Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Inno3D GeForce 7600GS 256 Mb AGP


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr
IPB kép Inno3D GeForce 7600GS 256 Mb AGP IPB kép


Bevezetõ

Manapság már csak az épít AGP-s alapokra, akinek muszáj, vagy az akinek nincs kint a négy kereke. Nálam a helyzet az, hogy megadta magát a 9600XT-m, ezért kellett új kártya után néznem, és mivel nem akartam teljesen új gépet venni (nekem mindenbõl „régi” van: s754, DDR1, AGP stb.), így AGP-n maradtam. A számomra elérhetõ kártyák az ATI-s X1600pro-k, és az nVIDIA-s 7600GS-ek (és persze ezektõl gyengébbek) voltak. Mindenképpen ATI-t szerettem volna, de végül a 7600GS mellett tettem le a voksom, mégpedig egy Inno3D GeForce 7600GS 256Mb AGP-t kaparintottam meg.

Mit rejt a doboz…

IPB kép


A kártya elég egyszerû, közepes méretû dobozban található meg a boltok polcain. A tartalma is elég puritán, csak egy DVI-VGA átalakítót, egy HDTV kábelt és egy S-videó–RCA kábelt tartalmaz, egy vékony kis füzetet a beüzemeléssel kapcsolatban és persze magát a kártyát. Mindössze egy CD-t adtak mellé a szükséges meghajtó programmal, egy WinDVD-vel és egy WinDVD Creator-ral (elég régi verziók, 2004 körüliek)

Elsõ látás

IPB kép


A kártya nem kelt valami impozáns látványt, áramkörei nagyon kuszák, a HSI chip miatt az egész kártyát át kellett rendezni, a GPU-t 45°-kal elforgatták, a memóriamodulokat pedig szétszórták a kártya mindkét oldalán, viszont nem kellett nyújtani a kártyán. A VGA plusz tápellátást igényel (molex csati, a PCI-Expresses változaton nincs rá szükség), mivel az AGP nem tud elegendõ feszültséget biztosítani. A GPU aktív hûtést kapott, kis zajtalan ventilátor egy nem túl nagy borda kíséretében, a memóriák szabadon vannak. Plusz jó pont, hogy a TV-out a nyák felénk esõ szélére került, megkönnyítve a beszerelést.

Gépbe vele!

Minden gond nélkül zajlott a hardver-szoftvertelepítés, igazán kellemesen hatottak rám az Everest adatai. A ForceWare verziója 91.47 WHQL, plusz DirectX 9.0c (4.09.0000.0904).

IPB kép


Már csak a számokra tekintve is éreztem, hogy nagy lesz a gyorsulás a 9600XT-hez képest, sejtésem beigazolódott. Azonnal teszteknek vetettem alá, tesztgépem a régi: Athlon 64 2800+, 2*512Mb PQI DDR (single channel), Windows XP SP2 HUN, Codegen X480. Az eredmények összevethetõek az itteniekkel, kivéve a Half-Life 2-é, mert a 9600XT esetében a játékban kapcsoltam be az élsimítást és az egyéb hatásokat, nem pedig a driverben, és a kettõ nem ugyanaz (nem tudom hogy miért), a tesztbõl is ki fog derülni, zárójelbe azért oda írtam a játék által beállított hatásokkal elért eredményt is. Sajnos a 3DMark 2006 nem állt a rendelkezésemre, pótolni fogom a hiányt!
A hûtés nálam ötösre vizsgázott, 20 fokos szobahõmérsékletnél 43˚, maximumterhelésnél 55˚, igaz elég sok ventilátor van a házban, jó a szellõzés.

IPB kép

IPB kép

IPB kép


Szerintem igazán kellemes eredmények egy ilyen kategóriájú géptõl, kártyától. Teljesen meg vagyok vele elégedve, de ne csak a napos oldalt mutassam, van két problémám is vele. Az egyik az, hogy a filmek színei nem szépek, torzak,, gamma beállítással lehet rajta segíteni (A 93.71-es ForceWare-ben orvosolták a problémát). A másik az, hogy amikor „ki van hûlve” a gép, jelez a driver, hogy a kártya nem kap elég áramot (idegölõen, akár 200 ablakban!), de amikor bemelegszik a táp, utána minden gördülékenyen megy (valószínûleg kevés ez a Codegen táp…). Ez a jelenség nagyjából csak nálam áll fenn, másnál nem biztos.

Tuning

Egyes vélemények szerint, ha kicseréljük a gyári hûtést, mondjuk egy Zalman VF700-ra, akkor tuningolással az 500/450Mhz-es eredmény sem elképzelhetetlen (alap órajel: 400/400MHz).
„Finomhangolással” én a 489/441 (489/882) megahertzes eredményt értem el, gyári hûtéssel. Ennél nagyobb órajelen lefagyott a 3DMark 2003. 3DMark 2003-ban így 9205 pontot értem el, 3DMark 2005-ben 4190 pontot. A megemelt órajelekkel sem volt gond a kártya hõmérsékletével.

IPB kép


Ítélet

Nagyon jól összerakott kis kártya, azoknak tudom ajánlani, akiknek 9550, 9600-as vagy valamilyen minõsíthetetlen FX szériájú kártyájuk van, és nem akarnak/tudnak szakítani az AGP-vel, sokat nyernek vele, kiváló áron. Ha valakinek PCI-Express-es változatra van szüksége az sem fog csalódni, de csak ezért a kártyáért nem érdemes lecserélni a jól bevált 6600GT-t, 6800-asokat vagy az X700 (pro/XT), X800 szériás kártyákat. Nem is beszélve arról, hogy a 7600GS-ek között találunk GDDR3-mal szerelt változatokat is.

Frissítve: 2007.02.04.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...