Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kijelzõ hibák


berygod

Recommended Posts

czpetike

Helló!

Köszönöm szépen a választ. Még jó, hogy nem kezdtem feszegetni, mint egy idióta. Próbáltam találni valami forrást a neten. Akkor majd megpróbálom, amit mondtál. Mellesleg arra nem gondoltam, hogy az egészet meg kéne bontanom.

Mégegyszer kösz, majd beírom, mit találtam odabent.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Patrisha

Sziasztok! Van egy fujitsu siemens 1510 laptopom. Az a problémám vele, hogy mikor leakarom csukni a kijelzõt egy bizonyos hajlásszögben felvillan egy fekete képernyõ egy fél másodpercre és megint visszajön a kép! Szerintetek mi lehet a baja? Érintkezési hiba vagy esetleg nagyobb probléma?:S

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
joe8915

Hello!

 

 

Az érdekelne hogy mi a teendõ ha egy laptopot össze akarok kötni egy tft-vel.A csatlakoztatás után mi a teendõ?

 

kösz

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Több lehetõséged is van. Beállíthatod úgy, hogy:

- két külön monitor, a teljes asztalt a kettõ együtt adja

- két külön monitor, de mindkettõ pontosan ugyanazt mutatja

- csak az egyik vagy csak a másik monitor

 

Erre kell lennie egy billentyûkombinációnak, amit általában a funkció (Fn) billentyûvel lehet aktiválni, nálam pl az Fn + F4 a váltógomb.

Link to comment
Share on other sites

joe8915

Gondolom már tudod mi a problémám,egy másik témánál már érdeklõdtem a laptopom képernyõje felõl:)

 

Szóval csak a tft-t akarom nézni,de légyszíves írd le az elejétõl mert fogalmam sincs mit merre.

Próbáltam az Fn-t de nem reagál,Fn meg F4-re a net jön be...

----------------------

Sikerült megoldanom,kösz a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Milyen géped van?

Link to comment
Share on other sites

joe8915

ASUS,de már sikerült összekötnöm a monitorral...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
rambalar

Tisztelt Pc World!Nemrég vettem egy Acer Emachines E520-as laptopot és a kijlezõn ha fekete a háttér megjelenik egy fehéres-szürke sáv függölegesen,és nem tudom hogy ez mi lehet? Csináltam pixeltesztet de az rendben volt!Ha valaki tud segítsen!Elõre is köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Le tudod fotózni? Lehet driverhiba, de inkább a képernyõre tippelek így látatlanban.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hajlítgasd a kijelzõt, ha van olyan helyzet, amikor nem látszik, akkor valami kontakthibás benne, mehet a szervizbe (meg úgy egyébként is).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
aladdin17

Helló!

A következő a hibajelenség a laptopomon, xp alatt játék közben a texturákat nem jelenítette meg, átlátszóak a tárgyak, általában ezt akkor szokta ha bemelegedett és egy villanás előzte meg.Felraktam a vistát azt hittem más a videókártya driver lesz, de ugyan ez van csak most már ha egy filmet megnézek végére elsötétül a kijelző. Néha bekapcsoláskor ha felhúzom a fényerőt sípol. Végül pedig a kijelző jobb széle sötétebb lett.

Laptopom: dell m6300, 17", 1920x1200. Kijelző: Generic PnP. Monitor [NoDB]

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Szerviz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pulyka

Szervusztok!

 

Van egy új laptopom és ha bekapcsolom, akkor az asztal már teljesen el van halványulva, szinte nem látszanak az ikonok, ha az asztalon nyomsz egy jobb klikket, akor egy-két opció pl. frissítés, másolás nem is látszik, már próbáltam a fényerõsséget is állítani, de nem azzal van a baj, valami ötlet?

 

Olyan, mintha szelllemképes lenne

 

+ teljesen világos a kép nem lehet látni sok mindent.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Vidd vissza. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
EmilyWonderland

Sziasztok!

 

Az lenne a problémám, hogy eddig amikor áramról használtam a laptopom, akkor mindig világosabb lett a monitor. De most ha kihúzom, ha nem, ugyanolyan sötét! Mit tudok tenni? (remélem lehet érteni a kérdést)

:nem:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Az energiagazdálkodásnál tudod beállítani, hogy milyen állapotban mekkora legyen a monitor fényereje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
csongor15

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!

Kisfiamnak, van egy HP Omnibook XE 3 típusú öregecske nootbookja.

A hiba, a következõ, a kijelzón, valami, nagyon halvány kép jelenik meg, ami csak bizonyos szögbõl látható. Inverterre, gyanakodtunk, kaptunk, pár inverter, de egyik sem pont bele való, és egyikkel sem mûködik. Mi lehet, még az ok???

