Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digi


Richy

Recommended Posts

SkyBird

Nálam is KeePass. Csak offline használom pendrive-ról. Ugyanaz az adatbázisfájl Windowson és Androidon.

Link to comment
Share on other sites

Bowie
a dokkolónak/T430-nak ennyi a maximális sebessége?

 

Nem hiszem, inkább a modem/router az, ami ennyit bír, vagy csak simán ennyire képes a DIGI. 300 Mbps-ot garantálnak, azt végül is hozza.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ugyanaz az adatbázisfájl Windowson és Androidon.

 

Nálam is, csak nálam a Google Drive-omba szinkronizálódik az adatbázisfájl, és onnan olvasom minden eszközömön.

 

Szerintem minél bonyolultabbra találják ki ezeket, annál nagyobb az esélye annak, hogy a) valami ilyen full primitív megoldást fognak használni

 

Szerintem aki ilyen full primitív megoldást használ (például ahelyett, hogy az eredetileg kigondolt jelszavába beletenne valahol pár számot, nagybetűt meg speciális karaktert), az alapból is valami primitívet használna, szóval ilyen értelemben valószínűleg nem oszt, nem szoroz. Amúgy meg ezért is kell(ene) jelszókezelőt használni, és generáltatni a jelszavakat.

 

Azt, hogy a coding guideline-ban mi indokolt és mi nem, nem venném ide, mert egyrészt az fejlesztőknek (ergo várhatóan nem egybites usereknek) szól, másrészt a code review-n vagy a statikus analízisen úgyis kibukik, ha valami konformanciaproblémát okoz.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Szerintetek a

D0g.....................

és a

PrXyc.N(n4k77#L!eVdAfp9

közül melyik a biztonságosabb jelszó?

Link to comment
Share on other sites

payskin

gondolom, az első, mert az hosszabb 1 karakterrel ;)

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Így van, de amiért ez érdekes az az, hogy azon túl, hogy sokkal könnyebb megjegyezni, lehetővé teszi egy úgynevezett "password padding" technika alkalmazását.

 

Pl.

<<<<<Kuty4>>>>>>>

ami nyilván baromi egyszerű, de mégis gyakorlatilag feltörhetetlen.

 

Bővebben itt: https://www.grc.com/haystack.htm

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én meg úgy jártam, hogy nem ugrott be a felhasználói azonosítóm a netbankhoz. A jelszót tudtam, de az azonosítóra rosszul emlékeztem. Beírtam vagy háromszor-négyszer, erre letiltották, és a weblap kiírta, hogy csak telefonon lehet visszaaktiváltatni. Hú -mondom- nekem nem is "A1234" az azonosítóm hanem "B4321". Ha van "A1234" azonosítójú user, tőle ezúton kérek bocsánatot. :D

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Netbankhoz én is állandóan resetelem a jelszavam, mert 90 naponként meg kell változtatni, de olyanra nem lehet, ami már volt. Nyilván egy számot szoktam benne növelni, de mindig elfelejtem, hogy mennyinél járok.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Mondom én, KeePass. ;) Ennyi macerát megér.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin
Miért nem kapcsoltatod át, hogy csak bridgeljen az ONT?

 

Újratelepítettem a Windowst, természetesen sem a WiFi-jelszóra nem emlékeztem, sem az adminba nem tudtam belépni. :lol: Ha a hülyeség fájna, sivalkodnék csúnyán. Aztán az admin jelszó eszembe jutott, a WiFi-jelszót pedig átállítottam, de mérgemben elhatároztam, hogy átrakom bridge-be és visszaállok a saját routeremre. Na, ilyen lehetőség nem volt az adminban, úgyhogy jöttem is megmondani, hogy ilyen lehetőség nincs is, mire sikerült észrevennem a műveltető szerkezetet a fenti kérdésben: kapcsoltatod át. Oké, már csak az a kérdés, hogy a PPPoE login/jelszót ilyenkor hogy tudom meg? Vagy rajta volt a munkalapon?

