Jump to content
GSForum - Segélyvonal

USB Probléma


elodloic

Recommended Posts

KGigi

Próbáld meg Ubuntu LiveCD-vel formázni.

Link to comment
Share on other sites

Palafi

Hétvégén megpróbálom, remélem azzal már sikerülni fog.

Link to comment
Share on other sites

Palafi

Megpróbáltam az Ubuntu LiveCD-vel, de azzal is azt írta ki, hogy írásvédett.

Ubuntu alatt miként kell formázni egy meghajtót? Mert a menüben nem találtam.

Bocs, de csak felületesen ismerem a Linux rendszert. :(

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elõször is nézd meg, hogy nincs-e mountolva. Ezután a GParted programmal meg tudod csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Sziasztok!

 

A következõ gondom lenne: van egy Kingston Data Traveler 8 gigás pendrive-om, pár hónapja használom, és a mai napon a következõ problémval találkoztam: egy dvd iso-t akartam fedobni rá, erre kiírta, hogy megtelt a lemez. Formázás nem segített, rejtett fájlok nincsenek rajta, akárhol nézem a teljes kapacitás szabad. Lezárni nem lehet, egyetlen kapcsoló van rajta, az magát a csatlakozót pattintja elõ.

Ráadásul rájöttem, hogy kisebb fájlokat kezel, 6-700 megás avikat másol. (köztes mérettel nem próbáltam, mert nincs párgigás fájlom.

Ráadásul amit másol azt is tetû lassan, 3-5000 kbyte/sec között. Két gépen is kipróbáltam, ugyanez a jelenség, ebbõl az egyik egy abit is7-es lap, tuti tud usb 2.0-t, a másik szerintem nem.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

FAT fájlrendszerû? Ha igen, konvertáld át NTFS-re!

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Ígérem, hogy vezeklésül levágom a kisujjam, de azt hol tudom megtenni? :)

Formázásnál csak fat32-õt ad lehetõségnek.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Particionálóval is?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az XP valóban csak FAT és FAT32 formázást enged alapból. A Vista már vagy enged NTFS-t, vagy nem, de partíciókezelõ programokkal átkonvertálható.

Vagy van a convert /fs:ntfs parancs.

De ki is lehet cselezni. http://techline.hu/tudastar/20080722_usb_kulcs_ntfs.aspx

Link to comment
Share on other sites

Palafi
Elõször is nézd meg, hogy nincs-e mountolva. Ezután a GParted programmal meg tudod csinálni.

 

Sajnos ezzel sem jártam sikerrel. :nem:

Próbáltam mindenféle formátumot, amit felajánlott.

Mindegyiknél hibaüzenetet kaptam.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A DISKPART paranccsal töröld a partíciót, majd hozd létre újra. Utána formázd.

Vagy az van még, hogy az egyes pendrive-okhoz adott, illetve a gyártók honlapjáról letölthető particionáló, titkosító, formázó programokat kellene megpróbálni.

Előfordul, hogy másik gyártó termékével nem működik együtt, de az is hogy igen.

Valószínűleg reklám szóróajándék volt egy cégtől, és nem örülnek neki, ha olyan simán törölhető lenne az "üzenet". ;)

Link to comment
Share on other sites

geri005

Vagy esetleg a lemezkezelőben...De ha írásvédettségre panaszkodik, akkor nem hiszem, hogy elvégzi, nekem hasonló problémám van egy (pontosabban 4) SCSI winchesterrel, csak írni tudom, olvasni nem.

Link to comment
Share on other sites

Palafi

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Ma visszaadtam a gazdájának, nem szánok rá több időt. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Hálás Köszönetem!

 

Mûködik már ntfs fájlrendszerrel. Arra tudok gondolni, hogy gyárilag azzal volt szerelve, de a napokban leformázhattam (nem emlékszem :hááát: ) és a tehetséges windows automatice fat32-re formázta.

 

Még 1x köszönet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
action74

Sziasztok.

Adott egy USB, ami sajnos vizet kapott és azóta nem tudom az adatokat leolvasni róla. Amikor csatlakoztatom, ezt írja ki: I/O eszközhiba miatt nem lehetett a kérést végrehajtani. Akkor ezek szerint ez az USB-kulcs eldobandó, vagy van valami megoldás az adatok lementésére? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Lett volna, ha úsztatás után egybõl szétszeded, és alaposan kiszárítod. Ha nagyon fontosak az adatok, számos adatmentõ cég létezik, bár igaz marha drágák.

Link to comment
Share on other sites

petiked_d

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni. barátnõm pendrive-ja, 2 GB, KINGSTON, (DT100/2GB C4236-309 A00LF 5 van a végére ráírva) Odaadta valakinek, aki csak képeket másolt fel rá, és most hogy visszaadta, nem tudjuk törölni, formázni, mert ezt írja ki: Cannot delete Picture 228: The disk is write-protected. remove the write-protection or use another disk. OK

 

Megnéztük a fájlok nem írásvédettek, azt leszedtük róluk, bár nem is volt rajtuk, de mappákat, se egyesével nem tudjuk törölni a fájlokat. Ilyet még nem láttam. Kis pöcök vagy kapcsoló sincs rajta, az írásvédettségnek. Mit gondoltok, meg lehet valahogy menteni? Amúgy másolni róla lefelé lehet, csak rá nem és törölni meg formázni nem.

 

Köszönöm,

Péter

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Hello, szia mindenkinek!

