Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplap-processzor kompatibilitás


Kesztyû

Recommended Posts

Gereby

@ateens:

Persze nem a legújabb, mert van már az új foglalatra is, meg van nagyobb órajellel, nomeg más magokkal is. De egy átlagfelhasználónál nagyon jól mûködhet. Szerintem jó, költséghatékony választás.

 

@Ati33:

Nézz szét a gyártó weblapján, hogy a BIOS frissítések miket tartalmaznak. Szerintem biztosan támogatni fogja. De biztos, hogy az Athlon XP-det Sempron-ra akarod cserélni?

Link to comment
Share on other sites

ateens

Az Athlont én sem cserélném sempronra. A gyorsítótára pl. kisebb. Ez olyan, mintha pentiumot cserélnél celeronra.

Akkor szerinted Gereby nem járok rosszul ha az athlon64 3000+ - t lecserélem athlon64 x2 3800+-ra?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem jársz rosszul.

Link to comment
Share on other sites

ateens

Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Ati33

 

@gereby

 

Utánanéztem az Epox honlapján és az enyémnél újjabb BIOS frissítéseknél a következõket találtam:

Added: K7 AXDL serial CPU, Added: K7 Sempron 3300+ CPU .

Sajna Athlon64-rõl szó sincs és úgy néz ki nem is lesz.

Szerinted milyen procira érdemes cserélni az Athlon2400 XP-t, hogy azért számottevõen gyorsuljon is a gép?

Ami még szerintem szóba jöhetne az a Barton 3000+. Az elég jó?

Link to comment
Share on other sites

ateens

Ati33 mennyi pénzt tudsz most a gépedre költeni összesen? MEnnyit szánsz rá max?

Link to comment
Share on other sites

Ati33

Max 30 000. Nem akarok mindent kicserélgetni rajta ha nem muszáj.

Link to comment
Share on other sites

ateens

Hát akkor javaslom, hogy egy szaküzletben kérdezz utána, hogy hogyan járnál jobban, a mostani athlon xp-dnek mekkora a gyorsítótára?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Állj!

 

Hogy jön itt szóba Athlon 64??? Socket A-nak (462) köze nincs az Athlon64-ekhez.

Link to comment
Share on other sites

Ati33

Igazad van, az Athlon64-et tényleg elnéztem.

Egyébbként a jelenlegi procinak a gyorsítótára 256kb. A legfõbb gond itt a foglalat.

Hiába a BIOS frissítés, ha az újjabb proccesszorokat a foglalat miatt nem lehet belerakni.

Alaplapot meg nem akarok cserélni mert eddig semmi gondom nem volt vele és a

cserével járó költségek sem elhanyagolhatóak számomra. Így nem marad más mint a

Socket A foglalatu procik közül választani valamelyiket. Éppen az lenne a kérdésem lényege,

hogy eggyáltalán érdemes-e belevágni, lenne-e számottevõ gyorsulás a jelenlegihez

(Athlon XP2400) képest?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Egy Socket A-s Sempron nem valószínû... Ha tudsz keríteni egy 3200+ Bartont... Az már oda tudna tenni.

Link to comment
Share on other sites

Ati33

És tudsz valami tippet adni honnan lehetne szerezni?

Már egy csomó online boltot megnéztem de úgy látszik

a Bartonokat már nem forgalmazzák.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Socket A-t már régóta nem forgalmazzák. Csak használt cucc jöhet szóba.

Link to comment
Share on other sites

ateens

Gereby!

 

Kinéztem egy X2-es procit socket 939-es, ez egy online rendelhetõ oldal, de azonos tipusra 3 árkonstrukció van, és ezt nem értem :) HA megadom linket megnéznéd nekem és elmondanád, hogy szerinted ugyanarra a tipusu procira miért van 3 fajta ár? :) Nagyon megköszönném :) cím: http://www.pcland.hu/aa30015.htm

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak azt különböztetik meg, hogy dobozos változat, vagy tray (OEM) változat. A dobozosra pedig egyiknél odaírják a 3 év garanciát, a másiknál nem. Hogy utóbbi kettõ miért van, azt tõlük kell kérdezni. Fõleg azért, mert a dobozos AMD processzorokra a gyártó 36 hónap garanciát vállal.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ateens

