Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógéphiba


molnar.peter

Recommended Posts

ghosst1

Üdv mindenki!!

 

Nos nekem is lenne egy apró problémám a gépemel :(

 

A dolog az úgy kezdődött hogy alaplap csere, volt egy jó kis Chaintech zenith alaplapom ami 3 évig húzta, ebből kb 2,5év üzem idő után feladta:( Ez után jött egy asrock alaplap, ekkor elkezdett fagyogatni a gépem játék közben:( Jó kiderült hogy alaplap hiba, csere, lett egy új. Közben a winchestere is fealdta a szolgálatot így átértem sata winchestrerre. Illetve közbe wireless lett a házba. Szal bekerült a gépbe egy w-lan kártya is. És bumm a gép lefagy..:/ De nem is csak úgy menetközben!! Bármikor ha 2 külömböző progival töltök le vagy egy progival töltök és közben filmet akarok nézni vagy szal ha bármi mást csinálok letöltés közben akkor kifagy a gép. Probálgattam mindent de nem segített:( Ha hálozaton akartam át tölteni akkor is kifagyott, de akkor nem is kellet semit se csinálnom, kapásból kifagyott. Jó gondoltam én, winchester hiba. Vettem egy új winchestert. Winyo be, adatok áthúz, lefagy. :Sír: Hát jóh akkor probáljuk így, újra raktam az új vinyora mindent kivétel a w-lan kártyát és láss csodát át tudtam húzni:S Felraktam a w-lant és kapásból két letöltésnél fagyott:( De ez azért furcsak mert én ezt már teszteltem az előző vinyonál is hogy nem a w-lanal hanem ethernet karin keresztűl megyek netre és akkor is lefagyott:( Vkinek Valami ötlet?

 

Config:

-Windows XP sp2.

-Processor: DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

-Alaplap: ASRock 4CoreDual-SATA2 (4 PCI, 1 PCI-E x16, 1 AGP, 2 DDR DIMM, 2 DDR2 DIMM, Audio, LAN)

-Memory: 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)(2*1GB)

-Videokártya: ATI Radeon HD 2600 XT ( GDDR3 512 MB) PCI-e

-HDD: ST3808110AS (80 GB, 7200 RPM, SATA-II) (régi)

-HDD: Western Digital 400gb Sata2 16mb (új)

-Hálózati kártya: VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter(használaton kívül)

-Hálózati kártya: SMCWPCIT-G 108 Mbps Wireless PCI Adapter

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

@drago: Tápot cseréld ki mihamarabb!

 

@ghosst: A te tápod milyen? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ghosst1

Sirtec High Power ATX-410-212

 

Link to comment
Share on other sites

drago

mit javasolsz milyet vegyek? annyira nem értek hozzá :upsz::)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ide látogass el: Link.

Link to comment
Share on other sites

hardstyler1

Sziasztok.Vettem egy új gépet,csak az a baj , hogy bármilyen játékot teszek fel kb 1 percig megy rendesen aztán 1 percig akad aztán megint 1 percig jó aztán megint akad, az fps lecsökken ilyenkor szinte nullára bármilyen játéknál ( boiling point-quake 4. -clive barjer's jericho - race driver grid). Az xp-t háromszor telepítettem újra, új drivereket is próbálltam, vistával is próbálltam. Bele raktam egy kölcsön video kártyát azzal is ezt csinállta , másik rammal is próbáltam dettó. Az everest a cpu-nak 35-40 fokot ír ki, gpu 35.

Biosba nem nyúltam. Ja és ez a konfig:

-- amd athlon64 x2 6000+ , gyári hűtővel

-- msi rx3850 256mb vga

-- asus m2n-x plus alaplap

-- 2x1Gb kingmax ddr2 800 MHz ram

-- WD 250 GB sata HDD

-- 450 W mlink táp

Minden új benne. A válaszokat előre köszi. Hello

 

u.i : tegnap a cpu 41 - 52 fok volt vistán

Link to comment
Share on other sites

ghosst1

hey!

 

Nem tudom ez segít-e: Amikor én cseréltem gépet nekem is rosszalkodott a cucc. És a BIOS-ban kellet kikapcsolni valami pipeline-t. De NEM tudom a mai napig se, hogy az mért segitett. Illetve nem tudom, hogy a te gépednek is hasonló gondja van-e. Ezért inkább aki ért hozzá erősítse meg. :) Csak gondoltam megemlítem a dolgot. Illetve valaki el is mondhatná, mi az. :D

Link to comment
Share on other sites

hardstyler1

Én nem láttam benn olyat, hogy pipeline, de most azon gondolkozom, hogy veszek bele egy nagyobb és márkásabb tápot, mert a vga-nak 450W minimum igénye van, a procinak meg 120 w. De ha ez se segít, akkor nem tudom, mi van.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A gépedben a táp egyenlõ a szeméttel, már elnézést. Vegyél másikat, Chieftec/FSP 400W-os elég bõven.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
bszabi84

Hali!

