Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digi


Richy

Recommended Posts

payskin

Csodálatos. :)

 

Délután be voltam rendelve az önkormányzatra adategyeztetésre, mikor csöngjön a telefonom, ha nem akkor, mikor épp odafelé zötyögök a buszon. Ismeretlen telefonszám, na, gondoltam, itt a srác. Bemutatkozik, hogy XY a Digitől, mondom neki, hogy hahó, hát azt beszéltük meg, hogy hétvégén hív és ma jön kötni. Hát, vele biztos nem, ő most kapta meg a munkalapomat, és jönne fúrni, de mit kell fúrni. WTF? Elkezdem mesélni, hogy 10 éve, amikor bekötötték az UTP-t, akkor azt nem ott hozták be, ahol mindenki másnál, hanem, és hogy azt szeretném, ha az optikát ott hoznák be, mint mindenki másnál. Erre elkezd hőbörögni, hogy akkor nálam még be sem kötötték az optikát? Nem, még nem. Akkor nem érti, mit akarnak tőle, ő egy karbantartó, majd fúrjon az, aki megy kötni. Mondom neki, hogy ő nem fúr; olyan szerződése van, hogy ott viszi be az optikát, ahol az UTP-t, amihez nem kell fúrnia. Azt mondja, ilyen nincs, és hogy mikorra van időpontom? Nincs időpontom. Hogyhogy nincs időpontom? Elmesélem, hogy pénteken találkoztam a sráccal, akkor megbeszéltük, hogy hétvégén még egyeztetünk és hétfőn köt, de nem egyeztettünk és nem jött kötni. Na jó, ebből neki elege van, mondjam már meg, hogy ki ez az ember. Mondom, fogalmam nincs, de ugyanaz az egy ember köti végig a Páskomliget utcát. Jó, kideríti, beszél vele és visszahív. Mondtam, hogy ne most hívjon vissza, mert épp fejmosásra megyek az önkormányzathoz, inkább én visszahívom. Hát az nem megy, mert ha ezt a számot hívom, akkor a Digi 12akármennyi, 4 jegyű ügyfélszolgálat csörög be. Mikor hívhat? Két óra múlva. Oké.

 

Nyilván nem hívott vissza.

 

Kabaré.

 

Azt néztem, és ez külön mókás lesz, hogy mostantól 2 hétig hétvégén sem fogok ráérni, nemhogy hétköznap, szóval, szép lassan megy arrafelé a sztori, hogy nem lesz nálam bekötve az optika. Azt is kérdeztem még pénteken tőle, hogy ilyenkor mi van, meddig jön az UTP-n net, de se füle, se farka választ adott, hogy nyugodjak meg, nem fogják lekapcsolni a netet. Tehát megy a két rendszer párhuzamosan? Ja, nem. Akkor azoknál, akiknél most kötik, mi van? Nekik már DIGI 1000-ük van. Ok, itt hagytam abba a kérdezősködést.

Link to comment
Share on other sites

Greene

A ti házatokban (meg még sok másikban) alvállalkozó csinálja az átkötéseket. Tegnap felhívtam a területi kollégámat, tud-e segíteni, lehet, hogy azért hívtak téged. De már nekem is kezd zavaros lenni ez az egész.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Nálunk is kitettek egy cetlit, hogy a következő 1 hétben munkanapokon reggeltől délutánig "rekonstruálják a kábeltelevíziós belső hálózatot", de a lakásokba nem fognak bejönni. Vajon ezt mit jelent? Ha FTTH-t húznak, akkor csak be kéne jönniük. Vagy azt majd máskor csinálják?

 

Egyébként milyen modemet biztosít FTTH-hoz a DIGI? Routerként is funkcionál? Szüleimnél a UPC-s router/modem meglepően kellemes csalódás volt.

