Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PDF-olvasók és -kezelők


dreftis

Recommended Posts

SkyBird

Nem, ennél kicsit egyszerűbbre. :)

Vannak olyan programok, amik a telepítés után a mappájukat átmásolva bárhol futtathatók. Függetlenül attól, hogy közzéteszik-e zipben is.

Szereintem a Foxit Reader is ilyen lehet.

Az rendben van, hogy összevissza minden hülyeséget ne telepítsünk, de nem gondoltam, hogy +1-ként pont a Foxit Reader telepítése ekkora problémát okozna. :)

Persze ahol az ember user joggal nem telepíthet, ott jól jön a pendrive-ról futtatható megoldás.

Egyébként ez a registry mizéria, meg puculgatás túl van misztifikálva. Messze nem okoznak annyi problémát a registryben a telepítések vagy ami visszamarad, mint sokan gondolják. Ha okoz egyáltalán valamit azon túl, hogy picit nagyobb helyet foglal a több gigás partíción, vagy ki lehet belőle bányászni, hogy miket telepítettünk vagy futtattunk valamikor.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Egyetértek. Kit érdekel a registry, most komolyan? Évente-kétévente mindenképp újratelepítek, és ezek a mai rendszerek szerintem már kevésbé sérülékenyek. Legalábbis Vista/7 alatt nekem sosem volt gondom a telepítésekből. Telepíteni sokkal kényelmesebb, megkockáztatom: az SSD-k és sokmagos processzorok világában gyorsabb is (figyelembe véve, hogy általában csak a kisebb programokból van portable). Majd még én másolgassak kézzel új verziókat a mappákba, mint a Linuxon, hogyne... :P Ott egye meg a rosseb a program méretét és memóriafoglalását is. Nagyon nem tud érdekelni. :)

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Majd még én másolgassak kézzel új verziókat a mappákba, mint a Linuxon, hogyne... :P

??? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Miért, Linuxon régen nem úgy működött a telepítés, hogy te magad kézzel/parancsokkal pakolgattad a fájlokat?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ha működött is valaha így, az nagyon régen volt. 5 éve, az egyetemen kezdtem el Linuxot használni, kb. egy évvel előtte láttam először, és már akkor sem így működött még a durván lemaradt Debian sem. Persze letölthetsz csomagot, és telepítheted kézzel a csomagkezelővel, de még ezzel is csak ott vagy, mint Windowson. Nekem erre talán 3-4 alkalommal volt szükségem, zárt forráskódú programoknál. Egyébként csak beírom konzolba, vagy kijelölöm a grafikus csomagkezelőben, hogy mit szeretnék telepíteni, az automatikusan megkeresi a függőségeket és feltelepíti az alkalmazást. Leginkább az Apple vagy az Android szoftverboltjához tudnám hasonlítani.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én azt tudom, hogy valamikor ilyen másolgatós/parancskiadós módon működött egy program telepítése. Nyilván ahhoz hasonlítottam, tudom, hogy van csomagkezelő, használtam én is. :) (Jó, rendben, azt kellett volna írnom, hogy "mint valamikor a Linuxon". :P )

Link to comment
Share on other sites

payskin

A telepítés max. akkor gyorsabb, ha next-next-finish módszerrel csinálod, úgy meg még össze is szedhetsz mindenfajta finom dolgokat, főleg az "ingyenes" cuccoktól. (Most raktam fel Skype-ot valakinek a gépére next-next-finish-sel, vazz, majdnem bebingültem.)

 

Ezzel szemben a ZIP-et jobb gombbal átrángatom a D:\PROGRAMOK-ba, és "Kitömörítés ide" parancsot követően mondjuk 10 másodperc múlva futtathatom a cuccot. Mivel nem telepített, nem is tudott rejtett ajándékokat elhelyezni imitt-amott.