Gondom a következõ!

Vettem egy számítógépet (egy hete), összeraktam, bekapcsoltam, telepítettem. Tökéletesen ment, kb 2 óráig aztán kékhalál, pontosan nem is tudom milyen üzenettel.

Gondoltam nem tetszik neki a "Daytona" fantázianevû buherált xp. feltettem egy teljesen nyers xp-t. Ezzel még addig sem húzta, két újraindítás után jött a kékhalál! Ezután vista64 bit! Gondoltam ez talán jó lesz. Jó is volt, csak nagyon megeszi a gépet, és olykor hülyeségeket csinál (pl: nem tudom irányítani az egeret, nem tudom kezelni a bill-t).

Most mit csináljak?

 

Memócserén gondolkodtam, meg azon, hogy a processzor nem tetszik XPnek.

 

Konfig:

Asrock Alive NF6P-VSTA

AMD Athlon 64 LE-1600 2,2Ghz AM2

PQI 1GB DDR2 (667Mhz PC2-5400)

80 GB SEAGATE 7200rpm 8MB SATA2

CODEGEN TÁPEGYSÉG 400W P4 12cm

NEC AD-5200S-01 dual layer SATA OEM DVD író

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dózsi

Szeretném a segítségeteket kérni, hátha van ötletetek a következõ problémára:

Adott egy asztali számítógép: 2 magos Pentiummal, 1GB RAMmal, 40GB Maxtor (IDE) HDD-vel, Gigabyte alaplappal, ASUS CD-DVD íróval. Az XP szeretném rajta újratelepíteni, de ilyennel még nem találkoztam... Elindul a gép, pittyenik egyet (azaz elvileg minden rendben van), berakom a cd-t (XP sp1 gyári/ sp2 / sp3), beállítom a bootsorrendet, elindul a cd, és elkezd betölteni. Még azelõtt, hogy a particionálós részhez érne a telepítõ, jön egy fekete képernyõ villogó kurzorral a bal felsõ sarokban és innen nem megy tovább... Közben elkezd sipolni, de rendszertelenül, össze vissza (award bios van, de az alaplap könyvében nem találtam ilyesmit), hol szaggatottan sípol, de hosszan, hol pedig teljesen egybefüggõen, és nem hagyja abba, csak akkor, ha újraindítás után kiveszem a cd-t (az amúgy SATA-s optikai meghajtóból...). A particionálásig csak az sp1-es cdvel jutottam el, de nem mertem továbbmenni, mert folyamatosan sípol. Az alaplap könyve szerint a hosszú szaggatott RAM hibára utal, de akkor normál indításnal mért nem jelez? Mért csak xp telepítéskor sípol?

Szerintetek mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

És ha nem SATA-s ODD-vel próbálkozol? Vagy már sikerült vele feltelepíteni egyszer? (Próbálkozhatsz SATA driver betöltéssel.)

Link to comment
Share on other sites

Dózsi

Csak SATA van... ez a probléma. Azt javaslod, hogy rakjak bele egy ata cd olvasót?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Úgy valahogy. SATA meghajtó csak akkor működik együtt tökéletesen az XP telepítővel, ha az alaplap natívan támogatja, még ha külön chip is kell hozzá. Nálam ez a helyzet (MSI K8N Neo Platinum alaplap), mert van az nForce-os SATA vezérlő (2 db csatlakozó), e mellé van még egy Marvell chipen keresztül plusz 2 SATA csatlakozó, de az alaplap mind a négyet natívan kezeli, így tudom telepíteni az XP-t SATA ODD-ről SATA HDD-re.

Link to comment
Share on other sites

Dózsi

Ok. Majd kipróbálom. (Mivel nem az enyém a gép, így egy kicsit problémás a dolog.) Nekem csak az volt a furcsa, hogy indításkor normálisan indult, nem jelzett hibát, csak az xp telepítésekor...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ezért gondolok a SATA ODD "hibájára".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zsolti1126

Hellosztok

 

Valaki tudna segíteni abban hogy:Van egy Pentium 2-es gépem és arra akartam tenni egy Pci-os wlan adaptert.De berakom elindítom és nincsen kép.Mi lehet a probléma azon kívül hogy p2-es gép?

A segítséget elõre is köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

monitor36

Szervusztok, segítsetek!

