Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dvd film írása


boston123

Recommended Posts

KGigi

Másik Verbatimra sem megy rá? Lehet, hogy hibás a lemez.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Próbáltam másik Verbatim lemezt is, de ugyan az a helyzet. Viszont van egy 4,37GB-os .mkv fájlom, ami pedig ráfér. Ezt nem értem. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Próbálj meg firmwaret frissíteni. De nem igazán tudom mire vélni...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
arlenedi

Üdv mindenkinek!

Kezdő luser révén feltenném második buta kérdésem, mert nem boldogulok a dologgal. Van egy ISO formárumú 4.5GB filmem amit dvd-re szeretnék kiírni. Mivel, és hogyan, kellene kiírni, hogy asztali dvd nézhető legyen. nero-n kivül, mert ezt a programot nem szeretem (minőség romlás nélkül). Vagy elég ha így hagyom iso-ba és így írom ki dvd-re? Akkor is lejátsza az asztali dvd lejátszó?

Előre is köszönöm a segítséget.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Lemezképként kell kiírni. Bármelyik CD-író program tudja.

Link to comment
Share on other sites

arlenedi

Köszi a választ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Soma01

Az járható út, hogy a "Video_TS" (ez a könyvtár van most a vinyón) csak simán felírom adatként egy lemezre, vagy eleve úgy kell állítani az író progit, hogy DVD video legyen? Mert ha DVD videót választom, akkor csak annyi történik látszólag, hogy Video_TS könyvtárba kéri, hogy rakjam be az anyagot. Vagy csinál mást is?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Így hirtelen nem tudom, mit csinál másképp, azt viszont igen, hogy sima adatlemezként nem fog mûködni.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Ok, köszi. Ha sima adat DVD-ként nem működik akkor mindenképpen videóként íratom fel.

(Az a gond, hogy leszedettem egy haverral egy sorozatot (észak és dél) és a rarban Video_ts könyvtár van és mondtam, hogy írja fel DVD-re, de ő nem szokott DVD-ket írni, mindig csak Divx-eket. Ha nem mondom és magyarázom el neki, hogy Videólemezt csináljon akkor adatot fog szerintem és az meg nem jó.)

Link to comment
Share on other sites

geri005

Ha adat lemezként írod ki, akkor jobb esetben némely DVD lejátszó beolvasás után kihozza "fájlkezelõben" a Video TS mappát, és letudod játszani, de nem érdemes.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gxynonokaka

Sziasztok!

 

Nekem az lenne a nagy problémám, hogy felvevõs dvd lejátszónk van, HDDre szoktam felvenni, viszont nem tudom, hogy hogy kell kiírni. Egyáltalán mit kell kivenni a lejátszóból, hogyha ki akarom írni a HDDt DVDre? :nem: Valaki tudna segíteni? Köszi :(

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

Kérdés, milyen formátumban vesz fel. Ha kiveszed a merevlemezt, akkor arról valószínûleg át tudod másolni a gépre. De kell lennie ennél praktikusabb megoldásnak. Nem lehet összekötni a DVD lejátszót a számítógéppel?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Nekem csak DVD lemezes felvevõm van, de úgy gondolom a HDD-n tárolt filmeket ki lehet írni DVD-re az asztali felvevõn. Máskülönben nem látom értelmét az egésznek. Szerintem amikor mutatja a felvett filmek listáját, kell lennie egy EDIT (szerkesztés) menünek ahol esetleg még szerkeszteni is tudod és ki tudod írni DVD lemezre.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
deki79

Üdvözlet!

Volna nékem több kb. 1,3 Gb os .avi filmem (egy egy film olykor 2cd s)melyeket szeretnék aszali lejátszón is lejátszhatóan kiírni EGY DVDre.

Több író progival is összehozott a sors, de csak olyat találtam amikkel dvd formátumban lévõ több filmet lenne hajlandó csak EGY dvd re konvertálni majd kiirni avikat max video cd re.

Tudtok olyat amivel ez a szerintem nem bonyolut helyzet megldható lenne? Vagy elegendõ mezei adat dvdnek megírni a filmeket?

Próbálgatni asztali lejátszó híján nem tudok.

 

Segítségetek elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
eremit

Egy ismeretterjesztõ filmet úgy kaptam meg pendrájvon, hogy egy VIDEO_TS mappában a következõ fájlok vannak:

VIDEO_TS.BUP

VIDEO_TS.IFO

VIDEO_TS.VOB

VTS_01_0.BUP

VTS_01_0.IFO

VTS_01_1.VOB

VTS_01_2.VOB

Ebbõl állítólag lehet csinálni valamit valamivel. Talán DVD filmet.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Ezek egy DVD film fájljai. Mit szeretnél tenni? Kiírni lemezre vagy csak lejátszani a számítógépeden?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

DVD Shrink csinál neked rendes lemezt belõle.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Legjobb lenne avi, mpeg vagy valami hasonló.

Link to comment
Share on other sites

eremit

@Sebi

Már meg is csináltam, jó lett! Köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Szívesen. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
MERNOK

Letöltöttem egy DVD filmet kép fájlban.Ha kiakarom írni, akkor éppen csak nem fér rá egy DVD lemezre.Mit lehetne csinálni, hogy ne kelljen duplarétegûre írni, amit esetleg a DVD lejátszó nem is visz?Ha lehet. érthetõen írjátok le, mert ebben nem vagyok járatos!

Link to comment
Share on other sites

Sebi

A képfájlt kibontod, vagy bemountolod valamilyen virtuális CD/DVD programmal (pld.: Daemon Tools) és utána a DVD Shrink programmal tudsz belõle készíteni olyan lemezt vagy lemezképet, ami már ráfér egy DVD5-ös lemezre.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Az extrák (pl elõzetesek, werk film, riportok) illetve az általad nem használt nyelû hang kihagyásával lehet csökkenteni a méretet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...