Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Linksys topik


horyadam

Recommended Posts

arpsoft

Szerintem inkább a router a ludas. Próbáltad már kikapcsolni a QoS-t?

Link to comment
Share on other sites

asdq

Sajnos nincs ilyen funkció benne... Legalábbis én nem találtam... :(

 

Az mire is jó pontosan?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Rakj fel egy DD-WRT firmware-t. Ha ez után se jó, vegyél rajta ívet.

Ellenõrizd a hardver verziót, mert nem mindegyik kompatibilis a DD-WRT firmware-ekkel.

Segédlet a frissítéshez: Leírás,

, firmware-ek.

 

----------------------

Elvileg a tomato -val is kompatibilis. ;) Nekem az jobban bejön.

Link to comment
Share on other sites

asdq

Köszi, de pont az én verzióm nincs a listán, de amúgy így nem vesztené el a garanciáját?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Csak ha ezzel a firmware-el adod be javítani. ;)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha nem tudod visszaállítani a gyári verzióra, akkor igen valószínű. De így tárgytalan.

Ha van rá lehetőség, kérj kölcsön egy másik típust, és egy darabig teszteld azzal. Ha így hibátlanul megy, akkor érvényesítsd a garanciát.

Link to comment
Share on other sites

asdq

Most egész jó a router, nem frissíttem a firmwaret, de átállítottam a kódolást (vagy nem tudom minek nevezzem magyarul) WPA2 ről MAC cím szűrésre. Úgy tűnik így minden stabilabb. Ez lehetséges? Vagy ez normális dolog? Mármint lehetett ez a baja, vagy mástól lehet véletlen jó?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A MAC szûrés sokkal kevésbé terheli le, mint a WPA2. Ez az oka. Ettõl még szépen lassan döglõdik.

Link to comment
Share on other sites

asdq

Köszi, úgy tûnik MAC el jó már napok óta :) kop kop

 

Akkor két hiba lehetett. Mikor elsõre beállítottam csak MAC cím szûrés volt. Aztán folyton lefagyott átálltam WPA2 re. Skype frissítés nektek köszönhetõen megtörtént, de maradt a WPA 2 és ezért még mindig fagyott a router. Aztán vissza MAC és megszûntek a problémák. Király!

 

Köszi mindent :hááát:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
LockOn_Stratos

Sziasztok!

 

Remélem jó helyre írok (márcsak a Linksys miatt is :huh: ).

 

Az a helyzet, hogy van itthon egy Linksys WRT54GC router, egy D-Link DSL-360R modemrõl jön a net (2mbit le/128kbit fel). Ketten vagyunk rá unokatestvéremmel. Én az egyik szobából kábellel csatlakozok rá, õ pedig a másikból vezeték nélkül. Na most egy ideje állandóan az van, hogy amíg az õ gépe nincs bekapcsolva addig nálam tökéletesen mûködik a net, aa pedig õ bekapcsolja a gépét és elkezd netezni, akkor nálam valami iszonyat lassú lesz, a google.com is perceket tölt, youtube a videókat nem tölti be. Nagyon nem értek a témához, amikor megvettük a routert csak használtam hozzá a cd-t és megadtam az adatokat amik kellettek. Nézelõdtem a router beállításaiban, de nem igazán értek hozzá és ha ki is próbáltam valamit, annak az lett a vége, hogy nálam elment a net, de nála ugyanúgy mûködött. Nekem már a router beállítasi se jöttek be és át kellett mennem az õ gépéhez, hogy visszacsináljam és akkor nálam visszajött a net. :pislog:

 

Elõre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Áramtalanítással próbálkoztál már?

Link to comment
Share on other sites

LockOn_Stratos

Hi!

 

Igen, csináltam. Utánna kb. 10 percig jó, aztán megint kezdõdik elõrõl az egész. :S

Link to comment
Share on other sites

LockOn_Stratos

Köszi a linket. Csak az a gondom, hogy a firmware letöltésnél írja, hogy válasszam ki milyen verziójú a routerem, mutatja is hol kell megnézni a cucc alján. A listán 1.0 és 3.0-hoz vannak frissítések, de az én routerem verziója 2.0. Így nem tudom belefogjak-e. :hááát: Vagy esetleg elég ha csak a router firmware-jének a verzióját figyelem és annál legyen nagyobb számú mint ami most van?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

:!: Nem, mindenféleképpen egyezni kell a hardver verziószámnak !

