Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digi


Richy

Recommended Posts

Fujitsu

Hát minden relatív. Összehasonlításként azt tudom elmondani, hogy a UPC-nél az 500/22-es internet (bő tíz év után sikerült eljutni feltöltési sebességben oda, ahol a Digi tizenéve tartott; no comment) új belépőknek havi 5000 forint, régieknek több, hiszen a meglévő ügyfeleket telibeszarja a cég; a havidíjuk ugyanazért a szolgáltatásért soha nem csökkenhet, legfeljebb áttérhetnek egy drágább és nagyobb csomagra, más lehetőséget nem kínálnak fel nekik. A 150/10-es netjük is 3600 forint, ez az ár szintén csak új belépőkre vonatkozik.

Ehhez képest a Digi bármelyik ajánlata álomszerű lenne még 100%-os áremelés mellett is. Persze itt, ahol lakom, nem volt, nincs és nem is lesz Digi; ez a UPC egyetlen szerencséje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Lord_KROK
On 1/28/2019 at 8:47 PM, Fujitsu said:

Hát minden relatív. Összehasonlításként azt tudom elmondani, hogy a UPC-nél az 500/22-es internet (bő tíz év után sikerült eljutni feltöltési sebességben oda, ahol a Digi tizenéve tartott; no comment) új belépőknek havi 5000 forint, régieknek több, hiszen a meglévő ügyfeleket telibeszarja a cég; a havidíjuk ugyanazért a szolgáltatásért soha nem csökkenhet, legfeljebb áttérhetnek egy drágább és nagyobb csomagra, más lehetőséget nem kínálnak fel nekik. A 150/10-es netjük is 3600 forint, ez az ár szintén csak új belépőkre vonatkozik.

Ehhez képest a Digi bármelyik ajánlata álomszerű lenne még 100%-os áremelés mellett is. Persze itt, ahol lakom, nem volt, nincs és nem is lesz Digi; ez a UPC egyetlen szerencséje.

Az bizony, relatív.
Annak idején mikor bekötettem a UPC-t (2012, előtte Thome volt) akkor 3200ft-ért kaptam 30/3Mbitet ami a korábbi Thome-os 8/1Mbit 8000ft-érthez képest álomszerű volt. 

Aztán 2015ben felhívtak, hogy 120/10Mbitet adnának 3800ft-ért havonta, mehet-e? Mondtam nekik mehet, 600ft feláért egy négyszer gyorsabb net, simáén megéri. 
De szerintem ezt az ajánlatukat ők maguk is megbánták, ugyanis egy időben 1-2 havonta hívogattak, hogy jajj de áttennének egy másik csomagba. Már 500Mbites netet is adtak volna, csak legyen mellé tv meg minden, a cél mindig az volt hogy 10 ezer körülre felnyomják a havi díjjat. Tavaly aztán mikor felhívtak, akkor sikerült 2 év hűséget is szereznem erre. :D
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Bowie

Nos, gigabites netem azóta sincs, de már valószínűleg (itt) nem is lesz, mert a nyáron költözünk. De addig is kértem egy tesztelős SIM kártyát a Digi Mobilra (havi 50 GB-os ("korlátlan") mobilnet). A sebesség eddig jó (3-4 Mbps, bár persze a ProHardver fórumon már megy a Puding!méregetés meg a leszólás, hogy így szar meg úgy szar, meg valami retardált  HD-ben néz YouTube-ot a telefonján a villamoson és aggódik, hogy az 50 GB nem elég). Számomra a mobilnet nem erről szól. Már ha az embernek van mellette otthon vezetékes internetje. Aki nómád módon akar internetezni, annak valóban szűkös lehet. Mindenesetre a vidéki térerőre kíváncsi leszek, lévén még a Telenornak sem megy, hogy a Velencei-tóig végig és folyamatosan legyen 4G.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Lord_KROK
On 5/31/2019 at 2:18 PM, Bowie said:

Számomra a mobilnet nem erről szól. Már ha az embernek van mellette otthon vezetékes internetje

Nekem sem (van vezetékes netem). 

Nekem 400MB-os havi korlát is elég, mert telefonról általában Wifit hazsnálok, ha meg nem, akkor max menetrendet nézek, időjárást ilyesmi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

Valami komoly gebasz van a Digi hálózatban. Hajnali 4 óta vagyok fent, oldalak teljesen esetlegesen töltődnek be vagy sem a legtarkább DNS-hibákra hivatkozva. Nincs ezzel baj, majd megoldják. (Meg átálltam a Google 8.8.8.8-as DNS-ére, máris minden megoldódott.)

DE!

2020-ban legyen már alap, hogy kiteszünk valamit a céges weboldalra vagy a Facebook oldalra, hogy bocsika, tudunk róla, dolgozunk rajta, elnézést a kellemetlenségért és nemcsak egy hülye reklámposzt felháborodott kommentjeire írjuk meg ugyanezt. Ezt miért kell még mindig magyarázni? Ki a jó isten a kommunikációs igazgató, és mit csinál? :censored:

Link to comment
Share on other sites

bcom
1 hour ago, payskin said:

Ki a jó isten a kommunikációs igazgató, és mit csinál? :censored:

Köszi. 

Tököm tele van már, hogy lépten-nyomon azzal találkozok, hogy a szolgáltatók, pontosabban ott dolgozók beleszarnak a munkájukba. Az érezhető itt Magyarországon, hogy a szolgáltatóipar elvárja, hogy te "fizetővendendégként" kinyald a seggét. Ugyanez az állami szférában, te vagy a szolgáltatóért és nem pedig ő érted. 

Link to comment
Share on other sites

Greene

Kötelezően elrendelt szabadság volt tegnap, szerintem nem dolgozott senki aki a kommunikációért felel. Ettől függetlenül nem értem miért nem rakták ki, ez sajnos egy komoly hiba. A kollégák amúgy hajnal 2 óta dolgoztak a probléma elhárításán. :blush:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Félreértés ne essék nem a szabadságon levő kommunikációs igazgatótól jövő személyes üzenetet várnám. Hanem erre előírt, bejáratott protokollnak kéne lennie, hogy ha beüt a gebasz, akkor ki, mikor, mennyi idő után tesz ki tájékoztatást hova. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...