 

Nem tudom, srácok, ezen a Toshiba notebookon, ami itt volt nálam, a "gyári" Windows úgy nézett ki, hogy a Programok eltávolítása listában 2 Page Down-nyi Toshiba cucc volt felrakva, és ezek fele együtt indult a Windowszal automatikusan. A bekapcsolástól számított másfél percig szart se lehetett vele kezdeni. Elsőre nem volt kedvem újratelepíteni, részben mert ez pont az az intel-dzsunka-hardver, amihez 0 driver van a Windows 7-ben, részben, mert a Toshiba szaroknál már csak a 100+ darab, 200+ megabájt Windows Update-et utálom letölteni és feltelepíteni, szóval elkezdtem eltávolítani róla az ajándék szoftvereket egyesével. Egy óra után még mindig ott tartottunk, hogy az újraindítás 1 perc tartott, és a merevlemez folyamatosan pörgött a hátán, noha a gépben 4 giga RAM van. Szóval, gyors HDD ide, registry oda, tengernyi mindenhova beépülő, betelepülő, legváratlanabb helyekről visszaköszönő szutyokkal rettentő csúnyán haza lehet vágni egy Windowst - szerintem. Abból már sosem lett gép, jöhetett a gyalu.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
úgy meg még össze is szedhetsz mindenfajta finom dolgokat, főleg az "ingyenes" cuccoktól.

 

Már nagy rutinom van az ilyesmik kiszűrésében. :D De nincs ilyen minden szoftverben.

 

Még ha igazad is van, én viszonylag kevés olyan programot használok, amiből van portable, így nem nagyon éri meg szórakoznom velük. Főleg, hogy ami pl. csak portable változatban van, azt is mindig úgy raktam fel, hogy csináltam neki egy mappát a Program Files mappában. :)

 

Szóval, gyors HDD ide, registry oda, tengernyi mindenhova beépülő, betelepülő, legváratlanabb helyekről visszaköszönő szutyokkal rettentő csúnyán haza lehet vágni egy Windowst - szerintem.

 

Először is, nincs olyan, hogy gyors HDD. :D A gyors jelzőt legfeljebb az SSD-k kaphatják, bár abból se mindegyik. Mindegyik HDD k lassú, egy 2,5"-os laptopwinyó meg aztán pláne.

Másodszor pedig egyetértek, valóban haza lehet vágni a Windowst ész nélküli telepítgetésekkel. De ugye ilyenben itt senki nem gondolkozik. :) Nem tudom, mennyi programot használsz, de az a néhány telepítés, amit a portable cuccokkal megspórolsz, és ami ráadásul jellemzően kis programokat érint (hisz azokból van portable), nem oszt, nem szoroz.

 

A toshibás cuccokból nyilván nem létezik portable, vagyis ha valaki azokat akarja a gépén tudni, nincs sok lehetősége. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mintha valaki valahol írta volna, hogy az a jó az Adobe Readerben, hogy letöltés közben is meg tudja jeleníteni a PDF-et, míg a többiek nem (de lehet, hogy csak álmodtam, mert most sehol nem találom). Jelentem, a Chrome PDF-nézegetője is tudja. Eddig nem vettem észre, valószínűleg mert rövid PDF-fájlokat töltöttem le, de épp egy marha hosszú C64-kézikönyvet töltök, és a Chrome azonnal kirakta a könyv elejét olvashatóan, miközben jól láthatóan (Loading felirat) még töltötte a többi részét.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Annak a valakinek a neve F-fel kezdődik, és ujitsuval végződik.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nájsz. :) Reméljük, a Firefox PDF-nézegetője is képes lesz ilyesmire. ;)

 

Garono: Igen, akartam is egy kis segítséget adni a kereséshez, de hát elég egyszerű az algoritmus: mindig az én hozzászólásaimat kell figyelni, ennél hasznosabbat úgysem lehet tenni ezen a fórumon. Már csak a rendkívüli szerénységem okán is. :P

Link to comment
Share on other sites

payskin

:fetreng:

 

Tényleg nem találtam, de talán nem is olyan érdekes. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Garono

A PDF-XChange Viewerben nem tudjátok véletlenül, hogy az F11-es "teljes képernyős" módban a papír mérete helyett nem lehetne-e mondjuk az oldalszámot kiíratni vele? Félévente talán egyszer érdekel, hogy mekkora a lap mérete, az oldalszám azért nagyságrendekkel gyakrabban.

