Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digi


Richy

Recommended Posts

Greene

2010 végén a kormány bevezette, hogy a durván extraprofitos (jogilag: az általános adófizetési kötelezettséget meghaladó közteherviselésre képes adózók) távközlési szolgáltatók a bevételük alapján fizessenek különadót.

 

Sajnos vannak érdekességek abban, hogy ki mennyit fizet, ebbe nem látok bele. Van, hogy a régi ügyfél többet fizet mint az új, aki igénybe tudja venni az aktuális akciókat. De függ az internet ára attól is, hogy hány szolgáltatást veszel igénybe mellé. Neked csak egy Diginet 100 pród van, az önmagában 3250 lenne új előfizetőként.

 

(Nekem 7 ezer forint a Telekomos csomagom, amiből 4000 felett van az 50/15-ös net, és 3000 alatt kicsivel a TV. Mindez két év hűséggel, csomagkedvezménnyel. 4 ezerért 500 megabitet kapnék a Digitől, csak az itt nincs sajnos.)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Greene, mi a véleményed erről?

 

AQZYyw2.png

 

Múlt vasárnap óta az a jelenség, hogy időnként meg-megszakad a kapcsolat köztem és a DIGI között, és egyből nem tudok visszajelentkezni, mert ezt kapom vissza. A WRT54GL-t még vasárnap kikötöttem, amikor hosszas unszolásra sem volt képes visszacsatlakozni, azóta az UTP kábel megy a T430-ba, és Win10-ből direktben, dial-upként próbálok csatlakozni (őrjöngtem is a Win10 témában, hogy mekkora vacak a beállítás).

 

Szóval, valami furaság van. A hibaüzenet jön kétszer-háromszor, aztán így 30-60 másodperc múlva simán csatlakozom, mintha mi sem történne. Az én készülékemben lenne a hiba? Rá tudnál nézni? Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Greene

Valamiért szakadozol, és a rendszer azért nem enged vissza azonnal, mert van egy türelmi idő amíg várja tőled a megfelelő csomagokat. Ha nem érkezik meg, akkor a radius szerver lezárja a kapcsolatodat, és fel tudsz ismét csatlakozni. A probléma az, hogy szakadozol, nem az, hogy nem tudsz egyből visszamenni. Majd ránézek.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nézzél rá, légy szíves, mert nem hiszem, hogy nálam, a T430-ban vagy Win10-ben van a gubanc. Ha ugyanis visszakötöm a WRT54GL-t, az is leszakad, sőt, vissza sem tud kapcsolódni magától, gondolom, ugyanazért, amiért én is fenti hibát kapom. :( Iszonyú idegesítő. Szerinted, ha megsérült a fő UTP, ami jön be a lakásba, az okozhatja ezt? Nem biztos, csak egy gyanú.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

A helyzet változatlan. Az elmúlt 15 percben is sikerült megszakadni egyszer. Most már megvárom a Creator's Update-et, és újratelepítem vele a gépet. Ha nem javul a dolog, akkor bejelentem, hátha tényleg valami hálózati eszköz hibája. :(

Link to comment
Share on other sites

Greene

Bocs Balázs, már egy ideje nyolcfelé áll a fejem, egyszerűen nem jutok el odáig, hogy alaposabban kivesézzem ezt a problémát. :upsz:

Ha nagyon szakadozik szerintem is az a legjobb ha leadod hibára, mert akkor cserélnek hálózati eszközt ha rossz. De most két napja fent vagy folyamatosan.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Semmi gond. Látod, csak rápillantottál, mindjárt haptákba vágta magát a sok bit. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mizsi

Elkezdték itt Érden behúzni a kábeleket a Digisek az utcánkban (mondjuk, azt nem értem, a Digi honlapja felhozza elérhetőségnek a szomszédokat és a szemközti házat, de az enyémet nem...). Pont nem voltam itthon, az üzletkötő csak egy telefonszámot hagyott. Nem tudom, érdemes-e váltani a magentástól. Budaörsön a kéktűzeshez voltam kötve, most itt lenne az alkalom. Megéri váltani? Elvileg ~100-as netnek kéne lennie, de épp, hogy hozza a 70-et. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Megéri. De ha nem akarsz váltani, akkor nézd meg az árakat, és mondd meg a Telekomnak, hogy ha nem adják annyiért az X sebességű csomagot mint a Digi, akkor szolgáltatót váltasz. A Telekomnál engedélyezve vannak az egyedi árképzések, ott ahol van komoly konkurencia. Azzal, hogy megjelent a Digi, csak nyerhetsz.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Köszi, akkor filózom rajta.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Most ősszel lesz 10 éves évfordulója, hogy idehozta a Digi az UTP-kábelt a lakásba. Egy percre sem bántam meg.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Részemről: Ha van Digi, akkor azt érdemes bekötni. Ha nincs, de van UPC, akkor azt. Ha egyik sincs, akkor mindegy. Mindegyik nagyon gyenge az ADSL vonalával. ;)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Azért a Telekom sem csak ADSL-ben utazik. Nálunk pl. FTTH van. Sajnos más szolgáltató nem tud bejönni. Csak az árral nem vagyok kibékülve.

