Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digitális tévézés


InterPici

Recommended Posts

SkyBird

:hmm: Volt olyan vélemény is, hogy olyan karakterisztikával sugároznak, ami szinte "ellõ" Budapest felett.

Ennyiben túl közel a toronyhoz nem annyira jó a vétel, ha így igaz.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az fasza. És akkor két év múlva nem lesz tvm?

Link to comment
Share on other sites

Athos

Legalább felértékeljük a könyveket. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Athos

Sziasztok!

 

Na most már kezdem feladni. Most egy épület 2. emeletén próbálom. Az ablakból látom a komplett Széchenyi tornyot. Az antennának is "megmutattam", de még is azt mondja, hogy nincs jel. :( Ez ultragáz... Kiraktam az antennát az ablakba is, tehát olyan mintha tetőantenna lenne. Semmi. :(

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hááát: Pontosan milyen antennával és DVB-T vevõvel próbálkozol?

És milyen frekvencián? Vagy automata keresés?

 

Itt tájékozódhatsz a távolságról és irányról.  :nyíl: http://www.dvbtmap.eu/

Nekem a megfelelõen beállított tescos szobaantennával annyira jól jön most, hogy egy szuper tetõantennával se volt nagyon különb.

Ez persze rajtad nem segít. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Athos

Nagyáruházban vettem. "Márka": One for all. Analóg adás simán bejön. Alcror HD 1000-es USB-s vevő van a géphez kötve. Ezzel már sikerült tökéletesen befognom az adásokat és csak minimális erősítés kellett. Májusban, amikor átrendezték a csatornákat, azóta nem jön be semmi. Ugyanazon a helyen, ugyanolyan eszközökkel, beállítással egyik napról a másikra se kép, se hang. :( Automata kereséssel próbálkoztam. Kipróbáltam a TSReadert is és az sem talált semmit.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Athos

2012.03.09-ével emeltek jelerõsséget Budapesten a széchenyi-hegyi toronynál. "C" multiplexet már 100 kW teljesítménnyel sugározzák. Teljes hír

Ennek hála most már minden bejön szobaantennával. :D

Link to comment
Share on other sites

Garono

Vidéken is erõsíthetnék, odahaza tetõantennával sem jön semmi. :(

Link to comment
Share on other sites

Athos

Csak lesz valami, mert egyszer lekapcsolják az analóg adást.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Szerintetek mennyi pénzébe kerül majd az államnak, hogy a szociálisan rászorulók részére részletfizetést vagy kedvezményes bérleti díjat biztosítson a settopboxra? Szóval szerintem fogják még ezt halasztani.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Kérdés, hogy egyáltalán felmerült-e bennük valamilyen támogatás. De mire eljön az idõ, szerintem jönnek az 5 000 Ft-os eszközök. Igaz, kártyaolvasó nem lesz majd benne, de ez nem gond azoknak, akik mas is csak szobaantennával tévéznek. Jelenleg 8 000 Ft-ért is lehet már kapni. Nem hiszem, hogy nagy teher lenne majd valami kedvezményt biztosítani azoknak, akik tényleg rászorulnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Temporary

Van valakinek tapasztalata 10-15 ezer forintos kategóriában kapható settopbox-al?

Mire kell figyelni vásárlásnál?

Elég erős jel jön ki belőle, hogy két 6 méterre lévő analóg TV-t meghajtson?

Minimum milyen írási/olvasási sebességű pendrájv kell a műsorrögzítéshez?

Mennyi a fogyasztásuk, boot idejük?

