Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Genius VideoCAM Look


Isti81

Recommended Posts

Isti81

Hello!

 

Megy valakinek ez a webcam Vista alatt? Minden normálisan feltelepül, de kép nincs:S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Halasi Miklós

Nekem egy Trek 310-essel gyûlt meg ugyanígy a bajom. Nem tudom milyen chip van a tiedben, de én leleveleztem a Geniussal és az enyémhez nem lesz Vista driver. Sajnos nem rajtuk múlik, a chipgyártó nem csinálta meg a Vista kódot... Azért még reménykedem...

Nálam az a jelenség, hogy a hangot érzékeli (beépített mikrofonos), a kamerán kigyullad a lámpa, de kép nincs... :(

Link to comment
Share on other sites

Isti81

Nálam is ugyanez a szitu. De ismerõsöm írt a Geniusnak és enyémhez elvileg lesz driver vista alá

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Akkor mázlid van! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dzsuhi

Nem tudom aktuális-e még a dolog, de én tegnap installáltam a webcamom vistához (Genius Videocam Trek 2.0).

 

Persze a Geniusnál nincs driver, s nem is nagyon irják, hogy lesz, igyhát mondtam a kedves Vistának, hogy az interneten keressen hozzá drivert. S láss csodát egy Trust drivert fel is tett, s müködik :)

 

Szóva érdemes megprobálni, hogy õ keresse meg.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Pontosan meg tudod mondani, milyen drivert tett fel? Milyen Trustot? Tuti Trek 310-esed van?

Link to comment
Share on other sites

Isti81

Hello!

 

Én is megpróbáltam a netes frissítést de nekem semmit nem frissített.

Link to comment
Share on other sites

Dzsuhi
Pontosan meg tudod mondani, milyen drivert tett fel? Milyen Trustot? Tuti Trek 310-esed van?

 

Mint irtam nekem Videocam Trek-em van, nem Trek 310, sajna nem ugyanaz :( Amugy Trust webcam 14823al megy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nagyimre
:Sír: Most töltöttem le a Genius honlapról a WebCAM Look vista meghajtóját, de azzal is csak hang van, kép semmi. Az elõzmények szerint, mehet a kukába a kütyü?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mate01

Szewasztok!!

 

Nekem 1 Genius VideoCam Messenger webcamerám van de nekem is ugyan az a problémám h kép nincs.

Nem tudnátok segíteni hogyan és hol írhatnék a Geniusnak h esetleg van-e driver Vistához a camomnak? Vagy nem tudnátok 1 linket küldeni ha esetleg találtatok az én camomhoz drivert?

Elõre is kösz

Csáó!!!

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Mindkettõtöknek javaslom, hogy a speciális beállítási lapját nyissátok meg, és ha van USB bandwith csúszka, ami AUTO-ra van kapcsolva, akkor töröljétek, és a csúszkát állítsátok egy határozott húzással a legkisebb értékre. Mentsétek a beállítást és van kép!

Link to comment
Share on other sites

Mate01

köszi de hol találom ezeket a speciális beállításokat mit kell megnyitnom?

Link to comment
Share on other sites

Mate01

Már megtaláltam de most az a baj és ezzel ma már 1-szer pórul jártam h mikor megnyitom a drivert amit a genius oldaláról töltöttem le és be akarom állítani rajt ezt az Usb Sandwich csúszkát minimumra akkor állandóan bejön 1 kék oldal és újra indul a gép .De amúgy ha nem nyitom meg a drivert nincs semmi baj szval nem tudom h most ezt 1 vírrusnak tegyem be vagy mi lehet a baj mert mondjuk nem hinném hogy a genius oldalán vírusosak lennének a driverek .Ha valami jó ötleted van oszd meg velem légyszi.

 

Kösz!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Vista alatt nálam is volt restart, tehát nem vírusos a dolog. Csak úgy tudtam kijátszani, ha nem lassan, hanem egybõl lehúzod egy határozott mozdulattal egyesre. Ha lépésenként csinálod, a Vista berág, és restartol. (mivel a driver nem kompatibilis)

Link to comment
Share on other sites

Mate01

Áhh kösz mindent már mûködik a camom rendesen van kép!

Kösz még 1-szer!

Link to comment
Share on other sites

Mate01

Különben mit állít át mihez van köze ennek az USB Bandwith csúszkának?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
kawa

Tegnap vásárolt genius webcamerám indításakor hibaüzenetet kapok:"az usb vezérlõ sávszélessége megtelt" és a kamera nem Mûködik.

Ha a kamera beállításainál kézire állítva leveszem a sávszélességet kb a 3/4-ére akkor elindul és tökéletesen Mûködik. Csak sajnos hiába mentem el a beállitást, a gép ujraindításánál minden alkalommal visszaáll autómatikusra, és újra teljes sávszélességet akar használni, ami persze nem megy.

Ez így elég idegesítõ, minden indulásnál kézzel állítgatni...

Ami +röhej ,hogy ezt egy asus nforce4-es alaplappal athlon64 3200+ procival csinálja, miközben a saját nforc2-es 1900+XP öregebb ,gyengébb gépemen teljes sebességgel is gond nélkül hasit a kamera.

Driver, alaplapi vezérlõk, bios frissítve, eredmény semmi,biosban az usb2 engedélyezve, teljes sebességen.

Ötlet valakinek? PLS!

Ja és mellette az egyetlen usb-s eszköz egy nyomorult egér

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Halasi Miklós

Jó hírem van! A Trek 310-hez kb. egy hónapja jött ki új, Vistás driver! Most már rendesen mûködik a cucc, ahogy kell!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
vIQtor

Sajnos nekem nem. 64 bites kellene. Bármilyen más kamera driverének is örülnék, ami 64 bites Vista-n megy és kompatibilis is.

 

Üdv,

 

Vik

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
vacs1985

IPB kép

 

Sziasztok nekem ilyen webkamerám van, és nagy nehezen sikerült mûködésre bírnom Win 7 x86 (32 bit) alatt is.

 

Akit érdekel, az töltse le ezt a kis fájlt, benne van a driver, és a program amivel fel lehet telepíteni.

(nem vírus, vagy hasonló !!)

 

IPB kép

http://www.4shared.com/file/PH_XU8rf/Genius_VideoCAM_Look_Win_7_Dri.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
mykee

Változatlanul problémám van ezzel a kamerával, most Win8 alatt, ugyanis sehol egy 64 bites driver. Odáig eljutottam, hogy kicsomagoltam a telepítőállományokat, viszont az infben is le van tiltva a 64 bit. Talán nem véletlenül. A korábbi tapasztalatok alapján nem tudom, érdemes-e átírni, vagy inkább megy a lecsóba a kamera?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Utóbbi. A 64 bit nem egy felturbózott 32 bites rendszer. Szoftver terén ugyan kompatibilis lefele, de driver szinten megköveteli az azonosságot.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...