 

Illetve írtad Balázs, hogy nem lehet az optikai kábelt hajlítani, ez mennyire lehet igaz? Mert az UTP kábel most össze-vissza van hajtogatva (a küszöb mellett megy el jobb híján), az optikai kábel ott tuti nem fog így elférni. Viszont nincs egy darab konnektor sem a bejárati ajtó környékén.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

"hogy nem lehet az optikai kábelt hajlítani, ez mennyire lehet igaz?"

Lehet hogy típusfüggő a dolog de a nálunk gyártott autókba is van és az hajlik(illetve öregem erősítőjéhez is volt és az is hajlik, bár olyan éles törésekre mint az UTP nem képes)....

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Ja, már látom a kábeleket, amiket román vendégmunkások (nem vicc!) húztak ki a lépcsőházban. Merevségben valahol a coax és az UTP között van. Mondjuk az biztos, hogy nem fog tudni a köszöb mellett elmenni, úgyhogy lehet majd variálni. Szerintem valahogy majd csinálok egy konnektort az előszobába és fel lesz akasztva két csavarra a falra a modem (ha van rajta akasztó), aztán onnan majd továbbvezetem magamnak az UTP-t.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Na, itt egy, állítólag a DIGI által is használt WiFi-s modem/router:

 

7NaLzNT.jpg

 

Itt az alján megy be az optikai kábel. Ha ezt kibírja, akkor talán nem lesz nagy gond. Így el tud menni a hűtőig, ott meg már van konnektor.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Bocs a sok hozzászólásért. Közben gondolkodtam, hogy ugyan nem annyira esztétikus, de el tudom vezetni az ajtókereten is. Ami persze evidens lenne, ha fából lenne és apró szögekkel oda tudnám rögzíteni, de acélból van. Ezeket a kis pöcköket meg fel lehet ragasztani. $0.99/20db az eBay-en fehérben. Feketében $1.29.

 

NNyHCaL.jpg

Link to comment
Share on other sites

payskin

Semmi gond, toljad csak nyugodtan. Nekem a bekötős szaki mondta, hogy azért kell néha máshol bevinni a lakásba az optikát, mint az UTP-t, mert nem tud ugyanazon az "íven kanyarodni".

 

Nálam azóta sincs semmi. Egyik ember sem jelentkezett, sem a fúrós, sem a bekötős. Mondjuk, most pont nem baj, mert e hétvégén nem vagyok otthon, megcélozzuk a következőt.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A következő az már a nyuszis hétvége, az szerintem a szakiknak nem lesz jó. ;)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Beszéltem pár emberrel. Mindenki a másikra mutogat. Nem tudom már kit hívjak fel. :upsz:

 

Nagyon leegyszerűsítve: Lehet hajlítani az optikai szálat, kis túlzással csomót is lehet rá kötni. De amíg egy autóban van mondjuk 5m száloptika, itt akár több km is lehet. Ha nagyon meg van hajlítgatva akkor annyit csökken a jel, hogy nem fog működni a GPON. Igazából a védőborítás miatt nem lehet akármennyire meghajlítani (mert megtörhet). Általában a kültéri, vagy lépcsőházi optikai szálak jobb mechanikai és egyéb védelmet kapnak mint egy beltéri kábel.

Mondjuk egy gerinchez használt sokszálas optikai kábel szinte alig hajlik, mert rettentő vastag mechanikai védelmet kap, és még rágcsálók ellen is van benne anyag.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

payskin

Semmi baj, ráér a nyuszis hétvége utánin is. Bár azért gondolom, hogy nem "finnyás" a srác, mert a szomszédnak 16-án kötötte, a hosszú hétvégén, és jött kötni a következő szombaton is valahova.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az optikai kábeleknek van egy hajlítási sugaruk, az szabja meg, hogy mennyire lehet hajlítgatni őket. Meg kell nézni a kábel adatlapját, aztán abból kiderül minden.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nagyszombaton érkezik az optikai kábel. De gyanús, hogy nem az a srác hívott fel, akivel 2 hete személyesen beszéltem. Meglátjuk, ha szombaton megjön.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Na? Majd lőj egy képet a routerről, kíváncsi vagyok milyen típust adnak.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Arra ébredtem, hogy szól a telefon valahol nagyon távol a kabátom zsebében, és a macska idegesen mászkál rajtam. Fél 8 volt. 9 - fél 10-re beszéltük meg. Hogy lemondta az előző lakó, akihez ment volna, jöhet-e. Azt sem tudtam, fiú vagyok-e vagy lány, 3 órát jó, ha aludtam.

