Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ISO dvd-re írás nem megy


terga

Recommended Posts

terga

Hali !

 

Tech problémám van, iso file-t akarok dvd-re írni, és állandóan a következő üzi jön fel:

 

The file is larger 2 Gb, and therefore cannot be stored an ISO file system. Please use the USF file system to writet such large files. This can be done by selecting another compilation type.

 

Mit kell ilyenkor csinálni ?

Köszi : terga

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Bata László

Az ISO fájlokat a DVD-író szoftverek ISO-fájl írására szolgáló külön funkciójával kell kiírni, nem normál fájlként. A Neróban például ez a Recorder menüben található, nem a szokásos író menüt kell használni.

Link to comment
Share on other sites

gergo66

Nem tudom milyen programmal próbáltad, de ha azzal továbbra sem sikerül, akkor itt van egy másik program. Én ezt használom, teljesen megbízható: >> LINK <<

Link to comment
Share on other sites

meske

nem trudsz angolul.... én sem:) szerintem azt jelenti, hogy nagyobb a fájl 2 gb-nál, és már usf fájrendszert kell használni. Inkább használd a DVD MÁSOLÁST

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Netkaloz

Üdv Mindenkinek!

 

Hogyan tudnék 6-8 GB-os iso fájlokat lemezre írni?

 

Az egyik író csak UDF módban lenne hajlandó írni, a másik meg meg sem írja. (Az egyik a nero 7, a másik az UltraIso, vagy fordítva. :-))

 

 

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Kernel

Az a helyzet, hogy az ISO lemezkép maga tartalmazza a fájlrendszert, vagyis amikor például UDF, az már eleve benne van az ISO-ban. Lemezképet pedig csak egyféleképpen lehet felégetni (ez gyakorlatilag egy tükörkép a lemezről, nincs választási lehetőség).

 

Az természetes, hogy egy ISO mérete lehet nagyobb a lemeznél, mivel nem csak a "hasznos" adatokat tartalmazza, hanem a lemez egyéb szükséges adatait is.

 

6-8 GB persze túlzás, ilyenkor arra kell gondolni, hogy egyszerűen kétrétegű (DL) lemezről van szó, olyat kell vásárolni. Írók ma már mind támogatják, ha esetleg régebbi típus, utána kell nézni.

 

Természetesen a lemezképet nem fájlként kell felírni, amint azt már említették előzőleg is.

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

@Kernel

 

Köszönöm a válaszodat.

 

Biztosan nagyon láma módon tettem fel a kérdésemet, holott talán már nem vagyok az :-)

Szóval, természetesen kétrétegû lemezt helyeztem be az írómba (LG GSA-H20L), és ezután kaptam a hibaüzenetet.

 

Ezért nem értettem a dolgot, mert arra számítottam, hogy rendben lezajlik az írás és boldog tulajdonosa leszek egy újabb hasznos lemeznek.

 

Megvan a megoldás.

Feltelepítettem az ImgBurn programot, és gond nélkül kiírta a 8 GB-os iso fájlomat.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
ujvarosinekata

Sziasztok!

Új témát sajnos még nem indíthatok, ezért itt kérném a segítséget. Légy szíves segítsetek, hogy tudok egy rar-ból kicsomagolt ISO kiterjesztésű filmet kiírni DVD-re a legegyszerűbb módon? Nagyon szépen köszi a segítséget a kislányom nevében is, aki már nagyon várja a mesét. :)))

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Akartam írni, hogy vedd meg eredetiben, de a gyerekekért mindent:

Nero Burning Rom-ban: Fájl :nyíl: Nyitás

Link to comment
Share on other sites

ujvarosinekata

Szia!

OK. Ekkor csak dvd kép az, ami közül választhatok az írás előtt. Ez így jó lesz? Köszi szépen!

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Az ISO egy DVD-kép, tehát jó lesz. A Fájl -> Nyitás művelet után a Nero fájlablakában AUDIO_TS és VIDEO_TS könyvtárakat kellene látnod.

 

Link to comment
Share on other sites

ujvarosinekata

Szia!

Nagyon szépen köszi,sikerült!Azt hittem ennél sokkal bonyolultabb lesz:)Köszi még 1x!

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Nagyon szívesen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...