Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem dolgozik minden mag


mazda6diesel

Recommended Posts

a7800gs

Hello az lene a kérdésem hogy a S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl miért csak egy CPU magot használ . A gépem cpu: core 2 duo Q6600 RAM:4X512MB CORSAIR VALAU SELECT 800MHZ ALAPLAP : Gigabyte GA-N680SLI-DQ6 nForce 680i VGA:2X8600GT

Link to comment
Share on other sites

szg

A S.T.A.L.K.E.R. (legalábbis ezt olvastam valahol) nem is tudja kihasználni a két magot, mint megannyi más alkalmazás, amely nem volt a többmagos (többprocesszoros) környezet lehetõségeinek kihasználására megírva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
enzo89

Ezt én is így tudom!

Link to comment
Share on other sites

szg

Viszont most készül egy patch (1.0004), ami állítólag javít ezen, és a játék jobban ki tudja használni a két processzormag által nyújtott elõnyöket.

Link to comment
Share on other sites

zorzy
Sziasztok! Azt vettem észre,hogy néha az xp csak az elsõ magot látja a dual core procinál. Az újraindítás segít, de miért csinálja?

Nem csa az xp de a vista is. Szerintetek alaplap vagy processor? (3.2 pentium d, asrock 775i65pe)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
IceMan30

Sziasztok az lenne a gondolm hogy van nekem egy AMD 3800+ X2 procim és ha játszok példul a Call of Duty-val akkor szaggat nem a VGA miatt, alapon is szagatt.Ha letiltom az egyik magot hogy csak az egyik dolgozon akkor meg jó.De én nem azért vettem dual magosat hogy csak 1 mag dolgozon.Ötletek???

 

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Mikor tetted a gépbe a kétmagos procit? A Windows és COD telepítés elõtt, vagy után? :)

Link to comment
Share on other sites

IceMan30

Megvettem a procit és egybõl újra húztam a gépet!Tehát elõtte

Link to comment
Share on other sites

Gereby

AMD weblapjáról leszedted a proci drivert? (Meg van ott valami dualcore optimizer progi is, azt is kipróbálhatod.)

Link to comment
Share on other sites

IceMan30

Rajta van a proci driver és akkor is, igaz ha rajta van a driver akkor nem annyira észre vehetõ de azért elég gáz ugyis.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Fifus

Sziasztok!

 

Életem elsõ core 2 duo-ját a feladatkezelõ egymagosként ismeri fel és a cpu-z is, friss driverek és xp telepítés is történt már. Van ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Fifus

Megoldva, alaplapi elem ki-be. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
VentoCL

Most tényleg ennyi gond van ezekkel a procikkal? Én feltettem mindent. Nagyon szépen megy a proci. Ez elött egy 5200+ volt, csak átvertek mert nem 2*1Mb hanem 2*512. Ezért reklamáltam, hogy nem azt adták, amit kértem. Hát kicserérlték erre. De soha nem volt gondom. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...