 

Nem hozott fúrót. Direkt kértem. Mindegy, mert ha hozott volna, akkor se tudtunk volna fúrni szombaton nem egész 8-kor. Azzal érvelt, hogy a világon mindenhol így kötötték be. Kérdezem, hogy így? Hát a nagyszobán keresztül. Mondom, ne hülyéskedjen már, ki volt építve, csatornázva az ajtók fölé a kábel, onnan bontották vissza direkt a kérésemre. Mindenhol az ajtónál, ajtó felett vitték be.

 

Kérdezem tőle, hogy mik azok a kábelcsatornák a bejárati ajtónk felett, azokban esetleg nem lehet-e áthozni, az egyiknek gyanús, hogy a másik oldalán (mármint a lakásban) is van párja. Az mind áram, ahhoz ő nem nyúlhat. Egyébként sem volt nála létra, de hát minden lakásban van -- nyilván.

 

Utolsó kérdés: van a nagyszobában egy fali TCom kimenetem klasszikus telefon RJ11 aljzat. Annak hol lehet az inputja, mert az volna a legszebb, ha ott tudnánk bejönni, a falban lehozni a kábelt, az aljazton keresztül ki, menne a polcra a router, ott van mellette a konnektor is. Ó, azt a ház betonelemei között vezetik, ahhoz ő nem fér hozzá.

 

Nagyon fáradt voltam, nem kérdeztem többet.

 

Félbevágta a Cat5E UTP-t, kihúzta az ő oldalán, én kihúztam az enyémen. Beállt a nagyszoba közepére, letekert egy nagy kábelköteget, aztán ezt valahogy szétválasztotta kettőbe (mintha így össze lettek volna ragasztva), miközben arra koncentráltam, hogy nyitva tartsam a szemem. Aztán kitolta az UTP helyén, hagyott rá egy kicsit, hogy ha arrébb akarnám vinni, akkor legyen, kint összehegesztette a másik felével, és van egy ilyen szép kis fehér doboz felszerelve a falra, abba beletekerte. Utána még inicializálni kellett a routert, ami egy HUAWEI HG812H V2. A hasán van az optikai bemenet, hátul van rajta egy szürke telefon és két sárga LAN luk, meg egy bekapcsológomb. Csak annyira néztem bele a felületébe, hogy jelszót változtassak, már azzal felcseszett, hogy erőlteti ez is ezt a kisbetű-nagybetű-szám-spec karakter baromságot, amiről a Correct Horse Battery Staple óta tudjuk, hogy baromság. Ez azért jó, mert nem tudtam használni a szokásos kilométer hosszú Toldi idézetemet jelszóként, ellenben a már holnap nem fogok emlékezni, mit állítottam be, tehát soha nem találok vissza többet az adminba.

 

Állítólag holnaptól csillió megabit.

 

Boldog vagyok. Gondolom, látszik a fejem.

 

---

 

Ja, és az a srác volt, aki két hete a szomszédnál szerelt, akit akkor a zuhogó esőben lekísértem az autójához, hogy megkeressük a munkalapomat, akivel megbeszéltem még akkor, hogy hétvégén felhív, és hétfőn jön kötni, és beszélgettem vele még 5 percet. Akkor. Semmire nem emlékezett ebből, nem mondta, hogy mi volt, nem kért elnézést, sőt, elmondta ugyanazokat a sztorikat az életéből, amiket akkor. Mindegy. Túl vagyunk rajta. Sóhaj.

 

---

 

Még egy utolsó: az optikai kábel kb. fele olyan vastag, kevésbé rideg, sokkal rugalmasabb, mint az UTP volt. Egyszerűen semmi nem igaz az előzményekből.

