Jump to content
GSForum - Segélyvonal

USB Probléma


elodloic

Recommended Posts

amatõr007

Sziasztok!

 

Most az otthoni gépemről írok, ezért a másik név. :D

Sajnos eddig egyik ötlet sem használt. Csináltam egy XP újratelepítést, de nem lett jobb. Csak nem hardver hiba?

Igaz, nem formáztam újra, de rengeteg egyéb anyag van a gépen, adóbevallás stb. Mégsem úszom meg?

 

Üdv gábor007

 

Írj rendesebben, elégszer el lett mondva (nem számít a másik név)! <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem nevezném újratelepítésnek, ha nem formázol. Az adataid lementésére pedig elég sok lehetõség van. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
madau

Van ASUS A7N8X-X alaplapom, fizikailag 4 USB csatlakozó van rajta és csak 3 mûködik belõle.

Ez mitõl van?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ugye több eszközzel is kipróbáltad? Jól van bekötve? Bár gondolom, ha a többi jó. Esetleg cserélni kéne egy jóra, vagy lehet kapni usb elosztót, ha mindenképpen több kell.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A fixen forrasztott USB biztos jól van bekötve, és nem lehet cserélni. Viszont lehet, hogy kontakt hibás.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Gyerekek! Ha a pendive-t nem látni a sajátgépben, akkor valószínû rossz meghajtó betüjelet akar adni az XP. A lemezkezelõben kell megadni neki egy sokadik, biztosan szabad betüt, aztán jónak kell lennie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Fallschirmjager

Hali!

 

Akadt egy picur problémám. Tegnap vettem egy "sandisk cruzer profile" flashdriv-ot. A dolog lényege, hogy az eszköz ujjlenyomat leolvasásával titkosítja a rátöltött adatokat, ami csodálatosan működik XP alatt, viszont Vista esetén a következő üzenetet kapom:

 

Cannot initalize appalaction.

0xe7210005 Device not found.

 

Valakinek van valami ötlete, hogy mit lehet ezzel kezdeni? Fontos lenne, hogy üzemeljen vista alatt mivel javarészt azt használom. Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

a880120

Hahó!

 

Van egy olyan problémám, ha bármilyen külsõ hardvert csatlakoztatok a géphez, akkor az nem jelenik meg. A WIN felismeri, hogy csatlakoztattam, pittyen is, ki is írja, hogy mi az de ha bemegyek sajátgépbe nincs ott.

 

Ez van a telefonommal, és az USB-s vinyóval, szerk: kivétel ezalól az Ipod -mindegyik USB-n csatlakozik, és mind fel van telepítve

 

Mit tudok szerintetek csinálni?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ez fura. :hááát: Csak a Sajátgépben nem jelennek meg a meghajtók? :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99
Mit tudok szerintetek csinálni?

Újratelepíteni a USB-t. Vagy a Windowst. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
FZoli

Sziasztok!

 

Az érdekelne, hogy elõfordulhat-e olyan, hogy egy közeli villámcsapás következtében az USB-portok csak befelé mûködnek (pl. szkennelésnél), de kifelé (nyomtatás) már nem? (A problémám bõvebb leírása a Nem tudom mi a baja a nyomtatónak? topicban van.)

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Van egy mp3 lejátszó amit ha usb-n keresztül csatlakoztatok a gépemre akkor azt írja az xp hogy ismeretlen eszköz és ennyi. Ha viszont a céges Win 2000 op. rendszeres gépre csatlakoztatom akkor felismeri úgy ahogy kell, kap betûjelet és teljesen normálisan mûködik. Driver nincs hozzá csak Win 98hoz, a neten sincs semmi és a kézikönyv is írja, hogy win 2000 és fölötte nem kell a driver. Mi lehet a problem? Amúgy az XP-s gépen minden más USB-s eszköz mûködik. :?::?::?:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
gyomosz

Sziasztok!

