE Controller - 0571

IDE vezérlő:VIA Serial ATA Controller - 5372

Lemezes meghajtó:WDC WD4000AAKS-00YGA0 (372 GB, IDE)

Optikai meghajtó:HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B

 

Hálózati kártya:SMCWPCIT-G 108 Mbps Wireless PCI Adapter

 

Táp: Sirtec High Power ATX-410-212 (max:410w)

 

Windows SP3.

 

kb mindenből a legújabb driver még biost is frissítettem...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A multimédia részt az eszközkezelõbõl írtad ki? Mert akkor nincs kikapcsolva az alaplapi vezérlõd.

Link to comment
Share on other sites

ghosst1

Everest-bõl. De az biztos ki van kapcsolva, mert az realtek.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Elvileg a biosból kikapcsolt eszközöket az Everest sem látja, max tudhatja, hogy ezen a lapon kéne lennie egy ilyennek. Nekem úgy tûnik, hogy két hangvezérlõd van és ez egyes játékokat megzavar.

Link to comment
Share on other sites

ghosst1

Aham van a hangkártya az a c-media. És van az az ati-s cucc amihez nincs se illesztő meg semmi, és az csak akkor tűnik el ha vissza teszem a régi agp-s ati radeon 9600-asam. Akkor Valami tipp hogy, hogy tudnék megszabadulni tőle?:) Biosba biztos hogy le van tiltva, onboard midi és audio is.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

De állat vagyok, a videokártyádon van HDMI kimenet is, ez annak a meghajtója. A videokari beállításai között esetleg megnézhetnéd, hogy nem lehet-e kikapcsolni a HDMI kimenetet. Már persze ha nem használod.

Link to comment
Share on other sites

Tamás8

Hellosztok!!! elmesélem hogy mi történt velem és mik a gondjaim , és ezekre szeretnék segítséget kapni!

pontosan 1 hete meglett az ÚJ gépem!!!

 

-alaplap: Gigabyte GA-M52L-S3

-processzor: AMD Phenom x4 9600 Black Edition

-memória: 2x 2 GB DDR2 800mhz Kingmax

-winchester: Samsung 320 GB 16 MB SATA2 7200prm

-optikai meghajtó: LG DVD író

-videókártya: GALAXY 9800GT 512MB DDR3

-ház: Mercury

-tápegység: Mercury 450W, HKC 550W

 

120.000 HUF -ba került 1 év garival!

 

Na és a Mercury táp hangosan pörgettette a ventijét és FŰTÖTT mint a kazán és 1 nap után kisült egy COD4-ezés közben!!! Kicserélték nekünk egy HKC 550 w -ra ami már halk, nem fűt, és elég a teljesítménye!

 

na és lenne néhány kérdésem ami 1 hét alatt felmerült bennem:!

- XP-m van SP3 32bit és a 4 GB ramból csak 3.5-öt mutat! ez azért van mert a vga levesz 512 megát , vagy azért van mert az op. rendszer nem ismer fel többet???

 

-mikor a gép dolgozik elkezd hallható hangon(nem túl hangos, csak zavaró) recsegni ahogy betölt ezt-azt!

ezt valahogy nem lehet megszüntetni??(ilyen álltalában a 8 éves gépek szoktak dolgozni)

 

- és ami a legrosszabb az az , hogy mióta új táp van benne (3 nap óta) 4-szer is lefagyott olyan helyzetbe a gép amit simán bírnia kéne!!! egyik mikor telepítettem a Sims2-t és közbe mozzilláztam, másik mikor telepítettem az Undercover-t és közbe World of Warcraftoztam, harmadik Need for Speedezés közbe, negyedik youtuboztam csak, semmi mást!!! és hogy ez miért lehet, és hogyan tudom megcsinálni hogy ne legyen ilyen??? ( hozzátenném hogy ezeket a műveleteket még egy 1 magos procival is meglehet simán tenni fagyás nélkül)

 

válaszotokat köszönöm előre is!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

32 bites Windows 4 Gb-ig látja a memóriát, hacsak nem mûködik a PAE, de én még nem láttam, hogy mûködött volna.

