Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hogyan és mivel...


szelesjanos

Recommended Posts

payskin

Virtualdub?

Link to comment
Share on other sites

f22

Sziasztok!

 

Szerintetek van-e olyan videószerkesztõ progi, amelyikkel úgy tudom átméretezni a videót, hogy a nem kívánt részek ne legyenek rajta (magyarul kivágom, ami nem kell :D )? Pl. 640*480-asból kivágok egy részt, pl. 600*400-as legyen.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ööö... VirtualDub? :)

Link to comment
Share on other sites

f22

Ezzel próbáltam 1-ször, de nem találtam benne ilyen menüt :(

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ott van az!

Video\Filters... (CTRL+F), Add, Válaszd ki a null transformot, és láss csodát: engedélyezve lesz a cropping a filters menüben! ;)

Link to comment
Share on other sites

f22

Köszi, így megtaláltam, késöbb ki is próbálom :)

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Nekem egy olyan ingyenes progi kellene ami a video fájlból (avi) ki tudja szedni ill. elmenteni az audio sávot (mp3-ba). Mást nem kell, hogy tudjon. Tehát nem akarok felrakni egy 100 megás mindent tudó progit erre az 1 feladatra. Ja és kb. 30 db video fájlom van, szóval jó lenne ha tudna csoportos (batch) konvertálást.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

VirtualDub szerintem tud exportálni.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Egyszerre ki tudom adni mind a 30 fájlra a parancsot?

Azt a progit nem ismerem amúgy, nagyon. 2 videot össze tudok rakni vele, de semmi több.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nincs batch, de akkor elképzelhetõ, hogy a Mediacoder lesz a barátod.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Köszönöm, megnézem!

Találtam olyat még, hogy SUPER és egy kis progit is ami csak ezt tudja, a neve Pazera Free Audio Extractor.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A Super is jó program, legalábbis Halasi Miki sokszor emlegette.

Link to comment
Share on other sites

fityusz
XviD4PSP.Némi túlzással amit ez nem tud,azt nem is érdemes tudni.
Link to comment
Share on other sites

gibson60

Sziasztok!

A haveromnak szeretnék egy meglepetés klippet csinálni szülinapjára.

Úgy kezdődne,hogy egy mozdonyból néz kifelé a masiniszta - mivel mozdonyvezetőnek tanult eredetileg - természetesen az ő fejével. Milyen progival érdemes nekiállni. Photoshopról olvastam egyszer,hogy meg lehet csinálni a képkockák szerkesztésével,de szerintem az nagyon hosszadalmas lenne. Valamelyik videószerkesztő alkalmas lenne? Pl a Sony Vegas? Persze az egész csak pár másodperces lenne,feltéve ha találok egy lassan közlekedő mozdonyt,amiből a masiniszta vigyorog.

Edited by gibson60
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Laszlo37

Segítsetek !

PCTV kártyával Transport Stream (*.ts) formátumba felvett DVB-T sugárzott RTL-KLUB mûsort csak ugy tudtam kovertálni, hogy hiányzott a hang. ugyanakkor az m1 mûsorát tökéletesen lehet konvertálni.

Videó kovertrek amivel probálkoztam : Format Factoryv2.20 , 4Média Video Converter, Total Video Converter

Mivel tudnám helyesen konvertálni?

Vagy valami codec hiányzik?

A gépemre telepítve van a K-Lite_Codec_Pack_v5.6.9

Itt a fajról készült információ:

General

ID : 2

Complete name : K:\Videó\Szerkeszteni\Video\TS\Jóban Rosszban.ts

Format : MPEG-TS

File size : 4.07 MiB

Duration : 10s 581ms

Overall bit rate : 3 227 Kbps

Network name : DTT Hungary

 

Video

ID : 2031 (0x7EF)

Menu ID : 203 (0xCB)

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : Main@L3.0

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Duration : 10s 520ms

Width : 720 pixels

Height : 576 pixels

Display aspect ratio : 4:3

Frame rate : 25.000 fps

Standard : PAL

Resolution : 8 bits

Colorimetry : 4:2:0

Scan type : MBAFF

Color primaries : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G, BT.601-6 625, BT.1358 625, BT.1700 625 PAL, BT.1700 625 SECAM

