Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fájlcsere minél gyorsabban!


Scorpion Spyke

Recommended Posts

Scorpion Spyke

Üdv!

 

Nem tudtam hova nyissam a témát, ezért ide tettem.

Jó lenne egy olyan program, amivel neten gyorsan átlehetne küldeni fájlokat. Az Msn, Skype lassú. Ha feltöltöm egy tárhelyre lassú. Megosztott mappával lassú. Nincs valami olyasmi program, ami a Flashget módszerét alkalmazná(vagyis egyszerre több részt töltene), csak ez géprõl gépre küldene adatot!? Jól jönne, mivel ezek a módszerek nagyon-nagyon lassúak, fõleg ha 200 megás fájlokról van szó. :hááát:

Edited by Scorpion Spyke
Link to comment
Share on other sites

Soma01

Hányan töltenék le egyszerre és hányan összesen, ezek egyidőben? Max. mekkora fájlok?

Ha felrkod valahová, az nem szokott lassú lenni, pláne ha a net szolgáltatódhoz rakod fel. A több szál nem biztos, hogy jobb sokkal. amúgy ha felrakod valahová, onnan általában lehet több szálon letölteni.

A torrent esetleg jó megoldás lehet, ha nem jön be semmi.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Csináljak belõle torrentet? De akkor is egy szálon fogja szedni a másik ember, mert csak én töltöm fel. Amúgy csak egy ember szedné, de elképzelhetõ hogy másnak is kell a cucc.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Felesleges több szálon tolni, hiszen úgyis csak feltöltési sebességed maximumával menne. A torrnet annyival jobb, hogy ha többen rárabolnak akkor gyorsabban tudja szedni, mert igaz, hogy csak neked van meg az egész adat, de amit a többiek már letöltöttek azt ki tudják cserélni egymás között is. Ilyenkor jó dolog a szuper seed mód, mert ilyenkor minden peernek más adatot küldesz, ezért ha pl: van két ember, aki külön-külön 30%-ot letöltött már, akkor miután kicserélik egymással az adataikat, már 60%-nál járnak.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Ha egy embernek kell, akkor nincs gyorsabb a skype-nál, mivel az direktbe csatlakozik a másikhoz, tehát a Te max upload-oddal fog neki menni. :)

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Na erre való a Shareaza! A topikját olvasd el. Nagyon egyszerű használni.

A fájlt nevezd el Magyarul úgy, hogy csak idehaza legyen értelme, pl. Családi videók Józsi haveromnak. Berakod a Shareaza megosztási mappájába.

Józsi haverod is telepíti a Shareazát, majd rákeres a Józsi vagy a haveromnak szóra. Egyból meg fogja találni a fájlt. És kezdődhet a töltés.

Ha más is be akar szálni a le és feltöltésbe neki is csak a keresőszóval kell megkeresni a fájlt és egymásnak is besegítenek a töltésbe.

Próbáljátok ki, nagyon jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Ez nem egy p2p progi? Mert nekem arra hasonlít leginkább.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

P2P, de te nem arra használod. Mást nem raksz megosztásba és senki nem fog háborgatni. Nem a P2P technológia tehet arról, hogy warezra használják. Eredetileg sem arra találták ki.

 

Különben Én jónéhány 400MB-os fájl küldtem és kaptam msn-el. Lényeg, hogy fel legyen darabolva és egyszerre csak egy irányba küldjetek. Ha keresztezik egymást a le és feltöltések akkor nagyon lassú.

 

Írod, hogy torrenttel próbálkozól. Hova rakod fel? Mi garantálja hogy csak a haverod fogja leszedni? Torrentoldal moderátorai nem is engedik a magáncélú feltöltést. Ha a torrentkliens nem zavarja a lelkiismereted akkor a Shareaza se zavarja.

Link to comment
Share on other sites

Adani

MSN-be az a rossz, hogy ha megszakad a letöltés nem lehet folytatni, elölrõl kell kezdeni. Esetleg megoldás lehet, az olyan oldalak, mint a 2big.hu Yoursendit és társai. Ha videóról van szó, akkor pedig Google Video vagy Youtube.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Msn-nél ha fel van darabolva akkor bármikor megszakadhat tudja folytatni. 1db nagy fájlt nem tud normálisan átküldeni.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Nekem olyan kellene amivel egybe küldöm, közbe otthagyhatnám a gépet. :upsz: Közbe csináltam egy ftp szervert, és ott is 6,8kbyte/s -el megy le haveromnak a cucc. 512-es kábelnete van neki is, mehetne az többel is nem?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az a kérdés neked mekkora a feltöltési sebességed.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

512 kbit/s / 8 = 64 kBájt/s. Ha 6,8 kBájt/s, akkor tizede annak amivel mehetne.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

96-os feltöltésem van.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Akkor viszont kb. reális, mert az elméleti maximum at 12 KB/sec, ennél sosem lesz gyorsabb. Ha pedig mikrós netrõl van szó, akkor értem is miért csak ennyi, ott nagyon tud ám ingadozni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...