Valószínûleg megadja/megadta magát a Samsung merevlemez, azért recseg és fagy a gép.

Link to comment
Share on other sites

Tamás8

köszi szépen Pjotr!

de nekem ugyebár 512-es 9800GT-m van és a memóriám meg csak 3.5-öt mutat a 4 gigából!!! De a szomszédomnak meg 2 giga ramja van és 256 8600GT-je és neki 2 gigát mutat és nem 1.792 giga memóriát!!!

mért van ez???

 

- és Pjotr azt hogy megatta magát a HDD azt te úgy érted hogy csak akkor mikor lefagyott, vagy hogy teljesen rossz és a jövõben is fog fagyni és recsegni???

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Abba a 4 Gb-ba minden memória beletartozik, hiszen mindegyiket meg kell tudni címezni, ami 32 bites Windows esetén 2^32-en bitet jelent.

 

A megadást úgy értem, hogy cserélni kell azonnal, mondjuk egy Western Digital-ra.

Link to comment
Share on other sites

Tamás8

oké köszi szépen!!! és akkor biztos hogy az a probléma?? (bízok benned, csak azért nem szeretném ha feleslegesen kicserélném amit nem is kéne)

 

és hogyha feltenném a Vista Ultimate-t SP1 64bit és 64bit-en lenne a gép és Directx 10-en akkor gyorsabb vagy jobb lenne a gép???

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Látná az összes memóriát. :hááát:

 

És persze nem elég feltenni, elõtte meg is kell vásárolni. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Tamás8

köszi szépen az EXTRA GYORS válaszokat!!!! tényleg sokat segítettél most nekem!!! :)

hát persze én azt úgy értettem hogy ha bemegyek majd a vinyót kicserélni akkor veszek még mellé egy Ultimate-t 43 ezerért!!!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Megnézném elõtte, hogy nem elég-e a Business. Szerintem teljesen felesleges egy Ultimate. De ez már abszolut szubjektív.

Link to comment
Share on other sites

ghosst1

Hey!

 

Na megoldódott a problemem a hangkártyával van Valami. Az eve-ben kikapcsoltam a a audio beállitásnál a Hardware acceleration-t és most megy rendesen... bár nem értem mi baja..:(

 

 

Link to comment
Share on other sites

makaveli

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, ha tudtok mert már kezdek beleõrülni ebbe a problémába lassan.

Nah a jelenség röviden: bekapcsolom a gépet, betölt a win xp, aztán amikor az asztalt behozná az alábbi 3 közül 1 történik, felváltva:

 

1. sötét képernyõ, no signal

2. sötét képernyõ majd szétesett kép

3. kék halál (ez elég ritkán) az alábbi hibával: 0x000000EA ATI2DVAG

 

Egyszerûen nem értem mi lehet a gond a vidikártyámmal, fent van a legújabb 8.11es meghajtó driver, újra is tettem többször hátha az megoldja a problémát.

A legrosszabb meg az hogy teljesen kiszámíthatatlanul jön elõ a probléma. Van amikor feláll az egész rendszer elsõre, és van amikor (pl most) 20. újraindításra jön be az asztal. Csökkentett mód az megy simán.

És még annyi hogy miután feláll a rendszer utána már sosincs semmi probléma.

 

konfig:

GIGABYTE GA-EP45T-DS3

INTEL Core2 Duo E8500 3.16GHz 775 BOX

SAMSUNG 750GB 7200rpm 32MB SATA2

CSX 1024Mb DDR3 1333Mhz

FSP BlueStorm II. 500W

Gigabyte HD4850 512MB PCIe

COOLERMASTER RC-331-KKN1-GP Elite

 

Várom ötleteiteket!

 

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pucold le teljesen a drivert, mielõtt újra felteszed. Lsd. PC alkatrészek/videókártya.

Link to comment
Share on other sites

makaveli
Pucold le teljesen a drivert, mielõtt újra felteszed. Lsd. PC alkatrészek/videókártya.

 

jaja megtettem, minden egyes alkalommal. Most felraktam a 8.12es catalystet igaz még csak béta, de ugyanúgy jlentkezik a probléma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...