 

Remélem jó helyen vagyok (ha nem, elõre is bocs az OFF-ért az admintól). Az a problémám, hogy van egy 8GB-os Kingstone pendrive-om amire másolni nagyobb adatmennyiséget kínlódás volt, olyan lassú mint a csiga.

 

Aztán valaki azt ajánlotta, hogy formázzam NTFS formájúra. Megtettem. Egy kicsit gyorsabb, de ennek ellenére 2-3 gigás anyagnál még mindig nagyon lassú (olyan fél és egy óra között fejezi be) ill. olyanokat szokott még csinálni, hogy egyszerûen csak megakad a másolás és kiír valamit, hogy "... a késleltetett írás nem sikerült..." (hogy ez mi???) vagy felmásolja amit akarok, csak utána:

- vagy nem lát könyvtárakat amiket pedig felraktam

- vagy nem tudja megnyitni

- vagy pedig megnyitja de u.a. nem tudja elindítani a benne lévõ fájlokat

 

Mi ez, miért van ez, hogyan lehet ezen segíteni?

 

:off_kacsint:

 

Nem tudom, hogy segít-e valamit de észrevettem, hogy külsõ merevlemezeknél is ezt történik sokszor. Lehet, hogy az USB 2.0 csatival van a baj? Esetleg az illesztõprogival?

 

Amire még gondolok (mint laikus), hogy lehet, hogy az a baj, hogy másolás közben mást is csinálok? Általában a másolási mûveletet háttérbe viszem és közben ezt azt teszek... na de, kinek van türelme órákat várni amíg a gép másol?

 

A válaszokat, ötleteket elõre is köszönöm - és bocs az OFF-ért!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

@petiked_d

Szedd le róla a fontos fájljaid. Csekkold le vírusirtóval az eszközt. Ha nem segít, töröld le a partíciót a pen drive -ról, majd hozd létre megint.

 

@BenJoe

Csak a te gépeden ilyen lassú?

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Igazából nem... ez mondjuk a pendrive ellen vall. Ami viszont mellette szól, hogy épp most másolok egy MP3 lejátszóra egy filmet (1,45GB) félóra alatt sikerült is neki 8%-át felmásolnia.

 

Már azon is gondolkodtam, hogy talán a gép (is) a ludas ill. ugye az alaplap, mert azon van a USB port. Az alaplapom egy ASUS P5GD1 Pro... nem tudom ez segít/mond-e valamit?

 

Ami talán még érdekes, hogy a 4GB-s szintén Kingston pendrive-ra meg relative gyorsan másol - igaz nagyságrendekkel kisebb méretû fájlokat...

Link to comment
Share on other sites

petiked_d

Köszönöm, megpróbálom. És a formázást nem engedi, hogyan törlöm a partíciót, valami programmal, vagy azt a windowsban is lehet?

 

Reméljük csak vírus, ha nem akkor az utóbbi lesz, s majd jelentkezek hogy sikerült-e, jövő héten. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

A Windows lemezkezelõje is tudja.

Link to comment
Share on other sites

benjoe80

Erre valaki??? Nehogy már senki nem tudja a választ!?

 

Hello, szia mindenkinek!

 

Remélem jó helyen vagyok (ha nem, elõre is bocs az OFF-ért az admintól). Az a problémám, hogy van egy 8GB-os Kingstone pendrive-om amire másolni nagyobb adatmennyiséget kínlódás volt, olyan lassú mint a csiga.

 

Aztán valaki azt ajánlotta, hogy formázzam NTFS formájúra. Megtettem. Egy kicsit gyorsabb, de ennek ellenére 2-3 gigás anyagnál még mindig nagyon lassú (olyan fél és egy óra között fejezi be) ill. olyanokat szokott még csinálni, hogy egyszerûen csak megakad a másolás és kiír valamit, hogy "... a késleltetett írás nem sikerült..." (hogy ez mi???) vagy felmásolja amit akarok, csak utána:

- vagy nem lát könyvtárakat amiket pedig felraktam

- vagy nem tudja megnyitni

- vagy pedig megnyitja de u.a. nem tudja elindítani a benne lévõ fájlokat

 

Mi ez, miért van ez, hogyan lehet ezen segíteni?

 

:off_kacsint:

 

Nem tudom, hogy segít-e valamit de észrevettem, hogy külsõ merevlemezeknél is ezt történik sokszor. Lehet, hogy az USB 2.0 csatival van a baj? Esetleg az illesztõprogival?

 

Amire még gondolok (mint laikus), hogy lehet, hogy az a baj, hogy másolás közben mást is csinálok? Általában a másolási mûveletet háttérbe viszem és közben ezt azt teszek... na de, kinek van türelme órákat várni amíg a gép másol?

 

A válaszokat, ötleteket elõre is köszönöm - és bocs az OFF-ért!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Meglepted már az alaplapod, az új Intel INF chipset driver-el?

Ha nem jön be, akkor szerintem hardver hiba. Akkor próbálkozz PCI-os USB vezérlõvel.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Én akkor találkoztam a késleltetett írás problémájával, amikor egy USB hubra túl sok eszközt csatlakoztattam. A hub utolsó portjára csatlakoztatott pendrájvok használatakor jelentkezett gyakran ez a hiba. Én arra a következtetésre jutottam, hogy vélhetõen az utolsó portra esõ, néha elégtelen tápfeszültség okozhatta ezt a látszólag rendszertelenül jelentkezõ hibát.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...