Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Google AdSense


Sanzi

Recommended Posts

Sanzi

Sok fórumozó által belinkelt oldalon láttam ilyen hirdetéseket. Ezért is gondoltam arra, hogy nyitok neki egy külön topikot, ahol kérdezni tudunk majd. Remélem válaszok is lesznek.

 

Szóval elsõ kérdésem az az, hogy hogyan tudom befolyásolni, hogy milyen stílusú reklámok jelenjenek meg az oldalamon. A súgó azt írja, hogy kell lennie egy linknek a kiválasztott reklámtípus alatt a fõoldalon, de én nem találom sehol. Valaki el tudná mondani hogy hol van? Sõt, olyat is hallottam, hogy reg után X napig ezt nem lehet elérni. Én tegnap regeltem, szóval lehet ezért van?

Link to comment
Share on other sites

WinVista

Hi,

A Google felméri az oldaladat, és autómatikusan a lap témájához kapcsolódó hírdetéseket jelenít meg. Ez a reg. után max. 72 óra. A nemkívánatos hírdetéseket pedig az admin felületen, URL megadásával tudod szûrni.

Nekem is lenne egy kérdésem:

Mi alapján jön ki az egy kattintás után járó pénz? Az enyém 0,05 és 0,20 USD között alakul, ami azért elég nagy külömbség (10-40 forint)...

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Engem még inkább érdekelne, hogy hogy tudom megadni a telefonszámomat, ha egyszer nem olyan hosszú, amilyennek várják, és az Állam/tartomány és Irányítószám mezõbe mit írjak be, hogy érvényes legyen. :S Nagyon elhibázott ûrlap-ellenõrzés megy ott végbe, ezt azért nrm vártam volna a Google-tól. :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

WinVista

@h.arpad:

Itt tudsz regisztrálni.

Webhely információk / Webhely nyelve: magyar

Kapcsolatfelvételi adatok / Számlatípus: Egyéni

Kapcsolatfelvételi adatok / Ország vagy terület: Magyarország

Ezután már nem kell államot megadnod, az irányítószámot meg 0000 formátumban megadhatod.

Telefonszám formátuma: +36yyxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Kösz, felvettem Könyvjelzõbe, késõbb regisztrálok is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
h.arpad

Ezt nagyon nem így gondoltam. Lehet, hogy félreértettél, de még mindig képtelen vagyok kitalálni, mit kell írnom az alábbi mezõkbe. Magyarország van beállítva:

 

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

WinVista

@h.arpad:

Szia!

Nem értem, nekem nincs is Állam mezõm... Talán ptóbáld meg IE bögészõvel.

Itt az én REG képem!

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Ott a pont, kösz! IE kellett hozzá. Szégyen. :S

Link to comment
Share on other sites

WinVista

@h.arpad:

Nincs mit, valóban elég különös... :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ruzsa Dániel

megjött a kifizetési csekk x dollárral. hol melyik bankban tudom megkpani a pénzem?

Link to comment
Share on other sites

WinVista

@Ruzsa Dániel:

Nekem még nem jött meg, de úgy tudom, hogy a legtöbb bankban be lehet váltani. A csekket egyébként a Citibank állítja ki.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Egy hónapon belül kell összegyülnie a min. 100$-nak, vagy tökmindegy, mennyi időn belül? Én ezt nem is értem, és most épp meg sem tudom nézni: :hááát:

 

The Google AdSense website is temporarily unavailable. Please try back later.

We apologize for any inconvenience.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Hamar rendbejön volt már hasonló. Egy ismerősöm igen nagyba' nyomja ezt a google adst, inkább nem is mondom mennyit akaszt le vele. Na de hétfőn eldől, hogy lesz-e lóvém. Azért jó lenne tudni hol váltják be. :D

 

Ja végülis tökmindegy, mikor gyűlik össze csak ugye szopó ha később, mert akkor egy hónapot tolódik a kifeztés (ha hónap végére nincs meg a 100as).

 

1850 hozzászólás után ne kelljen már... :( Kösz!

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

És ezt be kell írnod az adóbevallásodba? :?: Hülye kérdés. Gondolom igen, és gondolom rögtön megtalál az APEH, ha nem adózol utána. :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Én nem írom sehova nem vagyok még 18. :D

 

De attól még figyelhetsz arra, amit a modik írnak. :S

Edited by h.arpad
Link to comment
Share on other sites

Trianta

Nálam most elég jól megnõtt a látogatottság, evvel eggyütt a klikkelgetések száma is.

Ebben a hónapban kellett volna küldeniük az elsõ csekket.

Szerintetek mi történt?

Igen, letiltották a számlát.

Mégcsak meg sem indokolták, hogy miért.

 

Ennyit a gugliról.

Link to comment
Share on other sites

WinVista

@h.arpad:

Nem, bármennyi idő alatt összegyülhet. Ha nem éri el a 100-at, megy át a következő hónapra. A Google-nek csak az USA kormánya felé kell jelentenie az adózási információkat, így ha külföldön vagy, a Te felelősséged a dolog. Természetesen elvileg be kell, de én sem írom sehová.