 

---

 

Mindegy, közben rájöttem, hogy a Viewer terméküket épp megszüntetik (utolsó verzió: 2.5.214.2). Ők is átálltak a Sötét Oldalra: szalagos menü, óriási gombok, bugyuta kezelőfelület, és nincs többé portable verzió.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Neba.... :o

---

Hol olvastad? Gyorsan átfutottam az oldalt, de nem találom ennek nyomát. Ok, hogy februárban frissítették utoljára, de ha jól olvasom a szöveget, a Viewer Pro helyett/mellett lesz Editor változat (izé, tavaly október óta van). Whatever. Meglátjuk.

Link to comment
Share on other sites

Garono

A fórumukon írta a support. A Viewer megszűnik, és helyette csak Editor lesz, amiből ugyanúgy van ingyenes és pro verzió (szóval tulajdonképpen csak a név változik, meg a pro felhasználók kapnak pár új funkciót). A baj az, hogy megváltozott a kezelőfelület (ja, mégsem "szalagos", rosszul írtam, de ettől függetlenül feleslegesen nagy ikonok), illetve nincs belőle portable verzió.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát akkor bizony megbarátkozunk a sárga színnel, és Sumatrát fogok használni. Most látom, hogy az ebook formátumokat is meg tudja jeleníteni. :o

Link to comment
Share on other sites

Garono

Hát Kovalcsik Kristóf terméke nagyon funkciószegény, ennél még Adobe Reader is többet tud (pedig az nem sok). Jobb híján én továbbra is az utolsó PDF-XChange Viewert fogom használni.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem tudom. Nekem ezek a programok egyetlen célra kellenek: a PDF-et megjeleníteni olvasható formában. Ezt az Adobe Reader több mint 100 megában oldja meg (értsd: bottal nem piszkáljuk meg), a PDF-X meg 14-ben és még telepíteni sem kell. Gondolom, ennyit a Sumatra is tud, különben nem hívnák PDF Readernek. Viszont sárga. Nagyon. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

És mi van a Microsoft saját megoldásával? Az gyárilag benne van a Windowsban, de egyébként is csak 12 megát foglal.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Öööö... az mi is?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nálam azért fontosabb, hogy sok funkciója is legyen a PDF-nézegetőnek (és emellett legyen a legkisebb). Rendszeresen használom a szövegkiemelőt, a téglalap, vonal, (néha a karika) rajzi elemeket, a fényképezőt, a "typewriter"-t, a vonalzót, és ritkán az OCR-t (persze erre vannak külön programok is, de minek használnék külön programot, ha be van építve, és elég jól működik?).

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@Balázs: Microsoft Reader (magyar Windowsban Olvasó néven van)

 

@Garono: Ennél azért fapadosabb az MS megoldása, az csak sima nézegető.

Az összes funkciója:

  • borító ki/be
  • egyoldalas / kétoldalas / folyamatos megjelenés
  • nagyítás / kicsinyítés - a legkisebb esetén sokoldalas miniatűr nézet, ahol a kiválasztott oldalra ugrik
  • ugrás a megadott oldalra (oldalszám vagy link alapján)
  • forgatás (fixen 90 fokonként)
  • keresés
  • nyomtatás
  • mentés másként
  • több dokumentum egyszerre való kezelése, rejtett tabos megoldással
  • mentés másként
  • javascript ki/be kapcsolása (űrlap esetén van csak JS)
  • olvasás iránya (balról jobbra és fordítva)
  • szöveg kiemelése (csak fix színnel)
  • megjegyzés írása (automatikusan kiemeli a szöveget, és egy piros baloldali vonallal, alján egy nyíllal jelzi, hogy van ott megjegyzés)
  • kijelölt szöveg / objektum másolása a vágólapra
  • fájlinformáció, jogosultsági engedélyekkel

Szerintem alap célra bőven elég. Szerkesztésre meg ott a Word 2013.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez, gondolom, valami Windows 8.x-es csoda, ugye? :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Igen, Win8, és annál újabb rendszereken érhető csak el.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Kipróbáltam a Sumátrát (miután rákerestem arra, hogy meg lehet-e szabadulni a sárga háttértől, és igen), de a "fapad" nem jó kifejezés rá, inkább fasámli. :) Aranyos próbálkozás, már ami az ebook-formátumok megjelenítését illeti, de hű de köze nincs a dologhoz.

 

Maradok én is az utolsó PDF-Xchange-nél.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...