Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hogyan és mivel...


szelesjanos

Recommended Posts

hgf

Áhh, mûködik, kimentette, nagy isten vagy :superman::istenvagy:

Mostmár csak hozzá kell adnom a hangsávot egy mkv-hez. De az menni fog...

Link to comment
Share on other sites

touch02g

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy letöltöttem egy .mkv kiterjesztésû filmet amin angol hangsáv van de én szeretnék hozzárendelni egy magyar (AC3 kiterjesztésû) hangsávot is.

Valaki tudna ehhez ajánlani egy programot?

 

Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

hgf

Van egy MKVToolnix nevû csomag, azon belül az MKVMerge, az pont erre szolgál.

Link to comment
Share on other sites

madmanus

touch02q a magyarhang és a mkv-s film fps-e egyforma? Mert általában az mkv-k 23.9 fps, a magyar hang ha dvd-rõl származik, 25 fps. Így a hang el fog csúszni!

Link to comment
Share on other sites

touch02g

nem tudom hogy van a hang de átlehet kapcsolni angolról magyarra és ott jó a hang.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Én ezt sohasem értettem, hogy miért FPS-hez igazítják a hangot egyesek, amikor időponthoz is lehet (és ez ráadásul még fix is, mert időszámításbol - hál istennek - csak egy "szabvány" van).

 

Egyébként nem a hang késik, hanem a kép siet. :D

Link to comment
Share on other sites

madmanus

Hát ezt kérdezd meg azoktól akik kitalálták ezt a hülyeséget! Egyébként meg fps-hez könnyebb igazítani, mert azt csak átkódolja a progi, ha idõhöz akarod igazítani akkor azt neked kell egy hangszerkesztõ progival megcsinálni ami meg írtózatosan macerás egy munka.

De ez csak nézõpont kérdése.:)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Miért kéne hangszerkesztõvel szerkeszteni hangot? Vagy a Timeline-on kell arréb húzni a hangot, vagy a kezdés késleltetését kell megadni mp-ben, ezred mp pontosságban!

Jobb programok ezt tudják...

Link to comment
Share on other sites

madmanus

A 23,976 és a 25 fps közötti különbséget nem lehet egy arrébb húzással vagy kezdési késleltetéssel megoldani! Akkor lehet pont stimmelni is fog a hang, de már 1-2 perc elteltével már nem.

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem (teljesen kezdõ vagyok) van két avi fájlom magyar hanggal+2 srt fájlom a felirat.

Hogy lehetne beleégetni a feliratot majd összerakni egy filmmé a két részletet végül DVD-re konvertálni?

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

ConvertXtoDVD - ennél nincs jobb megoldás. Ráadásul a felirat betû tipusát és színét is meg tudod változtatni és még menüt is csinálhatsz hozzá és egybõl ki is írja DVD-re. Ráadásul a feliratot nem égeti rá, teljesen úgy mûködik mint egy "eredeti" felirat, tehát ki is kapcsolható.

Nem fûzi össze a két fájlt, de ha menü nincs hozzá, és folyamatos lejátszásra van állítva, akkor szinte észre sem lehet venni a váltást.

Gyors, precíz, mûfajának kiemelkedõen legjobb programja.

Link to comment
Share on other sites

Drakenet

Köszönöm szépen megpróbálom...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ZamboAti

Sziasztok!

 

Látom itt sok hozzáértõ van, úgyhogy felteszem a kérdésemet, hátha tutok segíteni. Nemrég kezdtem el ezt a konvertálgatást, úgyhogy nem megy minden 1- rõl a kettõre. Tehát: A The Filmmachine programot használom. Leszedtem a Cinema Craft Encoder SP v.2.67.00.27-t, beírtam az elérési útvonalat. Audió encodom: Surcode DVd Pro DTS 1.0.23 A The Machine használja ezeket a programokat. Maga a film nagyon jól sikerült, csak a hanggal van bibi. Dts- ben nyomja, csak éppen nem lehet érteni a szöveget. Nagyon fel van gyorsítva a szöveg. Remélem értitek.Tudtok erre valami okosságot, vagy valami más programot esetleg, amivel Avi-ból Dts hangzást lehet csinálni?Elõre is köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Miért akarsz fából vaskarikát csinálni? Attól, hogy felkonvertálod, még ugyanolyan gyenge minőség (mp3) fog maradni, csak több helyet fog foglalni! Semmi értelme a DTS-nek így... Ha meg DVD-re akarod írni az AVI fájlt, akkor meg bőven elég neked az AC3-is, ami kb. az MP3-al egyenlő minőségben. :)

