Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Linksys topik


horyadam

Recommended Posts

Csaba_#

Mondanám, hogy próbálj ki egy alternatív firmware-t. De ha elszáll az garanciavesztés (ha megtudják :démonikacaj: ). Úgy tûnik a DD-WRT támogatja.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem, ha utána visszateszi a gyárit :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Tron2009

A DD-WRT supported devices oldalon láttam én is, de a V2-es verzióhoz nincs firmware.

A V1-eshez van mert az Broadcom chip, a V2-es meg Ralink.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tron2009
Nem, ha utána visszateszi a gyárit :démonikacaj:

 

A gyárit, vagy a jelenlegit már nem biztos, hogy vissza tudnám tenni, ha balul sülne el és totál elszállna... Vagy igen?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Inkább vidd vissza, meséld el nekik mi a helyzet, és vegyél helyette valami értelmesebbet. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Tron2009

Csaba #, KGigi nektek milyen netetek van?

 

Már azon is agyaltam, hogy lehet nem is a routernak lesz baja hanem, hogy ADSL a net, s az vmiért bekavarhat :hmm: , ha tényleg így van, akkor megsz**tam, mert nincs másik alternatíva... :dühös:

Ezt még ki kell derítenem, mielõtt visszaviszem a routert, mert ha hozok egy másik típust és az sem lesz a helyzet magaslatán, akkor meg tök mindegy.

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

4 megabites T-Home ADSL. De a net nem lehet baja.

Link to comment
Share on other sites

Tron2009

Mint utólag megtudtam - hasonló gonddal küzdött az egyik ismerõsöm is, de õ aztán ADSL-rõl váltott kábel netre, és semmi gondja, csak azért vetettem ezt fel, hátha. Mindegy, lehet csere lesz...

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nekem is T-Home ADSL 8 Megabites, én nem használok router-t, mert csak 1 gépem van. De a környékünkön, már 1 tucat embernek beállítottam a router-ét, mindenki más fajta router-t vett, mert nem javasoltam nekik márkát, csak azt mondtam meg hogy mit vegyenek, mikor kérdezték hogy milyet, azt mondtam nincs köztük nagy különbség :fütyül: , és vállrándítással indultam tovább a dolgomra. Így a legtöbb esetben hoztak x márkát amire épp az eladó rábeszélte õket, volt köztük Linksys is. De mindvégig mindenhol atom stabil volt minden. Szóval szerintem biztos, hogy nem a szolgáltatóval van a baj. Mert ez számos általad leírt tünetet, az nem magyarázná meg.

Ha közvetlen modemes kapcsolatnál, nincs baja a netnek (nem szakad meg, nem ingadozik a sebesség stb..), akkor a hiba biztos a te készülékedben van. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Tron2009

Na, ezt akkor jól be**ívtam a LinkSys-el, érdekes, hogy ha kábellel kötöm a routert a notira, akkor stabil... csak a WiFi sz*rakszik... :nem:

 

Hát, akkor még megkérdezem LinkSys-éket... :ördög:, aztán lehet csere lesz :nem:

Link to comment
Share on other sites

Tron2009

Sziasztok!

 

Mi a különbség a Broadcom chip(set) és a Ralink chip(set) között, tudja valaki? :hmm:

Melyik a jobb választás?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Letrune

Üdv mindenki... Valami gondom van a linksys wrt54gt routerrel otthon... Az internetet a routerrel köttettük be, hogy megosztott legyen, így minden, a routerhez csatlakozó gépnek van internete így. Ez jó így.

 

Csakhogy a helyi hálózattal baj van: megcsináltam anno két gépre, megy is, és mikor egy harmadikat akartam bekötni, semmi nem történt, pedig ugyanazt csináltam az új gépen is. Megjegyezném, hogy ennek az új gépnek van netkapcsolata rendesen.

 

Megpróbáltam belépni a router beállításaiba a webböngészõn, de itt újra baj van: beütöm a mondott IP-t (192.168.1.1), és megteszem, amit ír a használati utasítás, idézem: "hagyja üresen a felhasználónév mezõt, a kódhoz pedig üsse be" ezt meg azt a kódot. Megteszem, semmi nem történik, újra ugyanazt az ablakot adja ki.

 

Az ügyfélszolgálat a reset gombot javasolja, de nem merem megnyomni, mert akkor elveszhet az internetkapcsolat... Ilyenkor mit lehet tenni?

 

Köszönöm a türelmet, és elnézést a zavarásért.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

1. Ha jól értem az a problémád, hogy bár mind három gépen megy a net, csak a 3.-at már nem tudod a helyi hálózatra gerjeszteni, hogy lássák egymást. Ez talán azért van mert a 3. nincs egy munkacsoportban a többivel.

2. Valószínûleg a szolgáltató megváltoztatta a router jelszavát, és ezért nem tudsz belépni. Vagy ha tudod a jelszót, akkor elütsz valamit vagy a Caps Lock -ot hagyod bekapcsolva. Ha így se sikerül, akkor sajnos reset-elned kell, mert csak ekkor áll vissza a gyári jelszóra (ami az admin, a felhasználó név pedig üres). Ebben az esetben viszont, mindent elölrõl be kell állítani.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nem kell elsõre teljes reset, húzd ki, dugd be, hátha megjavul.

