Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PDF-olvasók és -kezelők


dreftis

Recommended Posts

eremit

A Foxit Readert nem szeretitek? Szerintem egész jó, én azt használom.

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Foxit Reader volt sokáig a király, de aztán "átállt a sötét oldalra", azóta nem használjuk.

Link to comment
Share on other sites

eremit

?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Régen volt belőle faék egyszerű, tömörített, "nem-telepítős" változat, nem kellett hozzá .NET akármennyi, és nem foglalt el a képernyő tetejéből 3 centit a ribbon-alapú felület. Régen egy normális, ügyes, pici program volt.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Értem. Azt hittem, malware-t vagy egyebet hoz magával.

 

Nekem megfelel, és nem vagyok igénytelen. Ja, és hülye sem.

 

Köszi, Balázs! Végül is, mit használsz pédéefre?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jelenleg még PDF-XChange Viewert.

 

Garono, megtaláltam:

 

The release of the PDF-XChange Editor marks a significant change in the Tracker Software Products product line up, it completely replaces the PDF-XChange Viewer as the premier tool for Viewing, marking up, and now editing PDF files. [...] no further development is scheduled for the Viewer (including bug fixes), so the editor should be used, unless the user really does prefer to stick with the Viewer for now.

 

:(

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Foxit Reader volt sokáig a király, de aztán "átállt a sötét oldalra", azóta nem használjuk.

 

Én még használom. Igaz amióta nemcsak szalagos a menü, hanem a very primitív Windows 8 dizájn is, elég frusztráló.

De van ahol nem frissítettem, és ott egyszerű és jó.

Akkoriban pont a PDF X-Change nem tetszett. Nem a tudásával volt baj persze.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én is használtam egy ideig (mikor még nem volt szalagos menüje), nekem is tetszett. Aztán visszaálltam a "gyári" megoldásra, nekem azzal sincs gondom. :)

 

Alternatívaként tudom javasolni a böngészők beépített olvasójának használatát a PDF megjelenítésére. ;)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Alternatívaként tudom javasolni a böngészők beépített olvasójának használatát a PDF megjelenítésére. ;)

 

:hmm: Pont ez az, amit le szoktam tiltani, a böngészőben való megjelenítést. :lol:

Egyébként a régi Foxit Reader használható továbbra is, és portable-ként is. De végül is egyelőre elvagyok a legújabb verzióval is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zschni87

Én meg a foxitból megtaláltam egy nem telepítős változatot, valamelyikőtök itt linkelte. Na azóta az megy és semmi más :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Van egy jó hírem: "cáfol" a PDF-Xchange, legalább is van új, 2.5.308.0-s verzió!

Link to comment
Share on other sites

Garono
:oké:
Link to comment
Share on other sites

payskin

.308.1! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

.308.2 :igen:

 

Improved UI for adding new serial keys. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Kellett már, mint egy falat kenyér.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Na de most figyelj, megőrülsz: .309! :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

.310 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

.311 :igen:

 

Further improvements for handling fonts with 'stange' metrics. (T# 2726) (22436)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
SkyBird

Ráengedtem egy automatikus frissítést a Foxit Readerre. Azt hiszem a 7.2.8.1124 verzió volt fenn, mert most ezt találtam meg egy mappában. Szerencsére.

A frissítés után eltűnt a klasszikus toolbar módra átváltás lehetősége, csak a nyüves pocsék szalagmenü maradt. :S

Na ment is vissza uninstall után a korábbi, amivel még át tudtam váltani.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ó, Garono! Vajon merre jársz, mikor oly fontos dolgok történnek, mint a 2.5.316.1? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

A jó hír, hogy 2.5.317, de a csodaszép új weboldalon immáron hivatalosan is a Discontinued Downloads között van. :( Azért rendes tőlük, hogy a biztonsági réseket még javítják.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az utódja a PDF-XChange Editor; megnéztem a portable verzióját, teljesen korrektnek tűnik. Méretre nagyobb ugyan, de maga a program nem fal érezhetően több erőforrást; funkciója pedig sokkal több van.

Link to comment
Share on other sites

payskin

És 43.5 dollárba kerül. Egy évre. Ezt lehagytad. :D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nemrég szedtem le a PDF-XChange Viewer portable verzióját egy ismerősnek, hogy legyen egy magyar nyelvű megfelelő olvasó. Nem nagyon néztem szanaszét, csak download, viszont kerestem a programban a frissítés letiltást, és nem találtam. Akkor azért, mert ez volt az utolsó verzió.

Az Editor is elém akadt, de csak olvasáshoz túl sok funkciója van egy átlagos felhasználó számára, sőt első blikkre kicsit katyvaszosnak is tűnt. Na meg, hogy nem ingyenes. ;)

 

Én a Foxit Readert használom változatlanul. Szerkesztésre Foxit PDF Editor, PDF Eraser, PDF Split & Merge, bár utóbbira mostanában nem volt szükségem.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Fizetős ám a sarki bordély, az. :D

 

The FREE download of the PDF-XChange Editor may be used without limitation for Private, Commercial, Government and all uses, provided it is not: incorporated or distributed for profit/commercial gain with other software or media distribution of any type - without first gaining permission.

 

A szoftver főoldalán konkrétan tízszer szerepel a FREE szó, vastagítva, kiemelve, hangsúlyozva. Ennél jobban már nem lehet ingyenes, még cégeknél is lehetne használni (mivel van belőle portable, adott esetben még technikailag is). A Pro és a Plus kerül pénzbe; ott van az oldal alján, hogy milyen fícsörök járnak az ingyenes, a licences (Pro) és a Plus változatok mellé. A licences funkciók nagy része egyébként elérhető az ingyenesben is, csak általában van valamilyen megkötés (pl. ha az adott funkcióval szerkesztesz az anyagon, és elmented, akkor vízjelet kapsz rá, amíg be nem pötyögsz egy termékkulcsot). De ez már a Viewerben is így volt, ott is volt Pro verzió (nyisd le a menüket, és meglátod).

 

A Viewerhez képest sokkal kulturáltabb megjelenésű, jobban használható, összehasonlíthatatlanul jobban testre szabható, és sokkal több funkciója van. Erőforrást szerintem nem eszik érezhetően többet; méretre ugyan jóval nagyobb, de a portable még így is csak 80 MB körül van. Én lecseréltem rá a Viewert. :igen:

 

A Foxit Reader egy lassú, bugos szarrá vált egy ideje; ne is lássam többet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...