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
erőlteti ez is ezt a kisbetű-nagybetű-szám-spec karakter baromságot, amiről a Correct Horse Battery Staple óta tudjuk, hogy baromság. Ez azért jó, mert nem tudtam használni a szokásos kilométer hosszú Toldi idézetemet jelszóként, ellenben a már holnap nem fogok emlékezni, mit állítottam be, tehát soha nem találok vissza többet az adminba.

 

Azért bízom benne, hogy nem képregényekből tanultad a kriptográfiát. :) Az igaz, hogy jelszavak esetében a hosszúság sokkal fontosabb, mint a használt szimbólumkészlet számossága, mert a konstans^x (exponenciális) függvény sokkal meredekebben emelkedik, mint az x^konstans hatványfüggvény; tehát míg 30 karakter az angol ábécé kisbetűiből 26^30 lehetőség, addig egy kisbetűket, nagybetűket, számokat és mondjuk 10-féle speciális karaktert tartalmazó jelszóból egy tízkarakteres csupán (26 * 2 + 10 + 10)^10 lehetőség – utóbbi érték 23 nagyságrenddel kisebb, ennyivel kevesebb lehetőséget jelent tehát ez. A kulcs tehát a hossz, ez így van.

 

Azonos hosszúságú jelszavak esetében azonban mindenképpen előnyben van az, amelyiket bővebb szimbólumkészletből válogatták, ez elég triviális. Ilyen értelemben tehát nem baromság a többféle karakter használata. Arról nem beszélve, hogy a correct horse battery staple kiváló célpont a különféle szótárazós támadásoknak, tehát ilyet még véletlenül sem ajánlott használni. Ha erős jelszót akarok létrehozatni valakivel, akkor a minimumhossz kijelölése épp ezért nem okvetlenül elég; jó az, ha az angol ábécénél bővebb halmazból is kell válogatni. Ez kombinálva a minimumhosszal már tud egy kellően erős jelszót adni. Nem véletlenül írják elő ezt a formulát az információbiztonsági irányelvek (pl. ISO 27001).

 

Jelszavakat megjegyezgetni a XXI. században nem kell és szerintem (a legalapvetőbb, mindennap használt jelszavak és mesterjelszavak kivételével) nem is igazán lehet; az sokkal fontosabb, hogy mindenhol egyedi jelszót használjunk. Egy jó jelszókezelő (pl. KeePass) használata szerintem ma már elengedhetetlen.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Erről a típusról bámulatosan semmit nem lehet megtudni a Huawei oldalán, mintha nem is létezne. Egyetlen helyen említik, de ha rákattintasz, akkor más modelleket hoz elő. Egyedül az AliExpressen meg a román OLX-en lehet róla fotókat meg valamicske leírást találni.

 

Ami kiderült, hogy a két ethernet port közül csak az egyik gigabites, úgyhogy majd arra figyelni kell.

 

Correct Horse Battery Staple óta tudjuk, hogy baromság

 

Hát annyira azért mégsem, lásd dictionary attack. ;)

 

az optikai kábel kb. fele olyan vastag, kevésbé rideg, sokkal rugalmasabb, mint az UTP

 

Érdekes, akkor ami a lépcsőházban lett kihúzva és legalább olyan vastag, mint az UTP, az valami főér és még onnan lesz nekem leválasztva egy vékonyka? Egyébként az a doboz, amit említesz, az nálunk fejjel lefelé lett felszerelve. Persze nem mintha nagyon számítana, de simán fel tudták volna fúrni rendesen is, hely van.

 

Egy jó jelszókezelő (pl. KeePass) használata szerintem ma már elengedhetetlen

 

Amíg offline van az adatbázisa, igen. Én biztos nem szinkronizálnám a jelszavaimat senki felhőjébe, amikor lassan hetente vannak data breach-ek.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Valószínűleg nem kiskereskedelmi a cucc, ezért nemigen fogsz róla találni semmit.