 

Nekem az lenne a problémám, hogy van egy webkamom, és gépemen hátul 6 usb van, bedugom egyikbe, megy vele vagy 2 napig, utánna már nem ismeri fel, és ha uj usb-be dugom akkor ismeri fel csak a kamot, már az 5. usbnél járok, és ha olyanba dugom be, amibe már egyszer volt akkor nem ismeri fel, csak akkor, ha olyanba megy amibe még nem volt ?!

 

Mi lehet a problémám?!

 

Nagyon szépen köszönöm elõre is.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Tedd újra az USB vezérlõt. Driver törlése pipa, aztán mehet fel újra a chipset driver.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
forma94

A problémám az lenne, hogy a Pendrive csatlakoztatásakor nem lehet rendesen megnyitni, a következőt hozza be : Válaszza ki a program megnyitásához használni kívánt programot.

Mit lehet ilyenkor tenni ? :S

Előre is köszönöm !

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vírus, minden adathordozót formázni kell, az adatok elvesztek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
PakiMisi

Hali!

A problémám a következõ: Egy idõ óta, ha usb-s eszközt dugok a gépbe (mindent felismer :hááát: ) nem jelenik meg a tálcán a "hardver biztonságos eltávolítása" ikon. Próbáltam a tálca beállításoknál, de ott miden rendesen van beállítva, az szerint kellene mutatnia, mégse :nem: . Ötlet ? :?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Alex14090607

Sziasztok!

 

Nekem egy PIII-as gépem van beépített alaplapi usb-vel 666Mhz procival, HP Vectra VL600-as...

A probléma az hogy az xp mivel nemnagyon vált be rajta(lassú volt stb) most 98-at raktam rá.Na most ez rendben is de a hang és az usb nem volt mûködõ képes...Ezek közül a hangot egy driver telepítéssel meglehetett oldani. De az usb nem megy..

 

Kérnék tanácsot hogyan csinálhatom meg.

 

 

Elõre is Köszi: Alex

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Mi a hibajelenség? Az eszközkezelõben megvannak az USB eszközök?

 

Egyelõre ezt találtam.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Windows 98 ezekhez az USB kontrollerekhez tartalmaz támogatást.

Ha más eszközöd van, csak Windows 98 driver telepítés után fog menni. Már amennyiben van és készült ilyen driver.

Link to comment
Share on other sites

Alex14090607

Hát addig megy hogy bedugom, és ha azt még nem dugtam be usb akkor jelzi hogy új de nem tudja feltenni.

Ezen után az új hardver kezelőben kijelzi de onnan se megy... Driver nincs hozzá,..Tegyük fel egy mp3 vagy pendrive, amit ugye minden más támogat.. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Aha. Így már érthetõ.

A Win98 még nem tartalmazza beépítve az USB-s tárolóegységek támogatását, mint mondjuk az XP.

Ezekhez az eszközökhöz le kell tölteni a gyártó honlapjáról a megfelelõ Win98-as illesztõprogramot, telepíteni, és onnantól kezdve mûködni fog.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Palafi

Sziasztok!

 

Egyik ismerõsöm adott egy 2 gigás Kingston pendrive-ot. Van rajta egy másfél gigás avi állomány, amit nem lehet róla eltávolítani. Ennél fogva nem lehet semmire használni, és nem tudok vele semmit kezdeni. Se Xp, se Vista, se Win7 alatt nem lehet törölni, nem lehet formázni. Mindig azt írja ki, hogy írásvédett. Mit javasoltok, mit lehet ilyenkor vele kezdeni (azon kívül, hogy megtanítom repülni)?

Link to comment
Share on other sites

geri005

Nincs rajta írásvédelem kapcsoló? Másolni sem tudsz rá? Lehet jelszóval védett.

Link to comment
Share on other sites

Palafi

Nincs rajta írásvédelmi kapcsoló, és az írásvédettséget sem engedi levenni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...