Ha jól sejtem, akkor DVD-t akarsz csinálni az AVI-ból. Akkor használd a ConvertXtoDVD programot, amit az előbb is ajánlottak! Persze ilyenkor is jóval silányabb minőséget kapsz, mint egy DVD.

Link to comment
Share on other sites

ZamboAti

Szevasz!

 

Igen, ahogy mondod, Dvd-re akarom kiírni. AC-3-ban már próbáltam, azzal nem is volt gond. Akkor a DTS-t hanyagolom. Köszi a hozzászólást!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

A ConvertXtoDVD tudja kezelni a DTS-t is, de annak csak akkor van értelme, ha már eleve úgy van kódolva.

Link to comment
Share on other sites

roybatty

Szervusztok!

 

Szeretném megkérdezni,hogy van-e olyan program,amivel lehet lehalkítani zenét,és a videó hangját felhangosítani...Megy a film,alatta a zene..egy-egy jó szövegrésznél videó hangja fel,zene hangja le...és utána vissza....

 

öszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Külön hangsávon természetesen lehet, ezt mindegyik komolyabb videószerkesztõ tudja. Általában van egy videósáv, az eredeti hanggal, és van egy zenei sáv.

AZ Ulead VideoStudio programoknál, ha a zenei sávot kiválasztom (a videónál és a zenénél is külön-külön lehet), akkor ott szinte képkockánkként tudod a hangerõsséget állogatna. Egy kicsit macerás, mert pontokat kell elhelyezni a hangsávon, amit utána egérrel lehet lefele vagy felfele mozgatni, attól függõen, hogy halkítani vagy erõsíteni akarsz, de ha "megtanulod", teljesen korrektül lehet kezelni.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az ADOBE Premier magátol megrajzolja a pontokat, csak keverni kell. :)

De egyébként ezt a feladatot még az ADOBE Auditionnal is meg lehet csinálni, még filmszerkesztőre sincs szükséged hozzá!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Windows Media folyamot mivel tudnék menteni? MTV videótárból kellene.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Szerintem nem lehet. Ideiglenes internet tárat nézted? Ott kell lennie addig, amíg nem lépsz ki a böngészõbõl.

Link to comment
Share on other sites

fityusz

A VideoCacheView pill alatt megtalálja,el is menti tetszés szerinti másik könyvtárba..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
izsot976

Sziasztok!

 

Nem biztos, hogy jó helyre írok, de nem találtam, megfelelõbbet.

 

Olyan problémán van, hogy adott egy htpc amivel felveszek sorozatokat reggel majd este szeretném visszanézni. A felvétel végeztével alvó állapotba küldöm a pc-t (S3 power state). Amikor meg akarom nézni a felvett anyagot, akkor egészen addig nem lesz kép, amíg újra nem indítom az egész gépet. :mérges: Különbözõ lejátszókkal is próbáltam (wmp-rel, a házhoz kapott imedianHD-vel), mindegyiknél ua a jelenség. (kép nincs, hang igen) Kicsit zavaró ez az újraindítgatás, van valakinek ötlete mi lehet a gond?

 

 

Köszönöm

 

(op: W7, alaplap: MSI 785GM-E65, tuner: leadtek pxdvr3200)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
hgf

Üdv ismét! Ismer valaki olyan ingyenes programot, amivel rá lehet tenni egy logót egy videóra (a sarkába, mint egy tévécsatornánál)?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...