A Cisco systems fórumán olvastam, hogy a Brit oldalon fent van a v2.0 is. :nyíl: Így is van.. :)

Link to comment
Share on other sites

LockOn_Stratos

Megcsináltam a firmware frissítést. Semmi változás. :nem: Egy darabig minden oké, aztán teljesen belassul az egész net újra. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Teszteld, más típusú router-el. Sajnos nincs jobb ötletem.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az unokatesód nem torrentezik véletlenül? Vagy esetleg régebbi Skype?

Link to comment
Share on other sites

LockOn_Stratos

Nem torrentezik, skype-ot meg nem használ. Mondhatni csak MSN-ezik meg böngészget. Viszont azt furcsállottam, hogy kb most egész késõ délutántól mostanáig még semmi baja sem volt. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ritka, de fennállhat a veszély, hogy támadják. Csinálj alapos vírus és spyware keresést. Változtasd meg a router alapértelmezett admin jelszavát (ha eddig nem tetted volna még meg). Engedélyezd a router tűzfalát, valamint telepíts szoftveres tűzfalat is mind a két gépre.

Link to comment
Share on other sites

LockOn_Stratos

Szóval tegnap óta - lekopogom - semmi baja nincs, mûködik rendesen. Köszönöm mindenkinek a segítséget. :)

A router tûzfala be van kapcsolva, bár azt nem tudom, hogy frissítés óta vagy már alapból be volt-e. :huh:

Annyit kérnék még, hogy légyszi ajánljatok valami tûzfalat, mert csak vírusírtóm és anti-spyware progim van. :-\

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Windows beépítettje pont jó lesz.
Link to comment
Share on other sites

LockOn_Stratos

Hello mindenki!

 

Mostmár megint minden tökéletesen mûködik 8) , köszönöm szépen mindenkinek a segítséget :)

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Adani

A következõ a helyzet:

 

Van egy helyi vezetékes hálózat ahol egy távoli router az alapértelmezett átjáró, itt pedig switch van, ez egy alhálózat a sok közül. Nemrég beszereztünk 5 Wifi kamerát ( Linksys WVC54GCA) és egy Linksys Access Pointot ( WAP54G). Nem is volt semmi gond a beüzemeléssel az Access Point ment a vezetékes hálózatra UTP kábellel kapott IP címet ( nincs DHCP, fix IP címet adunk a gépeknek) a kamerákat pedig úgy konfiguráltam ,hogy az AP-re csatlakozzanak Wifi-n keresztül. Kaptak statikus IP címet pontosan úgy mintha vezetékes kapcsolattal csatlakoznának a hálóhoz. Mûködik is gond nélkül, de közben kitalálták ,hogy tegyük õket külön hálózatba az AP-n keresztül és válasszuk le a vezetékes hálózatról. Mármint, hogy alkosson egy egész hálózatot az AP az 5 kamera és két számítógép, ami Wifi kártyán keresztül kapcsolódhat hozzá.

 

Itt kezdõdtek a gondok, ugyanis, nem képesek csatlakozni az AP-re így.

 

Egyáltalán lehetséges ez? Szerintem nem, mert az AP nem router, de egyesek szerint meg igen, eddig nekem nem jött össze.

 

Van valami ötlet?

 

Amit eddig próbáltam az volt ,hogy AP-t 192.168.0.1-re tettem majd kihúztam a LAN portot, a Wifi kártyás gépen beállítottam a 192.168.0.2-es címet, de nem kapcsolódik rá. A kamerák szintén nem csatlakoznak. Sõt innentõl el sem érem az AP-t. A saját CD-jén lévõ program is vezetékes LAN kapcsolaton találja meg Wifi kártyán keresztül nem. Ha A LAN beállítást meghagyom (saját IP cím) akkor persze elérem böngészõbõl és konfigurálni is tudom ,de a Wifi kártyás gép és a kamerák nem tudnak 192.168-as címmel csatlakozni rá. Az alháló egyébként 192.188-as IP címekbõl áll. Csak akkor megy minden ha rendesen a tartományból kap mindenki IP címet.

 

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elvileg csak azok az eszközök láthatják egymást a hálózaton, amik azonos tartományba esnek. Az alhálózati maszknak is stimmelnie kell.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...