Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Új alaplap, új proci <-> Régi rendszervinyó ?


spirite

Recommended Posts

spirite

Azt szeretném kérdezni a sokat megélt kollégáktól, hogy csinált-e már valaki olyat, hogy kivette az XP/SP2-alól a régi alaplapot (pl.Intel P4) és a régi processzort (pl.Celeron), rádugott egy új alaplapot (pl.AMD K8), új procival (pl.Sempron 3000+), az összes többi alkatrészt a helyén hagyta, és elindította a gépet?

 

Mi történik? Hogyan reagálja le az XP? Elindul a bootolás? Betöltõdik a Windows? Észreveszi, hogy új hardverelemek vannak a gépben, és szépen sorjában fel is telepíti azok drivereit, mégha nem is a megfelelõeket, majd fogod a gyári telepítõ cd-t és felrakod a jó drivereket? Lehetséges ez?

 

Amiért kellene ez nekem az amiatt van, hogy nem szeretnék a rendszer és a rengeteg program telepítésével, beállításával! eltölteni 2 napot. Eddig mindig, ahányszor csak rendszerwinchestert cseréltem a gépben tökéletesen mûködött a Ghostolás, de ezt a frissítést egy kicsit húzósabbnak érzem...

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Budha

Jobban jársz, ha újra telepíted. :démonikacaj:

Újratelepítés nélkül is mûködhet a rendszer, de a rejtélyes lefagyások egyik oka biztosan ez lesz. :gonosz:

 

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Én egyszer cseréltem döglött alaplapot XP alatt. Ráadásul kénytelen voltam az Intel plattformot AMD-re cserélni, mert éppen az volt kéznél. Néhány órás szüttyögés után beállította magát az XP, aztán rendesen elindult, minden fagyás nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Budha

Szerintem ez szerencse kérdése. :hááát:

Nekem az alaplap csere után, hiába telepítettem a drivereket szépen elkezdett fagyogatni. :mérges:

A friss telepítés után pedig több mint egy évig semmi gondja nem akadt. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én pl mikor S939-et cseréltem S AM2-re, be akartam pöccinteni egy kicsit a régi windowsal. Kaptam olyan szép kékhalált... Szóvar újratelepítés minden képpen tanácsos.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Senki nem mondja, hogy ne telepítsük újra, ha van rá lehetõség! Nekem akkor nem volt.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Én pl mikor S939-et cseréltem S AM2-re, be akartam pöccinteni egy kicsit a régi windowsal. Kaptam olyan szép kékhalált... Szóvar újratelepítés minden képpen tanácsos.

Tanácsos mindenképpen. Én egy SAM2-es AMD rendszer operációs rendszerét a legkisebb problémák nélkül áttettem egy S775-ös Core 2 Duo procis rendszerbe.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...