 

Amíg offline van az adatbázisa, igen. Én biztos nem szinkronizálnám a jelszavaimat senki felhőjébe, amikor lassan hetente vannak data breach-ek.

 

Nyilván nem kötelező feltölteni sehová, de én simán felteszem a Google Drive-omba, aztán onnan olvasgatom az eszközeimen. A fájlon AES256-os titkosítás van, nyugodtan olvasgathatja bárki, akkor sem tud meg belőle semmit ebben az évezredben. Amúgy meg nem tudok róla, hogy a Google Drive, a Dropbox vagy mondjuk a Tresorit annyira sok data breach áldozata lett volna az utóbbi időkben; belépési adatokat ugyan loptak páran mindenféle malware-eken és 3rd-party szolgáltatásokon keresztül, de azokhoz azért kellett egy adag user error is, főleg a kétlépcsős azonosítás korában.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem képregényekből tanultam, 15 éve procedurális jelszavakat használok, amiket ugyanazzal az algoritmussal hely alapján képzek, így nem kell rájuk emlékezni és nem kell hozzá jelszókezelő sem, bármilyen hosszúak is legyenek. A correct horse battery staple csak megerősített abban, hogy nem csinálok hülyeséget. Meg még néhány ilyen hány millió évig tartana feltörni a jelszavadat oldal. Gyűlölöm, ha egy oldal meg akarja mondani, hogy szerinte mi vagy mitől biztonságos a jelszó. Ha akkora hülye vagyok, hogy abc123-at vagy 123456-ot akarok használni, nem az oldal dolga, hogy megvédjen magamtól vagy edukáljon erről.

 

Apropó, jött este, jött reggel, és nem lett csilliárd a bit. Kicsit több, mint volt, tegnap olyan 90-92 körül mért.

 

7189606494.png

 

Cserébe a wifi meg elkezdett szarakodni. Csatlakozni lehet, az oldalak nem annyira akarnak betöltődni. Lehet, hogy túl negatív vagyok mostanában, de látom már, hogy bjútiful frendsip lesz ebből...

Link to comment
Share on other sites

Greene

Miért nem kapcsoltatod át, hogy csak bridgeljen az ONT?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
A correct horse battery staple csak megerősített abban, hogy nem csinálok hülyeséget. Meg még néhány ilyen hány millió évig tartana feltörni a jelszavadat oldal.

 

Igen, én pedig azt mondom, hogy ezek mind rossz példák, mert csak a brute-force jelszótörést veszik figyelembe, a szótárazós támadásokat nem. Ettől még nem jó egy jelszó. Olvasnivaló: https://diogomonica....is-not-correct/

 

A módszered is veszélyes, mert ha egyszer valaki visszafejti a jelszóképzési algoritmusodat (mondjuk kikerül egy-két helyről a jelszavad, és annak alapján), onnantól mindenhez lesz hozzáférése.

 

Gyűlölöm, ha egy oldal meg akarja mondani, hogy szerinte mi vagy mitől biztonságos a jelszó. Ha akkora hülye vagyok, hogy abc123-at vagy 123456-ot akarok használni, nem az oldal dolga, hogy megvédjen magamtól vagy edukáljon erről.

 

De miért baj, ha ezt akarja tenni? Ahogy említettem, bizonyos információbiztonsági ajánlások elő is írják az említett formulát, tehát ha pl. olyan rendszerben kell jelszót létrehoznod, ahol követik ezeket az előírásokat, ott nem is teheted meg, hogy eltérsz ettől.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Ezt a szótáras, szivárványos unikornisos támadás dolgot elmesélhetnéd, hogy működik, mert sosem voltam képes körécsavarni a fejem. A szótárban a correct horse battery staple külön-külön szavakként van jelen, ezek hashét előre legyártani egy dolog, de a különálló hashekből hogy lesz meg a "correct horse battery staple" hash-e? Vagy legyártják a szótárban levő szavak minden permutációjának hasheit is? Hány szóig? Szóközzel vagy anélkül? És az így kapott hatalmas adattömeget hol és hogyan tárolják és hogyan keresnek benne? (Ha keresnek benne egyáltalán.) Ez valahogy nekem meghaladja.

