Jump to content
GSForum - Segélyvonal

USB Pen Drive jelszavas védelme


Hanyiistok

Recommended Posts

Hanyiistok

Sziasztok PCWORLD Tagok!

 

USB Pen Drive jelszavas védelméhez progit keresek, ehhez kérnék segítséget. Munkahelyemrõl gyakran hozom-viszem az anyagokat Pen Drive-on, és lopás vagy elvesztés esetén nem szeretném ha valaki hozzáférne a meghajtón tárolt anyagaimhoz. (még olvasási szinten sem!)

Lehet fizetõs is a progi, csak lényeg, hogy jelszavas védelmet nyújtson az illetéktelen hozzáférés ellen.

 

Segítségeteket elõre is köszönöm

 

 

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Az minden gyártmánynál mûködik, vagy csak A-data-nál?

Link to comment
Share on other sites

vmiki

Nem próbáltam, ezt a keresõbõl szereztem :upsz:

De megnézem!

Link to comment
Share on other sites

Hanyiistok
Az minden gyártmánynál mûködik, vagy csak A-data-nál?

 

Szia !

 

 

Letöltöttem és felraktam ezt az ajánlott progit a pen drive-ra, de nálam nem csinál semmit, (nekem egy 2.0 Gb-os MAXELL pendrive-om van) de ha rádugom az usb portra ugyanúgy minden látható, megnyitható stb. tehát valószínûleg más típussal nem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Sajnos ezek a progik ragaszkodnak a saját tipusukhoz. Én is próbáltam egyet és a pendrive-imen nem mûködött, viszont az 1GB MP3 lejátszós kütyünél lehetett két particiót csinálni vele és az egyiket titkosítani.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Feltétlenül magát a meghajtót akarod titkosítani? Rengeteg fájltitkosító van ugyanis, egy példányt raksz az irodai gépre, egyet az otthonira, és igaz, némi plusz macerával, de elvben biztonságban vannak a cuccaid.

Én sokáig egyszerûen betömörítettem egy jelszóval védett .rar állományba a fontos fájlokat, aztán átneveztem valamilyen mp3-nak, azzal kezdjen a félamatõr tolvaj valamit. A profi meg úgyis feltör bármit.

Link to comment
Share on other sites

Hanyiistok
Igaz nem ingyenes, de a leírás szerint ez is tud ilyesmit. BestCrypt Volume Encryption

Van itt még pár hasonló progi: Link

 

Köszi szépen az ajánlott linket, itt aztán program hegyek vannak!

Találtam köztük egy jó kis alkalmazást, ingyenes, magyarul is tud, hibátlanul mûködik!!

 

 

A problémám megoldódott, köszi mindenkinek!!!

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Szivesen!

 

Ez is nagyon egyszerűnek tűnik és install sem kell, az USB-ről indul autómatikusan és titkosít mindent. Link

 

Az általad választott progi gyártójának honlapján van még pár ingyenes titkosító, ami fájlokat, könyvtárakat is tud külön, nem csak az egész meghajtót. www.richskills.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
lola

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Két napja vásároltam egy USB2.0 Kingston Pen Drive-ot 2GB férõhellyel és password protection-nel. A gondom az, hogy még sosem vettem ilyet és nem tudom, hogyan mûködik a jelszóvédelem, hogyan lehet beállítani, hogy kérje a jelszót, ha adatokat akarok róla mozgatni!

 

Segítségeteket elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Kaptál hozzá CD-t? Azon valószínûleg rajta van a szükséges program meg a leírás, utóbbi valami .pdf-ben szokott lenni.

Link to comment
Share on other sites

lola

Nem kaptam hozzá cd-t. Pdf lehetett rajta, csakhogy sajnos meg sem néztem, hanem leformáztam. :-(

Most mit tegyek?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
vagamo

Hali!

 

Nekem olyan PenDriver tikosító kéne, ami úgy műküdik, hogy bedugom a Pendrivert az USB-be és azonnal jelszót kér, hogy működhessen! Bárhova, bármelyik gépbe dugom jelszót kérjren és ne keljen semmilyen programot más számítógépekre telepítenem! A lényeg, hogy dekódolás nélkül ne működjön!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...