Transfer characteristics : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G

Matrix coefficients : BT.470-6 System B, BT.470-6 System G, BT.601-6 625, BT.1358 625, BT.1700 625 PAL, BT.1700 625 SECAM, IEC 61966-2-4 601

 

Audio

ID : 2032 (0x7F0)

Menu ID : 203 (0xCB)

Format : AAC

Format/Info : Advanced Audio Codec

Duration : 10s 240ms

Video delay : -507ms

Language : Hungarian

 

Text

ID : 2033 (0x7F1)

Menu ID : 203 (0xCB)

Format : Teletext

Language : Hungarian

 

Menu

ID : 2030 (0x7EE)

Menu ID : 203 (0xCB)

Duration : 10s 581ms

List : 2031 (0x7EF) (AVC) / 2032 (0x7F0) (AAC, Hungarian) / 2033 (0x7F1) (Teletext, Hungarian)

Link to comment
Share on other sites

Laszlo37

Lalo kösz a javaslatod, de sajnos nem jött be!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

A felvett mûsort ha visszanézted, ott volt hang?

 

Egy valami még (sajnos) csinálhatott galibát, az pedig a kodek pakk. Nem ismerem a K-Lite szerkezetét, de ha úgy mûködik mint a legtöbb, akkor azokat a multimédiás programokat melyek a saját beépített kodekjeit használják, bizony haza tudja vágni.

Link to comment
Share on other sites

Laszlo37

Lalo

Ha a Cyberlink PoveCinema v6.0.2221 progival nézem vissza az hanggal együtt gyönyörûen lejátsza, ugyanis ez használom a Pinnacle 310i Hybrid Pro

PCTV kártyához mert ezzel a progival hozza a hazai DVB-T mûsorokat míg a saját PinnaleMediaCenter v4.2 -nem kódolja le habár az adókat megtalálja.

Ha a Media Player ClassicHomeCinema v1.3.1249 nézem ott már nincs hang.

Ha esetleg elküldenék emali-be egy rövid 1-1,5 Gb film fajt próbálkoznál-e vele? Ehhez kellene az email címed.

Az én címem: szollosi.0708@freemail.hu

Link to comment
Share on other sites

fityusz

XviD4PSP...ingyenes,és némi túlzással mindent tud..

Idézet:

"Great Program. The freeware works very nice. Thanks a lot. I am very happy about that!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jatata11

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a paraboláról felvett ts kiterjesztésü videó fájlokat milyen programmal tudnám átkonvertálni és lejátszhatóvá tenni a gépemen!

Elöre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

payskin

VOB-ból szeretnék MP3-at csinálni, de...

 

- a VOB egy olyan DVD-ről van, amit valaki ügyesen egy Disc 1 mappába írt ki

 

- ha bemásolom a merevlemezre, és DVD-ként próbálom lejátszani (mondjuk VLC-vel), a lejátszás működik, de tök hülyeséget mutat teljes játékidőként

 

- kb. féltucat programot próbáltam eddig ki, az összes olyat, ami a VOB to MP3 keresésre kijön - mind "beletört" (Free DVD Mp3 Ripper, BeSweet, Pazera stb.)

 

- legtovább az XVID4PSP-vel jutottam, bár annak 5-ös verziója sem tud mit kezdeni a VOB-bal, a napi 6-os béta viszont gyönyörűen konvertál -- 1 baj van: túlmegy a 100%-on és olyan 122%-nál lefagy. Magyarul nem találja a file végét.

 

- A SUPER kb. félóráig csak parse-olta az 1 gigás VOB-ot (összehasonlításképp az XVID4PSP 2 perc alatt MP3-at csinált belőle, mielőtt befagyott volna).

 

- Az ImToo DVD Ripper meg sem találja a VOB-ot, szánalom.

 

- Az AutoGK-t nem lehet feltelepíteni, mert a benne levő AviSynth a System32-be szeretne petézni, amit a Windows nem enged. Szánalom.

 

Mennyire rühellem ezeket a tákolt szarokat, elképesztő.

 

Mit ajánlotok még, mivel próbálkozzak?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Én a rossz VOB-okat az Mpeg Video Wizard-al szoktam helyrerakni. Most ezen a gépen nincs fent, de vannak eszközei a VOB lezárására, és a struktúra újraírására. Ezek nélkül is beolvassa szerintem, csak hibajavítás után már jól lehet vele dolgozni, akár csak a hangot kimenteni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...