 

Mi van a nemlétező szavakkal? Itt van például "Ézsi", aki egy az angolra nagyon hasonló nyelven beszél, és olyan örök érvényű, de főleg felejthetetlen kifejezéseket használ, mint a jugyári vizát vientering kredésálsz vagy az igrumenter ószoridésön, esetleg az igreszting juzö pomisánz. Illetve emlegeti még Árent Iben Lisznert, aki valószínűleg Gordon Matthew Sumner távoli rokona lehet. Mindegyik önmagában (ékezetek nélkül) is alkalmas arra, hogy jelszóként használjuk, de algoritmikusan generált jelszavak alapjaira is teljesen jó.

 

 

Vagy ott a Mos Eisley kantinjelenet "mi van? mi van? mi van?" jellegű, balhékezdő mondata, ami szintén felejthetetlen, és most direkt nem írom ide, hogy ne legyen eggyel több Google találat, mert használom jelszóként valahol.

 

Ezek mind hosszú, több szóból, rengeteg karakterből álló stringek, amiket mégis egyszerű megjegyezni, és mégsem tudom őket használni, mert valakik jobban tudják nálam, hogy mi a biztonságos. Szétbasz az ideg ezektől, komolyan. Ja, és szarok a farmra is, 2018 ide vagy oda, nem akarok jelszókezelő programot, beépülőt vagy bármi ilyesmit használni. Egyet nem láttam, ami tetszett volna, pedig a 1Passwordre még elő is fizettem, hátha...

 

Hogy ne csak off legyek, eltelt 2 hét, és még mindig nem árad a szeretet egy gigabittel a csövön...

 

7226488850.png

 

pedig

 

E2V6NNi.png

 

Nem akarok balhézni, mert megjött az első számla, és olyan kicsi összeg van rajta, hogy csak lestem... Komolyan, lemegyek a SPAR-ba, hogy vegyek vacsorát, simán a dupláját hagyom ott. De azért jó volna, ha jó volna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bowie

A helyi kapcsolat sebessége a routerrel mekkora? Biztos, hogy a két LAN portból nem a 100 Mbps-osba vagy dugva? Mint ahogy arra figyelmeztettelek a 767-es számú kommentben? ;)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Nem kell feltétlenül előre legyártani és tárolni semmit, mehet on-the-fly a dolog. Bár le is lehet gyártani természetesen a hash-eket is. Nyilván leginkább akkor lehetséges ilyesmivel jelszót törni értelmezhető időn belül, ha a szavak egy nem túl bő halmazból vannak válogatva. Minél bővebb halmazból válogatod a szavakat, annál reménytelenebb ügy a szótárazás is; ezekben az adatbázisokban gyakoriság szerint célszerű végigmenni a szavakon. Ha nem létező szavakat használsz, akkor meg nyilván nem beszélhetünk már szótárazós támadásról.

 

Elhiszem, hogy nem tetszik, ha megmondják, milyen jelszót használj; csakhogy az információbiztonsági irányelvek meghatározásának az alapja nem az a feltételezés, hogy a világot Spányik Balázsok lakják. Valamit tenni kell azért, hogy az egységsugarú júzer is megerőltesse az agytekervényeit, és lehetőleg ne valami olyan jelszót találjon ki, amit brute force-szal vagy szótárazással percek alatt törni lehet egy modern gépen. Persze önmagától nem lehet megvédeni senkit; a szabályok ellenére is lehet szar jelszót kreálni, de talán egy fokkal kisebb eséllyel.