Hároméves ASUS VINTAGE-PE1 gépem gyakran lefagy, éspedig

1. A bekapcsolás után elkezd nagy fordulatszámmal pörögni a CPU-t hûtõ ventillátor, majd egyszercsak hirtelen lelassul és felhengzik egy peep-jel, majd megjelenik és elkezdõdik az XP betöltése, majd egy rövid Üdvözöljük felirat után megjelenik az asztal. Eddig rendben, de:

2. Van, hogy a pörgõ ventillátoros idõszak nem a normális 5 másodperc, hanem 0,5-1 perc és az is, hogy több perc;

3. Van, hogy az XP betöltõdés alatt a folyamatot jelzõ pontok megállnak és a gép le is fagyott;

4. Van, hogy lezajlik az egész indulási folyamat és normál mûködés alatt, de általában csak az elsõ 5-10 perc alatt lefagy.

Nagyon szeretném elkerülni, hogy a gépet mûhelybe vigyem, mert ha elindult, akkor jól használhatom a munkámhoz.

Már az is nagy segítség lenne, ha infot kapnék arról, hogy mi történik a gépben a pörgõ ventillátoros szakaszban, mit ellenõriz a szoftver, hátha azok között van a bûnös.

Tanácsaitokat elõre is megköszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
RedArc

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Tegnap este netezés közben egyszer csak kikapcsolt a gépem (Asus P5B-E, C2D E4300, 1 GB Kingston DDR2 533, 80GB Samsung HDD, Nvidia 7900GS, Chieftec 300W, XP SP3). Újraindítottam és mûködött. Munkából hazaérve most bekapcsoltam, de megint kikapcsolt (a programok betöltését éppen elkezdte). Benéztem a gépházba (égett szagot nem érezni), csatlakozókat megigazítottam, porcicákat kifújtam. A gép azonban most már a bootolás elején kikapcsol, majd pár perc után magától elindul, majd megint kikapcsol. A táp fõkapcsolóját ki majd bekapcsoltam, és a bekapcsolásakor vékony, halk sípolásszerû hang jön a táp felõl. Mi lehet a gond? Tápcsere? Köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Miért kérdezed, ha úgyis tudod? ;)

Link to comment
Share on other sites

KeLa

@zsolti1126

 

Azonkívül semmi baj nincs valószínûleg.

Link to comment
Share on other sites

RedArc

Köszi a megerõsítést. Igazából csak paraszti logikával alapján jutottam erre a lehetséges következtetésre, mert érteni nem értek hozzá, és nem szeretném ha valamelyik szervízben jól megvágnának.

Link to comment
Share on other sites

aprokavics

Sziasztok!

 

Alkatrészenként vettem egy új gépet a melóba (kb. két hete), amit össze is szereltem.

 

Konfig:

- GigaByte GA-EP31-DS3L alaplap

- Intel Dual Core E2180 2.0GHz processzor

- 2GB RAM (Kingston - 2x1GB KIT)

- MSI NX7300TD 128MB VGA

- FSP SAGA 400W táp

- Samsung 160GB SATAII vinyó

- SEAGATE 40GB IDE vinyó

- LG DVD-író

- Spire MIDI ház (8cm-es ventillátorral)

 

A kisebb vinyó az elõzõ gépbõl lett beletéve, hogy ne vesszen el egy csomó adat.

A problémám az, hogy az utóbbi napokban csak 3-4. próbálkozás után hajlandó bootolni rendesen. A Power gomb megnyomása után az elsõ képernyõ felbukkanásakor lefagy a gép. Reset, de megint lefagy. Újabb Reset, de akkor már legtöbbször elindul rendesen, és késõbb (8 órán keresztül) az ég világon semmi gond nincs a géppel.

Mit tanácsoltok, melyik hardverben keressem a hibát?

Nagyon kiváncsi lennék rá, mert a tápnak szerintem elégnek kellene lennie egy ilyen konfig meghajtásához. Vagy tévedek?

 

Segítségetek elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Haxwell007

Szia aprokavics!

 

Nekem is ez a problémám! 2 Hete vettem a gépemet, öszeraktam és nekem se indul el elsõre. Reset gomb megnyomása után általában nekem is elindul a gép. Néha induláskor a BIOS üdvözlõ képernyõ félig jelenik meg és néha teljesen zavaros a gép. A gép amúgy tökéletesen mûködik ezt a hibát leszámítva.

Csatolok 1 indítási képet: http://kepfeltoltes.hu/view/081030/DSC0130...ltoltes.hu_.jpg

 

Config:

Alaplap: Asus P5B

Proci:Intel Core 2 duo E7200

Vga:GeForce 9800 GT Gigabyte

Memória:2* 1GB kingmax DDR 2 800

Táp: Chieftec 500W

A Winyó és a dvd iró ATA-s

 

Valami tipp? Esetleg memória probléma lenne?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szerintem döglött az alaplap. Azért nem a videokártya, mert indítási problémák is vannak, nem csak képhiba.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...