Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PDF-olvasók és -kezelők


dreftis

Recommended Posts

dreftis

Sziasztok!

 

Volna egy kérdésem: - Hogyan lehet a Foxit és az Adobe Reader-nél azt beállítani, hogy amikor átváltok kétoldalas nézetre, akkor az 1. és a 2. oldal ne egymás mellett legyen, hanem az 1. oldal külön önmagában és csak ezután jöjjön a többi oldal párosan, mint az Adobe 7-esnél? Így nem csúszik szét egy egész könyv vagy újság és az átlógó képeket is rendesen, egymás mellett meg tudnám nézni (mint egy rendes papíralapú kiadványnál).

 

A válaszért köszi!

 

Sajnos nem találtam eddig semmilyen megoldást erre az új 8-as Adobe-nál és a Foxit-nál sem, csak a régebbi Adobe 7-esnél.

Link to comment
Share on other sites

shaynee-jay

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok-e abban segíteni, hogy van egy pdf fájlom. Ez ilyen egyetemi előadás anyagokat tartalmaz (csak azért hogy aki látott már ilyet könyebben megérti). Szóval úgy van benne a szöveg, hogy egy nagy oldalon van kevés szöveg, amit általában úgy nyomtatnak ki, hogy 4 vagy 6 ilyen oldalt lekicsinyitenek és végül egy A4es oldalon lesz ez a 4-6 ikon. Kérdésem, hogy ezt hogyan lehetne megcsinálni? Mert ki kellene nyomtatnom és a nyomtatóm tönkrement és legalább 100 oldal ami elég sokba kerülne 25 ft-s oldalnyomtatással :pislog: és maga az anyag is sokkal többnek tűnik így...És jó lenne ha szombatig tudnátok segíteni :upsz:

Köszi

 

jah tudok linket is betenni, hogy milyen most és milyenre szeretném...

 

ilyen most:

http://phys.dote.hu/files/oktatas/aok/elet...echanizmusa.pdf

 

és ilyennek szeretném

http://phys.dote.hu/files/oktatas/aok/elet...is_rendszer.pdf

Link to comment
Share on other sites

shaynee-jay

Már megoldódott :)

Köszi a segítséget TheSaurusnak :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
KeLa

Az ADOBE Acrobat ellenfele NitroPdf Professional

 

A tudása megfelelõ, kezelhetõsége megfelelõ, mérete 41 MB. Ára 99$

Sajnos magyarul nem tud. Van demo verzió. Ja tud PDF-bõl Word dokumentumot csinálni.

 

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Titkosítás:

IPB kép

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Share on other sites

huang-ho

Foxit Readaer-rel nem tudok weblapokon lévõ pdf fájlokat megnyitni. Miért? Ha elmentem akkor igen, de a böngészõben nem.

Link to comment
Share on other sites

huang-ho

És továbbra sem. Esetleg tudna valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Nekem megy. Társítottad?

Link to comment
Share on other sites

huang-ho

Nem. Hol és hogyan kell?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Elindítod és a sugó menüben pipáld be azt, hogy Beállítás alapértelmezett PDF olvasónak.

Ha nem ez a baj, akkor passz.

Uninstall és rakd fel újra, de a legfrissebbet.

Link to comment
Share on other sites

Thermal

Nekem megy, nem állítottam semmit. 8) (és társítani hol kell? :) )

Ja az nálam kivan pipálva. Akkor oké :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
payskin

Nem hiszem el, hogy minden szoftvert tönkre kell cseszni! Az hagyján, hogy a Foxit Reader 5 már nem tölthető le ZIP-ben, csak telepíthetőként, de szétcsicsázták a felületét, ami nyilván rohadt fontos volt egy Viewer esetében, valóban. De legalább 4 féle skin közül is választhatunk. (Ha ez eddig is így volt a telepíthető verzióban, akkor én kérek elnézést, de ZIP-et szoktam letölteni.)

 

Na, akkor keressünk valamit helyette, ez meg kuka. :(

 

Csináltam belőle Lite változatot, fut telepítés nélkül, nincsenek benne a hirdetések, csak ami tényleg kell a működéshez. A skineket benne hagytam, hátha valaki nem szereti a feketét. Az összes többi törölhető. Ha valakit érdekel, szóljon.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Hát ez katasztrófa. Még jó, hogy nyáron valószínűleg végleg száműzöm a Windowst az asztali gépemről is, mint elsődleges operációs rendszer, az Okular pedig normálisan működik. :)

 

Szerk.