 

Nyilván mindenki azt csinál, amit akar, azonban manapság még egy átlagos usernek is minimum több tucat különböző accountja van; szerintem ennyit mindig naprakészen és üzembiztosan tudni (főleg, ha a jelszót időnként cserélni kell) akkor is kihívás, ha aránylag könnyen megjegyezhetőek ezek a jelszavak. Ha valamilyen algoritmus szerint képzed őket, akkor nyilván nem annyira, de akkor meg ha kikerülnek a jelszavaid egy-két helyről, és visszafejtik az algoritmusod, máris feltörhetik a többit is. Én KeePasst használok; nemcsak az online, de minden offline accountom, azonosítóm, jelszavam, PIN-kódom (bankkártya, üzemanyagkártya stb.) és egyéb belépési adatom is ebben tárolom. Számomra tökéletes; mindent tud, amire szükségem van. (A LastPass és társai számomra túl primitívek; látszik, hogy kizárólag az online accountok username / password sémáját vették alapul kizárólagosan. A KeePassban lényegében bármilyen és bármennyi belépési adatot tárolhatsz egy-egy accounthoz.)

 

Itt van például "Ézsi", aki egy az angolra nagyon hasonló nyelven beszél

 

Ez addig kurva vicces, amíg ilyen videókat nézel; aztán mikor telefonon kell ilyen emberekkel egyezkedned, vagy éppen elmagyaráznod nekik, hogy mit basztak el, akkor aztán az arcodra fagy a mosoly, hogy sokszor egy büdös szót nem lehet érteni a hablatyukból.

 

Komolyan, lemegyek a SPAR-ba, hogy vegyek vacsorát, simán a dupláját hagyom ott.

 

Miért, mennyit vacsorázol? :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

:facepalm: Köszi, Bowie!

 

Alakul:

 

7228106793.png

 

Ez most direktbe van kötve a dokkolóra, tehát lehet, hogy a dokkolónak/T430-nak ennyi a maximális sebessége? Majd kipróbálom a munkahelyi géppel holnap.

 

Fujitsu: alapvetően értem a szándékot ezek mögött jelszószabályok mögött, csak a Pass1234 kielégíti a legtöbb ilyet, rámutatva pontosan arra, ahogy mondod: az embert nem lehet megvédeni saját hülyeségétől. Szerintem minél bonyolultabbra találják ki ezeket, annál nagyobb az esélye annak, hogy a) valami ilyen full primitív megoldást fognak használni vagy b) elfelejtik, amit megadtak --> így jönnek létre aztán a különböző rendszerben a 2-3-4x-es regisztrációk.

 

Fejlesztő ismerősöm alkotott ilyen fejlesztési kódexet a munkahelyén (ami mindjárt az enyém is lesz) a külső bedolgozó cégek számára, hogy hogyan kell programozni. Szerepel benne ilyen baromság, hogy a metódusok hossza nem lehet 25 sornál hosszabb (a'la Bob bácsi, Clean Code). Mondtam neki, hogy ez hülyeség, Bob bácsinak ezeket az agymenéseit nem szabad komolyan venni. Ez lehet egy irányelv, amire törekedni kell, de szabályba lefektetni így, szám szerint, ez marhaság. Erre ő: nem hiszem el milyen 200 soros szar metódusokat írnak, abszolút nem véve figyelembe alap programozási elveket, szóval, neki ebből elege van, ettől majd minden jobb lesz. Felvázoltam neki lehetőségként, hogy egy 200 soros szar metódust meg lehet ám úgy is írni, hogy csinálunk 9 darab metódust f1-től f9-ig, az f1 a 25. sorban összelapátolja, amivel eddig dolgozott és hozzávágja f2-höz, az folytatja, és hozzávágja f3-hoz, és így tovább f9-ig. Tökéletesen meg fog felelni a szabályoknak, nagyobb szar lesz, mint valaha. Na, erre nem gondolt. Majdnem megpukkadt mérgében, hogy ilyen egyáltalán eszembe jut.

 

Na, ez a Pass1234 tipikus esete pepitában. Hülye szabályokra hülyén reagálnak (hülye) emberek (ez esetben én).

 

(Nem vagyok jó passzban, csak nem tudom miért, és így nehezebb kijönni belőle.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...