Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Labtec ultra-flat wireless desktop USB


attila8000

Recommended Posts

attila8000

Sziasztok, lenne egy problémám amire szeretnék segítséget kérni. Vettem egy Labtec ultra-flat wireless desktop USB billentyü/egér-t.

 

Az egérrel van gond, egy idõ után az egérrel a megnyitott ablakot nem lehet bezárni, kattintáskor az ablak a hátérbe ugrik, a billentyûvel megnyitom a start menüt, az egérrel rákattintok és eltünik a startmenü stb.

A gép: Xp sp2, 266MHz, 256Ram, 32 Mb VGA, a jeladó USB-n csatlakozik a gépbe, a billentyûvel nincs gond, a hozzáadot lemezzel is ugyan az a hiba, az elem új, eszközezelõben is jó minden. Már kicseréltettem másikra, de ugyan az hiba. Arra gyanakszom hogy a gépem kicsi hozzá.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Gyurci111

Szia Attila!

 

Ugyanezzel a problémával küzdök én is szóról szóra!

Sajnálnám ha ki kellene dobni,ezért mindenféleképpen megoldást kellene találni a problémára.

Annyit elmodhatok, hogy nem a géped kicsi hozzá.

Remélem mások is olvassák ezt a levelet és segítenek nekünk!

Link to comment
Share on other sites

attila8000

Lehet hogy USB 2.0-t követel, nekem USB 1.0 van, vagy talán a Labtec-nek kellene írni?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ez hardver hiba. Lehet hogy valamelyik gomb be van ragadva azért csinálja. Ha kezdetektõl rossz akkor meg ki kell cseréltetni.

Link to comment
Share on other sites

attila8000

Kicseréltettem pár nap után, de ugyan az a hiba elõjött egérrel, a billentyûzetet azóta is használom amivel semmi gond nincs.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Azért írtam amit írtam, mert lehet hogy gyenge valahol a mûanyag és törik. Én a Microsoft Wirelles Optical egérrel kínlódtam egy hónapig, pedig nem volt olcsó (13000 Ft 2 évvel ezelõtt). A gõrgõ alatti gombja volt beragadva mert eltört a tartó pöcök. Minden jó volt, csak éppen állományokat nem tudtam vele vontatni, mert ha megfogtam valamit, akkor a megfelelõ mappa felett elengedve már nem történt semmi. Aztán mivel nem volt már garis szétszedtem, és azóta jó.

Link to comment
Share on other sites

spaktor

Sziasztok nekem az lenne a gond,hogy kaptam egy mx revolution egeret és még nincs 1 hónapos.

Hamar merül az aksia pedig az elejében jól ment 14 napot irt ki a progia. De most hogy voltunk lanozni

ott kellet tölteni 2 naponta. Lehet hogy az tett be neki mert montmár csk 6 napot ir ki a segédprogi.

Talán vissza kéne vinni a boltba? Szerintem nem szabadna már gajra mennie.

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Vidd vissza. Folyamatos használat mellett is bírnia kell 5 napot.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

bloody1

attila8000 2006. december 19. 20:48

"Sziasztok, lenne egy problémám amire szeretnék segítséget kérni. Vettem egy Labtec ultra-flat wireless desktop USB billentyü/egér-t.

 

Az egérrel van gond, egy idő után az egérrel a megnyitott ablakot nem lehet bezárni, kattintáskor az ablak a hátérbe ugrik, a billentyűvel megnyitom a start menüt, az egérrel rákattintok és eltünik a startmenü stb."

 

Pontosan ez a probléma áll fenn nálam is, plusz még gyakran előfordul, hogy "kikapcsol" az egér. "Bekapcsolni" csak úgy lehet, hogy ki majd be rakom az egyik ceruza elemet. :mérges:

Ez nem az elem gyengesége miatt van. A billentyűzet sem 100-as nekem.

Link to comment
Share on other sites

attila8000

Jó lenne valamit összehozni, esetleg használhatóvá tenni az egeret.

Néha a billentyû is kihagy, gyorsabb gépelés közben.

 

Esetleg a jeladót zavarja valami?

 

Túl közel van a monitorhoz?

 

Lehet hogy veszek egy másik típust. Valaki tudna egy használható típust? Lapos, vezeték nélküli, egér beleépítve.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Trianta

Vettem ma egy Labtec flat billentyűzetet (nem wirelles), nagyon szuper, csak egy gondom van vele: a felfelé nyíl lenyomja a mellette lévő shift gombot is (nincs beragadva, sz.tem gyárilag ilyen). Nem lehet ezt valahogy "kiizélni"?

Link to comment
Share on other sites

Trianta

Megoldottam a problémát: levágtam a gomb szélébõl :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
bloody1

 

Visszavittem az üzletbe a Labtec ultra-flat wireless desktop USB billentyü/egeret. Átvették, javításra küldik, majd értesítenek. Érdeklõdve várom mit javítanak rajta.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Virgie

Sziasztok!

 

Van egy USB ultra-flat wireless desktop-om. Nálam az egér mûködik, de a billentyûzet pár napja nem ad semmi életjelet.

Korábban semmi gond nem volt vele.

Cseréltem elemet, de semmi.

Van valami ötletetek? Sajna már nincs rá gari.