 

Válaszaitok előre is köszönöm

 

----------szerk

@Garono

:igen:

@[OP]Destroy-man

Főleg az általad is említett extrái miatt érdekel a dolog, de persze nem várok valami nagy minőséget. Illetve nem is tudom milyet várhatok.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A SetTopBox-ra úgy kell gondolni, mint egy műholdvevőre, azaz csak egy TV köthető rá. Pontosabban ráköthetsz többet is, de annak sok értelme nincs, mert a nézni kívánt csatornát az STB-n kell kiválasztani, és nem magán a tévén. Az STB tulajdonképpen nem más, mint egy TV-tuner. Az már más kérdés, hogy sokszor egyéb extrákkal is felszerelik, mint pl. a rögzítés, usb-s filmlejátszás, stb.

Az STB bekötése megegyezik egy átlagos videomagnó, dvd vagy bluray lejátszóéval.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nem bántásból mondom, de Temporary egyáltalán nem ezt kérdezte. (Szerintem ezzel õ is tisztában van.)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Athos

Sziasztok!

 

Elég rég volt aktív ez a téma, de lehet valakinek majd jól fog jönni nemsokára. Már a PCWorld is megírta és gondolom legtöbbünk már hallott róla, hogy idén tényleg lekapcsolják az analóg sugárzást. Egy különszám is megjelent a digitális átállásról. Az elmúlt majdnem 1 évben nálam annyi változás történt, hogy a szobaantennámat lecseréltem egy Thomson ANT1410-esre, mert a régi megadta magát. Eddig ezzel a legjobb a vételem. Jelerősség 100%, jelminőség 98% és egyáltalán nem tudom bezavarni a jelet, pedig kb. térdmagasságban van. 1 évig használtam egy WayteQ HD-95CX settopboxot. Jó kis készülék ez, de most megy szervízbe. Nagyon ugrál a jel, de egyébként nem volt vele semmi problémám. Még garanciális és kíváncsi vagyok majd mit mondanak. Egy korábbi eszköznél is ilyen hibám volt és azt javították. Csak abban nem volt kártyaolvasó. Adásokat is gond nélkül felvette. Igaz, a kódoltakat csak ezen tudtam visszajátszani. Drágább eszközök tudják kódolatlanul is rögzíteni a kódoltakat, de azok nem olcsók. Az ingyenes csatornákról felvett műsorokat viszont más eszközön is vissza lehet nézni. Valamint MindigTV extra családi csomagom van. Nekem teljesen bejött.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A fogyasztásáról, melegedéséről tudsz valamit mondani. Ajánlott áramtalanítani, ha elmegyünk otthonról?

Link to comment
Share on other sites

Athos

Én mindig áramtalanítok, ha hosszabb ideig nem használom (éjszaka vagy ha elmegyünk otthonról). Nem tudom mennyire melegszik, mert nem nézegettem. Ha nem kapcsolod ki, akkor is érdemes készenléti állapotba kapcsolni. Sajnos nem tudom mennyit fogyaszt, de nem hiszem, hogy nagyon jelentős lenne. Itt van egy cikk róla: http://muholdvetel.hu/cms.php?id_cms=48. Annyit vettem észre még rajta, hogy készenlétibe nem mindig akarta elindítani a felvételt, ezért inkább bekapcsolva hagytam. Viszont a legújabb firmwarenél lehet már megoldották.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Temporary

No, én is átálltam digitálisra ezzel a WayteQ HD-95CX-el. Feltettem a TV tetejére, SCART-SCART-al összekapcsoltam, rádugtam a régi kétágú teleszkópos botantennát. Bedugtam a tápkábelét (csak 90cm ! "hosszú" ), bekapcsoltam, bebootolt és néhány OK-zás után már kereste és találta is a csatornákat, melyek közt a váltás (a műholdas vételhez hasonlóan) kissé lassú. A kép nagyon szép (viszlát szellemkép :), én a színek erősségéből kicsit vissza is vettem.

Az antennára visszatérve. Hozzánk (Újpest központ, panelház) kültéri antennás vételt ajánl a http://atallas.hu/merre-forgassam/ , de érdemes először a régi antennával vagy valami nagyon olcsóval kipróbálni, nem rögtön venni egy több ezer forintos DVB-T antennát. Úgy vettem észre, ha a jelerősség és a minőség is 85% körüli, akkor már nincs akadás vagy jelvesztés. A tegnapi vihart csak egyetlen röccenésről lehetett észre venni, ami lehet hogy csak a leengedett alumínium redőnyök miatt volt.