 

@Trianta:

A Google-nek van magyar helpdeskje, ott megérdeklődheted, mi történt, rengeteg oka lehet. Gondolom kifizetések előtt jobban odanéznek, hogy mi történik.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Ezért mondtam én is, hogy nem fontos annyira, hiszen a regisztrációnál is csak arra mennek ráa kérdésekre, hogy nem állsz e kapcsolatban az USA-val. Meg nem hiszem, hogy mondjuk 20 rugó verné földhöz az országot :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Trianta

Új altrnatíva weblaptulajdonosoknak a netes pénzkeresetre: link

 

És ennek mi köze a Google AdSense-hez, ha szabadna kérdeznem? >h.arpad

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Victoryus

Sziasztok!

 

Ha van mondjuk egy weboldalam, aminek havi 3-400 látogatója van, szerintetek hány hónap alatt gyűlik össze az a 100 dollárka? Illetve kb. mennyit fizet egy reklámért a cég? Összességében még akkor is megérné, ha már évente egyszer összegyüle a mani...

Link to comment
Share on other sites

WinVista

Szia!

 

A hírdetések tekintetében körülbelül 3,5 % átkattintási aránnyal számlohatsz. Egy kattintásért én átlagosan valamivel kevesebb mint 0.1 dollárt kapok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
centrum

Sziasztok!

 

Adsense részletes jelentésben AdSense kontexusban "összesített adatokat" nézek és a "mindig" beállítást használom. Érdekes módon majdnem 3 dollárral kevesebbet ír, mint amikor a "csatorna adatokat" nézem... Ez mitõl lehet?

 

Köszönöm elõre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Victoryus

Jó ez az AdSense :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
szv8880

Nagyon fontos, kérem, segítsen valaki!

 

Már több, mint egy hónapja írogatok az Adsensenek, és automatikus válaszként írják, hogy lehet, hogy késni fog válaszuk 2-3 munkanapot. Azért ez már tulzás, hogy több mint egy hónapja nem írnak.

 

Az oldalamon egyszercsak eltûntek a hirdetések mindenféle beavatkozás nélkül. Gportálos az oldal. Ezelõtt több mint egy évig hibátlanul mûködött minden, de hirtelen eltûntek a hirdetések. Hiába próbáltam módosítani, újra létrehozni hirdetési egységeket, de sikertelenül. Más (nem gportalos) oldalakra se tudok már hirdetést elhelyezni.

 

 

Kérlek, segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

WinVista

A hirdetések eltûnésének rengeteg Google-tõl függõ és független oka lehet, melyeket aligha tudnék most felsorolni. Az AdSense magyar ügyfélszolgálata alapvetõen készséges és gyors, csak kicsit szelektív a válaszadásuk. Ez azt jelenti, ha akarnak, egy héten belül megjön a válasz, ha nem, akkor meg sosem.

 

Az, hogy egy éveg jó volt, nem sokat jelent. Az AdSens-nek nagyon hosszú programszabályzata van, mely meghatározza az oldalon belül hol, hány, milyen típusú hirdetést helyezhetsz el, milyen körülmények között (hogy mondjak pár példát: egy oldalon max. 3 db. hirdetés, semmilyen kattintásra kérés, vagy arra akár grafikai elemmel történõ utalás, a kódok 100%-ig a generáltal kell megegyezzenek stb.). Ezt sajnos sokan nem olvassák el. Az AdSense munkatársai bejelentés alapján és véletlenszerûen (véletlenül fõleg kifizetések elõtt) ellenörzik az oldalakat, ha bármilyen szabálytalanságot találnak, letiltják a fiókot.

 

Javaslom, ellenõrizd, van-e tiltás fiókodon, az AdSense rendszerén belépve, ha nincs, szintén ott hozz létre teljesen új egységet. A választ az ügyfélszolgálat átalában az AdSense rendszerében regisztált címre küldi.

 

Sajnos oldaladon a Google keresõ sem mûködik, ami rossz jel, igazából tiltásra utal. 403-as HTTP kódot ad, és sajnos ez is ezt valószínûsíti. Hírtelen ránézve oldaladra azonban nem találtam semmi kirívó szabálytalanságot, pedig ez megmagyarázná a Google passzívságát a válaszadással szemben (akkor ugyanis nem igazán szoktak válaszolni).

 

Ezeket feltétlenül nézd meg:

1) A Google által legvalószínûbbnek tartott okok arra, hogy nem jelenik meg hirdetés:

https://www.google.com/adsense/support/bin/...&topic=8439

2) A Google hibaelhárító varázslója, végigvezet a lehetséges hibákon:

https://www.google.com/adsense/support/bin/...py?answer=62438

3) A Google válasza 403 esetére:

https://www.google.com/adsense/support/bin/...py?answer=62428

4) Kapcsolatfelételi ûrlap "Nem látok hirdetéseket" hiba esetén a Google-al:

https://www.google.com/adsense/support/bin/...act=cant_see_ad

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...