 

Balázs: Emlékeim szerint te voltál az első fix ip-s előfizető (aki a saját tartományunkból kapott ip-t). A tiétek volt a második kerület Budapesten, ahol elindultunk LANnal. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Simán lehet! :) Elrepült ez a 10 év... Arra emlékszel, hogy szóltál, hogy mehetek szerződni, erre elhajtottak az ügyfélszolgálatról? Rájuk kellett telefonálnod, hogy ugyan szerződjenek már. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
payskin

Greeme, meg tudnád nézni, mi a helyzet a 1104 Bp Mádi utca 105-ös címmel?

 

Kedves ismerősöm várja tavaly március óta, hogy elő tudjon fizetni, állítólag akkor hozták be az utcába a kábelt. Az ügyfélszolgálat folyamatosan azt mondja, hogy nem lehet a címre még szerződést kötni, miközben az utcában több alkalommal is láttak már digis szerelőket. Üzletkötőt viszont még nem látott senki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
payskin

Up! :)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Én a weboldalon tudok erre a címre szerződést kötni. Csak normál sebességű internet elérhető, nagysebességű (gondolom a gigabites meg az 500 megás) nem. De úgy látom a házban nincs még eszköz. Én megrendelném a webes felületen, aztán lássuk mi történik. Bár elég gyanús, hogy ez egy társasház-blokk és nincs egy előfizető se. Majd azért megkérdezem van-e valami oka. De mivel elötte-utána a társasházakban végig van (a közvetlen szomszédokat kivéve), lehet, hogy a közös képviselő nem engedett be minket vagy ilyesmi.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nagyon köszi, továbbítom.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Még szabin van a kollégám, aki tudna valamit mondani erről.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

Na, beNAToltak, szakadok, lassulok, minden bánat van. Eljött az idő a telefonra, megnézzük 0-24 órás-e a DIGI vevőszolgálat. :hmm:

---

Na jó, hát ez 10/10. Így kell működnie egy vevőszolgálatnak 2017-ben. Most már csak meg kell várni, hogy megpöcköljék valahol azt a kapcsolót. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Na, beNAToltak, szakadok, lassulok, minden bánat van. Eljött az idő a telefonra, megnézzük 0-24 órás-e a DIGI vevőszolgálat. :hmm:

---

Na jó, hát ez 10/10. Így kell működnie egy vevőszolgálatnak 2017-ben. Most már csak meg kell várni, hogy megpöcköljék valahol azt a kapcsolót. :)

Hát igen... Nálam is ugyanez volt amikor bővítettünk 100/10-re(csak másik szolgáltatónál), bedobtak NAT mögé és kb 1/0,1 lett belőle. Szaki egyből a routert okolta de gyorsan rájött hogy a kutya nem ott van elásva. Beszólt központba hogy kapjank ki a NAT mögül, modem újraindít és láss csodát annyival hasít a net amennyivel kell. Apró érdekesség hogy a NAT az megy ezerrel de az IPv6-nak se híre se hamva.

 

/OFF

Apropó IPv6, itt kint van IPv6 is(németeknél). Kíváncsiságból bekapcsoltam a routeremen(közös net van csak, jobb szeretem a saját cuccaimat elválasztani a közös hálózattól) az IPv6 támogatást de egyből kapcsoltam is ki. Egy az egybe átenged mindent... Elég veszélyes ötlet főleg hogy egy r=1 felhasználóknak szánt darabról van szó.

Link to comment
Share on other sites

payskin

2 és fél órával* később megpöckölték a kapcsolót, úgyhogy már van rendes IP-m. :):taps:

 

*Lehet, hogy hamarabb is lett vón, most toltam egy reconnectet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Bowie

A DIGI-nél most mekkora a legkisebb csomag? Eddig DigiNet 100-am volt, ami 100/50 Mbps-os volt, ezen kívül, ha jól rémlik, volt a DigiNet 100 Pro ami 100/100 Mbps-ot biztosított. Ha viszont most felmegyek a digi.hu-ra, akkor csak egyféle DigiNet 100 van, a 100/100-as. De az én kapcsolatom most is csak 100/50 és 2500 forintot fizetek.

 

Szóval gondolom megszűnt a sima meg a pro megkülönböztetés, de miért nem raktak engem át 100/100-ra? Csak új előfizetőkre vonatkozik?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát, a nyilvántartás szerint még a DIGINet 100 Próért fizetek 3250 forintot havonta.

 

Minden hónapban jön egy e-mail, hogy mennyire örülnek annak, hogy elektronikus számlára váltottam (ennek úgy 3 éve lehet mostanában), amit ezúttal csatolnak is levélhez (a levélhez nincs csatolva semmi). Van egy link, ami számlának mondja magát. Lusta vagyok kifényképezni, de annyi van rajta, hogy engem hogy hívnak, mi a szerződésszámom, mennyit kell fizessek, dátum, határidő. Hogy miért kell fizessek, az sem az e-mailből, sem erről a "számláról" nem derül ki. Persze, be tudok jelentkezni a netes ügyfélszolgálatba, ahonnan le tudom tölteni PDF-ben a rendes számlának látszó tárgyat, meg onnan már kiderül, hogy egy DIGINet 100 Pro.

 

Gondolom, mostanában rendezgették át megint a csomagokat és nem lettek még frissítve az előfizetések.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Cseppet bosszantóbb, hogy a héten a harmadik alkalom, hogy a router le van szakadva a netről, és csak kézi unszolásra kapcsolódik vissza. Bár tudnám, hogy ez mi a franctól van. :S

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...