Link to comment
Share on other sites

Letrune
1. Ha jól értem az a problémád, hogy bár mind három gépen megy a net, csak a 3.-at már nem tudod a helyi hálózatra gerjeszteni, hogy lássák egymást. Ez talán azért van mert a 3. nincs egy munkacsoportban a többivel.
És hogyan tudom beállítani, hogy oda kerüljön? A név ugyanaz, és csatlakozni próbáltam a csoporthoz... szerintem notóriusan elrontok valamit, mikor a helyi hálózaton futtatom az "otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállításai"-t... Pedig mindent úgy csinálok, mint a második hálózati gépen, és az IP is más... Csak épp nem akarja az igazat, meg csatlakozás gombot is úgy veszi, mintha újat csinálnék, ugyanolyan néven... Edited by Letrune
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Elõbb ezt olvasd el.

Az új gépen is XP van?

 

@Tron2009

 

A Boardcom -ra esküsznek inkább a szakik. ;)

Link to comment
Share on other sites

Letrune

Elolvastam, de nem tudok mit tenni sajnos... Az új gépen is XP van, de a leírás sem segített sokat...

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Vagy valamit nem jól csinálsz, vagy a tûzfal kavarhat be.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
sion

Üdv!

 

Segítséget szeretnék kérni!

Linksys wrt54gc routert használok, pár napja tapasztalom, hogy a letöltési sebesség (20mbps) egy bizonyos idõ múlva (változó), drasztikusan csökken, majd leáll az internet kapcsolat is. Ilyenkor a router adminisztrációs felületét sem tudom elérni. A routert újraindítva megint mûködik egy ideig.

Elõre is köszönettel!

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pontosan így jártam, aztán egy szép napon füst szaggal kimúlt. Ennyit a Linksysről. Ha visszalapozol, nem Te vagy az első, akivel ez előfordul.

 

Próbáld meg visszaállítani a gyári állapotot, hátha.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha közben torrentezel, akkor elsõnek csökkentsd a szálak számát, és lehetõleg frissítsd a router firmware-jét.

Link to comment
Share on other sites

sion

Fõleg torrent letöltésénél jelentkezik a probléma.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor csökkentsd a szálakat, nem bírja a router. Nem kell rajta csodálkozni, ezek ennyit tudnak.

Link to comment
Share on other sites

sion

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
asdq

Üdv nektek!

 

Sajnos én is a drága routergondommal próbálok végső menedékként hozzátok fordulni.

Elég szépen belőttem a hiba okát, az "egy kalap trágya" és a "dinó trágya" közé.

 

Szal íme az áldozat én, és az ellenségem a démoni Linksys WRT54GC.

 

Szóval kezdem az alapoknál (topicot végigolvastam, szal ugyanazt fogom leírni mint már mások)

 

- Router beállít, Digikábelem van, nuku modem, nuku dekóder szal egy vezeték jön a falból és ez rögtön a routerben köt ki. Maga a Digikábel PPoPe kapcsolattal jön hozzám, sebessége 20 megabit le, és 10 le, csak egy jelszó és egy felhasználónév kell hozzá.

- Kapcs net, minden ok

- Kapcs: Torrent, játék, Skype vagy bármi, net elszáll és sokáig a szolgáltatót hibáztattam (persze, külön külön, és nem egybe. Szóval ha csak a Skype megy és semmi más, akkor is képes ledobni...)

- De nem, mert mindenhol elmegy a net (3 gép: 2 asztali, egy laptop esetenként még egy telefon is és mind Wireless)

- Próbáltam csatornákat váltani, G-N-Mixed mód között váltani, próbáltam mac cím szűrés nélkül, próbáltam minden tűzfal vagy biztonsági cucc nélkül, de SEMMI, tényleg semmi változás... Szal van amikor 2 percenként, de van amikor 20 percenként csak úgy spontán ledob.

- Legújjabb gyári Firmware, mondanom sem kell, semmi javulás

 

Észrevételeim: A net, ha közvetlenül kapcsolódok rá, és úgy torrentezek, nem szakad meg, sőt! Torrentezés maximális kapcsolatok és sebesség mellet+Skype+játék, semmi laggolás, pingem tökéletes. De ha ez az ördögi masina a netem, és a gépeink közé áll, akkor azonnal szétkapcsol minden. Ugyanezt megpróbáltam, hogy nem Wifi segítségével, hanem kábellel kapcsolódtam a netre vagyis a routerre. Megint a Router tűnt el, mert a net ment tovább.

 

Próbáltam úgy, hogy a régi, nem WiFi routert rányomtam netre, és arra még a linksyst. Láss csodát! A laptopot ráköttöttem a régi routerre, és a Linksysre kapcsolódtam a saját PC-mmel. Míg az én gépemen nem volt net, addig a laptopon vígan ficánkoltak a megabitek a vezetékben.

 

Következtetés: A routerrel, és csak és is a routerrel van a baj, de ez még mindig lehet hogy beállítási hiba...

A linksys terméktámogatás asszondta cseréljem vissza ha lehet, de lehet ők elküldik szervízbe, én meg akkor egy hónapig router nélkül maradnék, nem beszélve arról, hogy lehet ugyanígy kapnám vissza, vagy ugyanezt a márkát, és akkor megint csak ugyanitt tartok, mert:

 

A haverommal játszottunk. Ő neki is rengetegszer elmegy a net. Szolgáltatót hibáztatta ezerrel (közben én is sokszor eltűntem) és egyszer gondoltam megkérdezem milyen routere van... No szerintetek? Igen, ugyanaz mint nekem! Más szolgáltató, ő modemről nyomja, és nem PPoPe kapcsolat.... Ő is csak játszik, és elmegy a nete...

 

Tudtok erre valami diagnózist mondani?

 

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...