Jéé, már van Okular béta Windowsra. :) Egy próbát talán megér neked.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba
Ha valakit érdekel, szóljon.
Szólok. :) Köszönöm!
Link to comment
Share on other sites

payskin

http://dl.dropbox.com/u/2688432/Foxit%20Reader.zip

 

A lila (!) és narancsságra (!) skineket időközben kitöröltem belőle. Utólag is bocs, ha valakit pont érdekelt volna. :)

 

@KGigi: köszi, bevizsgálom alkalomadtán.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egy netes telepítőt kell leszedni, amiben aztán kipipálhatod, hogy milyen KDE-s alkalmazásokat szeretnél telepíteni. Ha már leszeded, akkor a Kopete üzenetküldő is megérhet egy próbát, nekem nagyon tetszik.

 

http://windows.kde.org/

 

A telepíthető alkalmazások:

http://userbase.kde.org/Applications

 

Hogy ebből Windows alatt mi megy, azt nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kuttorka

Foxit Reader beállítása a Mozilla Firefox-ban: Eszközök/Beállítások: Alkalmazások. Elsõ három és az utolsó, Adobe Acrobat helyett Másik használata, Tallózás, bejelölöd. Ettõl kezdve a Foxitot fogja használni a Firefox-ban.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Temporary

Én ezeket használom:

XnView

PDF Split And Merge

briss

 

és itt aztán van minden. www.a-pdf.com

---------------------

facepalm.gif Alapvetően én is ezt akartam írni :PDF-XChange Viewer, csak most épp egy pdf fokonkénti elforgatáshoz (deskew) próbáltam használni az XnView-t (sajnos nem túl jó minőségű eredménnyel) így ez a név ugrott be. :upsz:

Edited by Temporary
Link to comment
Share on other sites

payskin

Én ezt: PDF-XChange Viewer.

 

Letöltöm ZIP-ben, kicsomagolom D:\PROGRAMOK-ba, első futtatáskor "magára rántja" a PDF kiterjesztést, onnantól automatikusan vele nyílnak a PDF-ek.

  • nem telepítős (de ha valakinek kell, van olyan is),
  • ingyen van,
  • tud magyarul (angolul használom),
  • PDF-ek 99%-hoz tökéletes,
  • nem bombáz reklámokkal,
  • nem foglalja el a képernyő tetejét szalagos menüvel,
  • nem kell hozzá .NET 9.2,
  • 20 megabájt tok/vonó (az Adobe Reader még mindig 100 fölött van, ugye?),
  • rendszeres, folyamatos fejlesztés, a frissítés pedig egy ZIP kicsomagolásával egyenértékű,
  • RSS-feedjük van az új verziókról (most vettem észre, állat!)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nekem személy szerint valahogy nem annyira jött be a kedvenced, noha azt hiszem többet tud a Foxit Readernél.

Igaz, hogy utóbbi csak a régebbi verzióknál tudott magyarul. A hirdetés megjelenítés viszont kikapcsolható, sőt törölhető az Advertiesement mappa.

A céges gépeken nincs Adobe Reader, hanem régebbi verziójú Foxit Reader.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Foxitból már évek óta nincsen (hivatalos) portable verzió.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

És mi a gond a telepítéssel? ;)

Vagy a nem hivatalos portable-sítéssel?

Link to comment
Share on other sites

payskin

A telepítés a Windows halála. A lassan ölő méreg. A registry megbecstelenítője. Fekély a szűziesen tiszta, frissen újratelepített Windows testén. :igen: (Ebbe beletartozik az a 100+ darab és mega frissítés is, amit az SP1-re rá kell húzni.)

 

A nem hivatalos port'bölösítés meg... brrrr.... távozz tőlem sátán!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ez most komoly? ;) Mert viccnek ölég durva. :lol:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha választhatok, hogy egy programot telepítős vagy nem telepítős változatban töltök-e le és használok, akkor az utóbbit választom, mert nagyobb az esély rá, hogy így kevésbé szemeteli össze a rendszert, mintha telepíteném (már csak az átmeneti fájlok, az eltávolítási információk, a különböző helyre, menükbe stb. beépülések okán is). De ha egy cég nem ad ki a programjából hordozható változatot, nincs bizalmam mások által gyártott hordozható változatokhoz.

 

Például a Total Commanderből nagyon egyszerű hordozható változatot csinálni, de pont ugyanilyen egyszerű belerakni valami láthatatlan plugint, ami mondjuk az összes FTP hozzáférésemet elküldi PortableMaker Gézának. Szóval, érted... Csak tiszta forrásból, és ez felülírja a telepetés/nem telepítés szabályát is.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Szerintem SkyBird a saját maga által készített, házilagos portablésítésre gondolt Cameyo-val vagy a Wmvare thinApp-al.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...