 

A menüje és a távirányítója nem mindenhol a "józan paraszti ész" szerint működik, néha el kell olvasni a képernyőn, melyik gombra mit ír. Az 1GB-s, noname, repiajándék pendrájvra kb. 50 percnyi adást lehet rögzíteni.

 

Kár volt levennem a készülékházat védő fóliát, ugyanis egyrészt alig melegszik, másrészt a védőfólián is ott vannak a szellőzőrács lyukai! 6-7W-t a fogyasztása, ami 0-24-es üzemmódban kb havi 250 forintunkba kerül.

 

Valóban remek kis kütyü,

Link to comment
Share on other sites

Garono

Nagymamáknak ajánlható? Bár valószínű, hogy a két távirányító jelenléte már önmagában "veszélyforrás". Most valami teljesen alap analóg UPC csomagja van néhány csatornával, azt hiszem 1500 Ft/hó. Ha azt nézem, pár hónap alatt visszajönne az ára egy boxnak. Ha jól emlékszem, csak az ATV és a HírTV a különbség az ingyenes DVB-T és e csomag között, ezekért szerintem nem kár.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

,,, Bár valószínű, hogy a két távirányító jelenléte már önmagában "veszélyforrás ...".

Ez a inkább a TV függvénye. Van olyan, amelyik kikapcsol, ha nem kap jelet, így el lehet felejteni a távirányítóját. A boxon is ugyan olyan az irányítás mint a egy TV-n, talán csak a 4 jegyű csatornaszám zavarhatja meg kissé az embert, ha türelmetlen. De ez a TV-k 2 jegyűjénél is előfordul. :)

 

"... Ha azt nézem, pár hónap alatt visszajönne az ára egy boxnak ...".

 

Én is hasonló megfontolásból vagyok "földfelszíni". Ha majd egyszer többre vágyom, akkor viszont már jobban megéri majd egy DIGI csomag. Nekik hajlandó vagyok még hűséget is fogadni.

 

"... Nagymamáknak ajánlható ...?"

 

Háát.... Pontosabban mire gondolsz? Én még nem nagyon találkoztam olyan kezelőfelülettel (más eszközön vagy készüléken sem) aminek minden funkcióját "nagymamák" is könnyedén tudnák használni.

Viszont ha csak TV nézés részét nézzük, annak a kezelése ugyan olyan, mint amit megszokhattunk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Athos

Ha bekapcsolod a set-top boxot, akkor kiad egy vezérlő jelet és ha ezt a TV tudja kezelni, akkor még be is kapcsol készenlétből, tehát elvben egy távirányító is elég lehet. Kezelése tanulható, de csak az alapfunkciókat lehet könnyebben megtanulni. Nagymamának szerintem úgy se kell ennél több, de sajnos az idősebb korosztályt megzavarhatja az is, hogy más a távirányító. Valamint, ha véletlenül nem vált át AV-re, akkor az is probléma lehet. De ha a nagymama nyitottabb és hajlandó ismerkedni az új berendezéssel, akkor elboldogulhat vele. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Get_in_the_Game

Sziasztok.