Sajnos, anyagilag, nem vagyunk túl jól eleresztve, ismerve, a szervízárakat, meg sem kiséreltem, a szerrvízt, hisz, az egész gép, nem ér annyit, viszont, szükség lenne rá...

Van valakinek, valami használható tippje??

Milyen feszeknek kell, bemenni, az inerterbe?? Lehet, hogy mégsem invertehiba??

Köszönöm, az ötleteket: Gábor

Valaki kérdezte, mindjárt bekapcsoláskor nem jó, már a HP embléma sem jelenik meg, csak halványan, és bitonyos szögbõl.

Melyik szalagkábelre gondolsz???

Stézstedtük, inverterre gyanakodtunk, kicseréltük, de legalább 3 inverterrel, ugyanúgy nem megy!

Ha, van, még ötleted, kérlek, írj, a csongor15@freemail.hu címre.

Köszönöm: Gábor

Edited by csongor15
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A kép mindjárt bekapcsoláskor nem jó, vagy csak az OS-ben?

Ha utobbi akkor driver hiba. (Bár ilyennel még nem talákoztam).

 

Ha mozgatva van a monitor (elõre-hátra döntve), nem ugrik be akár egy pillanatra sem jól a kép?

Mivel nem egy mai darab a gép, a monitor szallagkábele, lehet, hogy elõregedett -> eltörött, így nemkapja meg a szükséges feszültséget. (Ilyennel már viszont találkoztam, egy régi, '88-ban gyártott Apple laptopon.)

Link to comment
Share on other sites

csongor15

Lehet, hogy igazad van, csak, hol az a szalagkábel???

Invertet, már hármat is tettünk bele, de nem javult meg. Már a HP embléma sem látszik, tehát, nem op rendszer gond. Ha van ötleted, kérlek, írj, a csongor15@freemail.hu címre.

Köszönöm: Gábor

Edited by csongor15
Link to comment
Share on other sites

csongor15
A kép mindjárt bekapcsoláskor nem jó, vagy csak az OS-ben?

Ha utobbi akkor driver hiba. (Bár ilyennel még nem talákoztam).

 

Ha mozgatva van a monitor (előre-hátra döntve), nem ugrik be akár egy pillanatra sem jól a kép?

Mivel nem egy mai darab a gép, a monitor szallagkábele, lehet, hogy előregedett -> eltörött, így nemkapja meg a szükséges feszültséget. (Ilyennel már viszont találkoztam, egy régi, '88-ban gyártott Apple laptopon.)

Sajnos, nem. Hol van az a szalagkábel??

Az invertert cseréltük, nem az a rossz.

A gépből, a zsanérnál megy, a monitor mögé??

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Pontosan! Ott van! Ha óvatosan szétszeded a gépet, és megmozgatod a kábelt, és felvillanik a kép, akkor azzal van a gond! Egyébként valószínű, hogy ilyen gond lehet, mert különben a gép induláskor jelezné, hogy valami baja van.

 

De mielőtt szétszednéd a gépet:

Ha akad esetleg egy monitor, akkor azt kösd rá a gépre, és nézd meg, hogy mit csinál vele! Azon jónak kell lennie a képnek!

Link to comment
Share on other sites

csongor15

A külső monitoron van kép!

És hol lehet ilyet szerezni ehhez az öreg géphez?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Hogyha sima szalagkábel van benne - nincs sehol sem szűkítve, hogy elférjen -, akkor elektronikai alkatrészeket forgalmazó boltban nagy valószínűséggel kapsz 2-300 Ft-ért ilyen kábelt!

Ha viszont szűkítve van a kábel, akkor viszont a HP szervízét kéne megkérdezni, hogy tudnak-e ilyen kábelt szerezni, és hogy mennyiért.

Esetleg egy ugyan ilyen, működésképtelen gépet kéne keresni neten pár ezer forintért. Későbbiekben alkatrésznek is jó lesz. ;)

Link to comment
Share on other sites

csongor15

Sajnos, nem sima szalagkábel van benne, hanem, olyan, mintha, textilragasztószalaggal lennének, a kábelek kötegbe fogva. És, mozgatásra, sem reagál. Elég fixen be van építve, elég valószínűtlennek tartom, hogy ebben szakadt, egy ér. Sajnos, mérni, a szakadást, nem lehet, egyforma színű drótok mennek, a két csatlakozó közt.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Akkor viszont a monitor háttérvilágítása ment tönkre. :S

Ennek a javítása viszont nem biztos, hogy megéri a pénzét. Valószínűleg egy olcsóbb LCD monitor kevesebbe kerülne, mind ezt megcsináltatni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...