Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mennyit bír egy tápegység?


Agent Smith

Recommended Posts

Csaba_#

Attól függ mennyi pénzre gondolsz. :P De szerintem ez pont optimális, ehhez a géphez, és elegendõ tartalék van benne egy esetleges fejlesztéshez is.

 

megj.: Ha szünetmentes tápegységet is használsz, vedd figyelembe, hogy ez a típus négyszögjelet kibocsátó szünetmentes tápegységekkel nem kompatibilis!

Link to comment
Share on other sites

exix1989

Általában a tápegység mindig kompatibilis minden pc alkatrésszel?

Ha újat veszek ezt is kell tudnom.

Bocs hogy ennyit kérdezek de noob vagyok ezekhez, még sokat kell tanulnom.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem is a PC alkatrészeirõl van szó, hanem a szünetmentes tápegységrõl, ami ugyebár egy hasznos periféria rövid áramszünetek és más hálózati ingadozások ellen.

Link to comment
Share on other sites

exix1989

Hmm. A PC belső alkatrészeire gondoltam én. Alaplap stb...

Edited by exix1989
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Azokkal meg, hogy lehetne nem kompatibilis? :D (Bár erre is tudnék konkrét márkákat mondani. :P )

Link to comment
Share on other sites

exix1989

Hát akkor meg mi a probléma?:D I love forever Rock

Link to comment
Share on other sites

exix1989

Megnéztem mennyit ad le a tápom 12V ágon és lám 12V volt. Nem kevesebb nem több. Electro suliba járok :D nálunk a voltmérő a háztartásban olyan megszokott mint nálatok a kanál. Tápom 1 év alatt legalább 30 áram szüneten esett át mégsem ment tönkre.

Link to comment
Share on other sites

exix1989

Egyébként kb honnan lehet tudni mennyit bírhat a tápod? Ez nektek reflexbõl megy? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vannak olyan tápok, amelyekre a megadott értékek igazak (címke), és vannak olyanok, amelyikre nem. ;)

Link to comment
Share on other sites

exix1989

Értem, köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Teljesítmény tesztek olvasása, az alkatrészek fogyasztásának ismerete puszta tájékozódással, +egy jó pár tucat gépet megépítettem már. :)

Amúgy az Internet tele van kalkulátorokkal, ami kezdõ felhasználóknak nagyon hasznos lehet: például.

Link to comment
Share on other sites

exix1989

Köszi még egyszer. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
ratgab

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni!

 

Jelenleg van egy üzemképes Chieftec 450 wattos tápom. 3 éve nyúzom ezt a tápot átlagban napi 8-10 óra üzemidõvel.

 

Elszenvedett többször már áramszüntetet, egyszer a túlfeszültségvédelem is bekapcsolt, de 30 perc után visszaállt használható állapotba a táp. Nemrégiben ventillátort is kellett benne cseréltetnem (azt hittem még garanciás, ezért szervízben cserélték).

 

A kérdésem az lenne, hogy mivel írtátok korábban, hogy 4 évet bírnak átlagban a tápegységek érdemes-e már kicserélnem a tápot. 3 éve amikor a tápot is vettem, komplett gépet is vettem alá és belsõ alkatrészt nagyon nem szeretném benne cserélni.

 

De félek, hogy egyszer csak amikor megadja magát visz magával pár részegységet is.

 

Amúgy is tervezem, hogy veszek egy új házat a gépnek jobb hûtéssel (mostani Micase ház, nem túl jó hûtés) és akkor ha javasoljátok veszek egy új tápot is ( corsair 450 vagy 500 w-osra gondoltam a tartósság véget)

 

Segítséget elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Hát én is úgy tapasztaltam, hogy ez a négy év megállja a helyét, fõleg ilyen sok üzemórával. Nálam egy középkategóriás táp 4év napi 3 óra használat után adta meg magát. Bár nem tett semmit tönkre a gépben. Mondjuk a munkahelyemen egy ultra gagyi táp már 6 éve bírja a napi 8 órás mûködést, de ugyebár az nem az én gépem.....

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Sziasztok.

Arra lennék kíváncsi hogy véleményetek szerint a konfigomban szereplő táp elbírna még egy vinyót?

A felállás:

az aláírásom+ 640Gb WD Caviár Black+200Gb Samu vinyó+DVD RW jelenleg.

Ebbe szeretnék még egy 160GB-os vinyót Ubuntunak hogy ne kelljen USB-s vinyóval használni.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Egy ilyen táppal hajtott szerverként üzemelõ gépben (Phenom I X3, diszkrét videokártya nélkül) láttam 12 vagy 14 merevlemezt. Szóval el.

Link to comment
Share on other sites

stabipapi

Reménykedtem hogy ilyen választ kapok.Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...