A héten vettem egy antennát és egy antenna erősítőt. Ez utóbbira feltétlenül szükségem van, mert a legközelebbi adótorony 50 km-re van, de az is úgy, hogy nincs rálátás, egy közeli dombról verődnek vissza a jelei, ezt tudom fogni. Nem éppen ideális. :)

A gondok a Samsung TV-vel kezdődnek. Olyan tápfeladóm van ideiglenes megoldásként, aminek egyik vége koax dugó, ez megy közvetlenül a tv-be, másik fele F csati, erre kötöm az antennát. Ebben a felállásban a kis USB-s tuneremmel tökéletes a kép, viszont a Samsung TV azt mondja, hogy jelerősség 0, bithiba 10. Három nap szenvedés után kiderült, hogy a Samsung tv háklis arra, ha a bejövő kábelre teszem a tápfeladót. Vagy lehet, hogy csak a közelsége zavarja, nem tudom. Ha úgy alakítom ki a hálózatot, hogy antennából lejövő rövid kábelre teszek egy 2-es osztót, egyik kimenetére rákötöm a tápfeladót, másikra a tv-t, akkor tökéletes a kép. Illetve néha akad, mert ugye elég kevés a jelem, és ezen az osztó csöppet sem segít.

Van valakinek tippje arra, hogy a tv miért nem szereti a tápfeladót? Egy másik fórumon sikerült megtalálnom, hogy ez a megoldás, az ottani tagnak is samsung tv-je van, és ugyan ebbe futott bele.

Azért lenne fontos tudni, mert így nem merem elkezdeni az "éles" hálózat építést, mert mi van, ha az új tápfeladóra is allergiás lesz? Osztót semmiféleképpen nem akarok tenni a rendszerbe.

Az is lehet, hogy csak az zavarja, hogy ennyire közel van hozzá a feladó, lehet, ha közvetlen az antennára kötném, úgy jó lenne. Csak sajnos nincs koax dugó-f csatlakozó átalakítóm, így nem tudom kipróbálni, ráadásul a padláson áramom sincs, tehát hosszútávú megoldásnak sem lenne jó.

Hasonló tapasztalatok, ötletek?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Pontosan milyen fajta Samsung tévéről van szó?

 

Melyik adótornyot fogod?

 

Bp-n sokszor pl. hiába van kb. karnyújtásnyira Széchenyi hegyen lévő, nem lehet befogni, jobb eredményt ad a hármashatár hegyi vagy száva utcai adó.

Az is lehet, hogy a tévé DVB-T vevője nem az igazi, ha még garanciás a TV visszavinném. Nekünk is Samsung LCD tv van otthon, de mi IPTV-n használjuk, a DVB-T vevőjét csak kipróbáltam mikor lekapcsolták az analóg adást, de egy sima szobaantennával csak, hogy mit fog be és lazán befogott mindent (7 ingyenes, 2 helyi TV, kb. 12 km-re az adótól, ill. a Gyula TV adótornyától kb. 20 km-re).

 

Lehet, hogy jobban járnál ha erősítő nélkül közvetlenül próbálkoznál, jobb antennával, vagy jobban irányba beforgatva az antennát. A Koaxkábel is legyen jó minőségű árnyékolt, ezen nem érdemes spórolni ,az antennán lehet a legolcsóbb, 2-3 ezres passzív antenna is elég általában, sőt a régi lepke antennák is, nem kell bedőlni a DVB-T antennás hirdetéseknek, a régi antennák is jók az esetek 90%-ban az antennának tök mindegy, hogy analóg vagy digitális jelet vesz. Első körben én próbálkoznék az antennát másfelé forgatni vagy magasabbra/máshová áthelyezni (ha pl. a padláson van a tető alatt akkor kirakni ténylegesen a tetőre). Vagy másik adótorony felé, nem biztos, hogy a közelebbi a jobb pláne, ha az is 50 km-re van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Egy kicsit mintha ellentmondtál volna saját magadnak. Az teljesen oké, hogy lehetőleg kerüljük az antennaerősítőt, de utána meg egyszerűb, gyengébb antennát említesz. Az adott vételi helyen ez nem biztos, hogy bejön. Nem is az 50 km a gond inkább, hanem az említett takarás.

Én megpróbálnék egy spécibb, jobb antennát, mondjuk Tecatel Mandarine, vagy hasonlók. Lehet passzív, de van erősítős változatban is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...