 

Azt hiszem megnyílt a hiperszuper felújított újpalotai ügyfélszolgálat; lehet, hogy felavatom ezzel a problémával.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A szerződéseden rajta van. A felhasználónév az a neved és egy kötőjel után két betű, és elvileg a jelszavad is ott lesz a környékén.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ó, a régi szerződéshez kapott login/jelszó páros most is benne van a saját routeremben, tehát ha az él tovább, akkor rákendrol, záros határidőn belül átrakatom a Huawei kütyüt bridge-be.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Greene, a Digi ugye nem fogja megölni a kábeles netet vidéken ott, ahol felvásárolta az Invitel dolgait? :|

Link to comment
Share on other sites

Greene

Miért ölné meg?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vidéken az internetszolgáltatók furcsán működnek; leállnak a fejlesztéssel annyira, hogy majdnem visszahúzzák a kábeleket, hogy legyen tányéros TV-d meg mobilneted. :|

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Bowie

Márciusban kihúzták az optikát a lépcsőházba, de azóta sem kerestek, hogy a lakásba is be akarnák kötni (meg a honlapon sem rendelhető FTTH a címemre). :huh:

Pár napja (talán egy hete) meg beraktak NAT mögé, amit csak onnan vettem észre, hogy kívülről nem értem el a routerem.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Telefonálj be, kivesznek mögüle legott. És akkor már kérdezz rá az FTTH-ra is, hátha mondanak valami biztatót. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Szombat este átkértem a DIGI-nél az optikai modemet routerből bridge-be (szerintük gatewaybe). 5 perc volt, egyszerűen le a kalappal. A hölgy a telefon túlvégén úgy vágta a témát, hogy csak pislogtam, felkészült volt, gyors és udvarias. Vasárnap reggel negyed 9-kor jött az SMS, hogy megtörtént, újraindítottam, olyan 5-10 perc múlva mindenen (is) zöld lámpa égett, és este mértem a D-Link 860L routeren keresztül 920/205 megabitet. Meg vagyok elégedve.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Lehet, hogy lassan én is betelefonálok, 7 hónapja ki lett húzva az új optika, de még mindig nem kerestek. Még mindig DIGInet Start van 100/50 Mbps-mal, amit már rég rendelni sem lehet.

Egyébként miért kérted át magad? Annyira rossz az ő routerük?

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Amúgy még NAT mögül sem kértem ki magam, abból a meggondolásból, hogy így megosztom az IP címem sok más felhasználóval, vagyis IP alapján így nem (vagy nem annyira) tudnak követi bizonyos weboldalak. Privát szféra védelme tekintetében a NAT inkább előny. Igazából azon kívül, hogy kívülről nem érem el a routerem, semmi mást nem veszek észre belőle. Nem üzemeltetek weboldalt vagy szervert meg online sem játszok. Torrent is simán működik.

A DIGI-s routert meg azért kérdezem, hogy ha valaha bekötik a gigabitet, akkor ruházzak is be egy gigabites routerre? Bár akkor meg már csak olyanra lenne érdemes, ami AC1200-as, de azokat meg aranyárban mérik. Mert ha az a Huawei router egyébként stabil, akkor szerintem elég lesz az nekem.

Link to comment
Share on other sites

payskin
17 hours ago, Bowie said:

Egyébként miért kérted át magad? Annyira rossz az ő routerük?

Egy gigabites luka van. Hétvége óta van NAS, így legalább 2-re van szükségem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

@Greene Az FTTH-nak nincs saját, jól beazonosítható IP-poolja? Tegnap 178.164.akármi voltam, ma 94.21.akármi. Fura.

Sőt, most nézem, hogy a 920/205-öt 62.165.x.y-on mértem két hete. Még furább.

Kitalálom: nincs. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Bowie

LOL, na, eddig tartott a "jó" világ, márciustól 3100 forintra emelkedik minden előfizetés ára és emellett kivezetik a még elérhető 500-ast. 100 Mbps FTTB és 1000 Mbps FTTH lesz csak. Szép 40%-os áremelés (2225-ről). Mondjuk látható volt előre, hogy ennek a nagy jóárasításnak nem lesz jó vége. Számomra meg külön öröm, hogy tavaly március óta nem lett bekötve az FTTH, azóta is ugyanannyit fizetek 100 Mbps-ért, mint más közel 1 Gbps-ért.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Honnan?

Nézd, 2007-ben, amikor megkötöttem az első digis szerződést a 20/20-ra, 4500 forint volt a havidíj. Több mint tizenegy év alatt szigorúan monotonon, kb. a felére csökkent. Ha most visszaemelik 3100-ra, még mindig a 2007-es összeg alatt vagyok, és az akkori 4500 forint ma nem 4500 forint volna. Úgyhogy annyira nem búsulok ezen. Azt megértem, hogy bosszúság, hogy még nem jött meg az FTTH, de biztos jön majd, mert nem hiszem, hogy jobban megérné nekik ilyen vegyes felvágott infrastruktúrát üzemeltetni, mintha mindenhol egységesen FTTH volna.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

A márciusi számlámról, de elolvashatod az utolsó 4-5 oldalt a prohardver fórumon is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...