 

Kösz

Virgie

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ötlet? Kérj kölcsön egy billentyûzetet, aztán ha azzal mûködik, ki kell cserélni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pociboy
Visszavittem az üzletbe a Labtec ultra-flat wireless desktop USB billentyü/egeret. Átvették, javításra küldik, majd értesítenek. Érdeklődve várom mit javítanak rajta.

Én tegnap hoztam el, de ez egy vacak. Decemberbe vettük és azóta csak szívás az egész. Holnap a fogyasztó védelemhez írok.

Link to comment
Share on other sites

Alex99
Visszavittem az üzletbe a Labtec ultra-flat wireless desktop USB billentyü/egeret. Átvették, javításra küldik, majd értesítenek. Érdeklődve várom mit javítanak rajta.

Én helyből kicseréltettem volna másra. Ha már újat vettél, kinek kell egy össze-vissza küldözgetett, foltozgatott, javított vacak.

Link to comment
Share on other sites

POLARX93

Nekem az a gondom a labtec ultra-flat wireless desktop billentyûzetemmel néha kihagy gépelés közben :( Ezt mi okozhatja ?? (tök új elem van benne) ja és a gépem se túl jó(pentium1,300mhz,256MB RAM,Win 98) esetleg lehet hogy a gép miatt hagy ki?

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Úgyérted, hogy leütöd a billentyűt, és nem veszi be, csak mondjuk másodikra? Akkor az jó eséllyel a billentyűzet hibája.

Link to comment
Share on other sites

POLARX93
Akkor vigyem szervizbe? Mert december 16-án vettem és nem hiszem, hogy az Auchan-ba visszaveszik. :( Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

pociboy

Sziasztok!

Szóval leírom a tapasztalatomat errõl az eszközrõl. 2 szervízes "javítás" után:

1: ha a vevõ 8 cm-nél messzebb van a bill-tõl, már nem veszi észre a leütéseket.

2: ha ebben az esetben 15 cm-nél közelebb teszem az egérhez, darabos a kurzor mozgása.

3: ha eltalálom mind a kettõt, akkor kb. 33 perc után lefagy a gép, és semmi nem segít, csak a reset.

 

A jó oldala:

1: a ráteszem a bill. a vevõre, tökéletesen tudok gépelni (a bill. két széle kitámasztandó!)

2: az egér egyáltalán nem meríti az elemet mert, nem érzékeli a vevõt és "aludni tér"

 

Összegségében ez egy nagy kínai gagyi. Aki teheti ne vegye meg. Ha már megtörtént :upsz: jó szórakozást!

 

Üdv: pociboy.

Ps: ma vettem egy másikat a tescoban ezen írtam. Mivel a labtech már lefagyizta volna a vasat. Most pihen kicsi dobozában és várom a forgalmazó válaszát a pénzem visszajuttatására.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Virgie

Sziasztok!

 

Én átraktam egy másik usb portra a vevõt, az egeret visszacseréltem a régire, a billentyûzet most hibátlanul mûködik. Elemek helyett akkukat használok, így elég sokáig kitart.

 

Én már sajna nem adhatom vissza, de senkinek sem ajánlom megvenni.

 

Üdv

Virgie

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
di-ego

sziasztok!

 

Ezek után nem valószínű, hogy veszek ilyen billentyűzetet, de ez hátha segít nektek. Én is úgy találtam rá egy másik oldalon.

 

Az egere valóban egy rakat sz*r ezért nem is azt használom hanem egy G5-ös logitech egeret. Akinél kihagy néhány karaktert vagy késik a bill.leütést követően a betű, az nézzen szét a taskbar-ban és a "szír-trágya" semmihaszna processzeket lőjje ki mert valamelyikkel összeakad a drivere.Nekem a megvételt követő első héten sikerült, azóta arany a billentyűzet

 

sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
müzli

Sziasztok.

Akkor most én is bekaptam a legyet. Nagyon tetszettek a Labtec nagy billentyûi. Meg is vettem azon nyomban. Legelõször attól zavarodtam meg, hogy csak egy vezeték, semmi telepítõ lemez. Na, jó, mondom ez már aztán nagyon modern egy szerkezet.

Aztán USB port a bill.- hez. Semmi. Hulla az egér és hulla a bill. Akkor átraktam az egérlukba. Akkor már az egér elingult, de a bill. hulla volt. Most is az. Rakhatom én akárhova a vevõt, semmi. Lehet, hogy a kukába mûködne, de azt meg nem lehet. Most a régi Logitechem van, ami nagyon jól mûködik. Csak azért akartam másikat venni, mert a bal oldalon a billentyûzeten már nem látszanak a betûk. Ha matricát rakok rá, az is lekopik pár nap alatt.

Benneteket olvasva úgy látom, az lesz a legjobb, ha valami szobadíszt csinálok a Labtecbõl.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
kezso1981

Szintén Labtec, csak 1200-es wireless desktop hiba. Nem ismeri fel a windows, csak ismeretlen eszközként. Már telepítettem a drivert, eszközkezelőben próbáltam frissíteni a drivert, újraraktam az xp-t - semmi. Amíg be nem jön a windows, addig működik, azután nem, másik gépen simán csak rádugtam, működött. Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...