Szia Profiler :)

 

Az Oem vagy ahogy írtad tray az mit jelent? :) Úgy látszik van még mit tanulnom :)

Egyébként köszi a válaszodat :) Esetleg a multimédiánál a sound forge topicban tudnál nekem segíteni? :)

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az OEM jelölést nem szokás használni (egyes üzletek nálunk ezt írják oda :S ), a tray elnevezés a helyes. Ez pedig azt jelenti, hogy a processzort önmagában kapod, tartozékok nélkül. Nem jár hozzá a doboz, a kézikönyv, a matrica és a processzorhûtõ.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ateens
:) Ja, pont most olvastam utána. Szóval akkor inkább már a box-osat érdemesebb megvenni, proci hûtõ nélkül gázos, ha jól sejtem :) 1 év garancia egy procira szerintetek kevés? És Neked ProFiler mi a véleményed egy AMD Athlon64 x2 3800-as socket 939-es foglalatú proceszorról?
Link to comment
Share on other sites

habbeer

Ebbe az alaplapba (ECS P4S5A/DX+ (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio), SiS 645DX)

mekkora procit tudok belerakni maximum?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
És Neked ProFiler mi a véleményed egy AMD Athlon64 x2 3800-as socket 939-es foglalatú proceszorról?

Igazából erre nincs mit mondani. Jó az a processzor az árához mérten.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Calyd
Igazad van, az Athlon64-et tényleg elnéztem.

Egyébbként a jelenlegi procinak a gyorsítótára 256kb. A legfõbb gond itt a foglalat.

Hiába a BIOS frissítés, ha az újjabb proccesszorokat a foglalat miatt nem lehet belerakni.

Alaplapot meg nem akarok cserélni mert eddig semmi gondom nem volt vele és a

cserével járó költségek sem elhanyagolhatóak számomra. Így nem marad más mint a

Socket A foglalatu procik közül választani valamelyiket. Éppen az lenne a kérdésem lényege,

hogy eggyáltalán érdemes-e belevágni, lenne-e számottevõ gyorsulás a jelenlegihez

(Athlon XP2400) képest?

Úgy láttam, hogy legfeljebb 30.000 Ft-ot szánnál a gép fejlesztésére. Én inkább azt ajánlanám, hogy gyûjts még egy kicsit, mert olyan 40-45.000 körül már kijössz simán egy új procival és alaplappal, ha nem a legújabbakat veszed. Gondolok itt konkrétan Socket 939-es AMD-re és ilyen alaplapra. Így a memóriáidat sem kell kicserélned, mert ezek a processzorok is ugyan azt használják, mint a te régid.

Link to comment
Share on other sites

ateens

ProFiler, Gereby köszi a segítségeteket és a véleményeiteket! Tök jó, hogy erre a fórumra és a fórumot alkotó közösségre mindeig lehet számítani! Köszi, hogy vagytok! :)

Link to comment
Share on other sites

ateens

Most kicsit összezavarodtam, kérlek segítsetek! :) Mint írtam szeretnék egy AMD Athlon64 X2 3800-as 939-es foglalatba való procit, már meg is rendeltem. NEkem a következõ alaplapom van: Gigabyte GA-K8NF-9

A gigabyte honlapján a terméknél van jelölve az X2-es processzor, de más oldalakon csak Athlon64 és 64FX processzor van jelölve, az alaplap dobozán, amiben volt azon van jelölve Athlon64, X2, és 64Fx, de az alaplap könyvében a CPU-nál így van írva: Socket 939 for AMD Athlon64/ 64 FX processor (K8).

Most teljesen összezavarodtam. Akkor az alaplapomba belemegy az x2-es 939-es proci vagy sem? Kérlek, segítsetek! :)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Bios frissítéssel biztos, anélkül valószínûleg. Szóval nyugi! ;)

Link to comment
Share on other sites

ateens

Most kicsit megnyugtattál Gereby :) De miből gondolod, hogy jó lesz? :D Illetve a Venice, Manchester vagy a Toledo mag a legjobb? Ha rangsorolni kellene, milyen sorrendet állítanátok fel? 1.: 2.: 3.: ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...