Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Torrentkészítés


gystar

Recommended Posts

gystar

:?:

Egész egyszerûen arra lennék kíváncsi, hogy kell torrentet készíteni!

Van egy két komolyabb kollekcióm, amit meg szeretnék osztani a nagyvilággal!

De részletesen írjatok, mer különben tuti elbénázom... ;)

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

I.

Torrent fájl elkészítése:

Azureussal:

Fájl -> Torrent létrehozása: Megjelenő varázsló ablakai ezek:

1. ablak:

Bejelentő URL-hez be kell másolni a torrentoldal szerverének url címét. Ezt a torrentoldalon szokták megadni.

Egyetlen fájl vagy Mappához a pöttyöt attól függően, hogy 1 db fájl vagy mappában lévő dolgokat osztasz meg.

2. ablak:

Keres gombbal válaszd ki a feltölteni kívánt fájlt vagy mappát. Fájl nevében ne legyen szóköz.

3. ablak:

Keres gombbal válaszd ki a torrentfájl helyét. Készíts neki egy külön mappát ahol könnyen megtalálod. -> Befejez

 

uTorrenttel:

Fájl -> Torrent létrehozása

1. Kiválasztod, hogy egy fájlt vagy egy egész mappát szeretnél megosztani.

2. A tracker mezőben be kell illeszteni a torrentoldal címet.

3. A szelet méret és a megjegyzés rész is tetszőleges.

4. Fontos, hogy a „Magán torrent” mellett legyen pipa.

Létrehozás és mentés. Utána elmented valahova a .torrent fájlt, és kész is vagy.

 

II.

Torrentfájl feltöltés:

Weboldalra kell feltölteni az elkészült .torrent fájlt. A weboldal Feltöltés menünél indulj el és értelemszerűen töltsd ki amit kérnek. Nem bonyolult.

Normális leírást készíts a fájlodhoz. Filmeknél képekkel, videó minőségének leírásával. Zenénél címlista, minőség stb. Inkább több legyen mint kevesebb.

 

III.

Seed (feltöltés) elindítása:

A weboldalon keresd meg a feltöltött torrentedet. Töltsd le mentéssel abba a mappába ahol a fájl maga is van. Majd indítsd el ezt a torrentfájlt a programmal (Azureus vagy uTorrenttel) így:

 

Open torrent ikon -> Fájlok hozzáadása: keresd meg a letöltött torrentfájlt -> Tallozás-nál keresd meg azt a fájlt amit fel akarsz tölteni -> Rendben.

Elkezdi számolni a százalékokat és ha 100%-hoz ér leugrik az alsó részbe. Weboldalon látnod kell, hogy 1 db seeder van már a fájlnál. Ez az egy seeder Te vagy.

 

Innentől le tudják tölteni a fájlt.

Link to comment
Share on other sites

gystar

Nagyon köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Mielött bármit is feltöltesz elötte keresõvel nézd meg, hogy nincs-e fenn ugyanaz.

 

Ha nem vagy benn zárt, merghívós torrentoldalon akkor szerintem Shareazát használj. Nagyon egyszerû és jó. Zárt torrentoldalt csak a Magyar "cuccok" miatt érdemes használni. Minden másra bõven jó a Shareaza is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gystar

 

No!Úgy áll a helyzet, hogy megcsináltam a torrentfájlt, és feltöltöttem a torrentspy-ra.

Aztán megnyitottam az Azureusban, de nem tölti le (nyilván). Egy ügyfelet mutat, az gondolom én vagyok. Feltölteni kéne, de az se indul el! Vagy várjak türelmesebben??

Szóval kicsit elakadtam! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Sebi

A saját torrent fájlodat le kell töltened onnan ahova feltöltötted és úgy seederni.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72
Feltölteni kéne, de az se indul el!

Csak akkor indul a feltöltés (seed) ha valaki elkezdi letölteni a túloldalon. Addig üresen seedeled.

 

Külföldi torrentoldalon nem hinném, hogy sok Magyar cuccra lesz kereslet. Zárt Magyar oldalakra próbálj meg bekerülni.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Trackernek mit kell megadni? Nem hiszem, hogy az oldal címét. pl. www.bitbarat.org

A tarcker címét honnan tudom meg?

A magántorrentet meg nem írják, hogy be kellene pipálni.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

@ Soma01: PM ment.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

A lényeg, hogy minden oldalon le van írva, hogyan kell. El kell olvasni, mit kell állítani, különös tekintettel a tracker-re!

Link to comment
Share on other sites

balint96

Látom nem érti mindenki!Feltöltöd a torrentet a szerverre,onnan letöltöd és oda kéred "kibontani" ahol az van amit feltöltöttél!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...