Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kijelzõ hibák


berygod

Recommended Posts

Alex99

Megjavult, de 2 nap múlva elkezdett füstölni és leállt...És még az egyik legolcsóbb és állítólag legjobb szervízbe mentem...

 

Ez sajnos nem igaz.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
George

Sziasztok!

Konkrétan egy ASUS A3H 5011-es notebookról lenne szó, és egy olyan fizikai problémáról, hogy mikor a kijelzõt szeretném felnyitni vagy becsukni vagy egyszerûen csak beállítani rendes szögbe, akkor tapasztalom azt, hogy már enyhén szólva is kileng, tehát nem stabil a kijelzõ. Körülbelül 5 cm-nyi a holtjáték, ami szerintem idegesítõ. Remélem érthetõ voltam. Meglehet valahol ezt szerelni vagy anyagfáradás az egész? 2 éves múlt nemrég a gép. Már próbáltam csavarokat keresni, de semmi. Ha valaki tud valami okosat errõl, akkor legyen szíves ossza meg. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Vidd el szervizbe, ahol foglalkoznak laptoppal.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Adrienn

Sziasztok!

 

Van egy kb. 3 éves Toshiba laptopom. Az a problémám vele 2 napja, hogy ha bekapcsolom nincs semmi fényereje, teljesen sötét a kijelzõ. Ha bebootolt a windows, az Fn+F7-t megnyomva, normális lesz. Az elsõ alkalommal kikapcsoláskor is elsötétült, most már akkor nem.

 

Szerintetek mi lehet a baja, volt már valakinek hasonló problémája?

 

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Tehát a Windows mindig visszaállítja sötét helyzetbe? Akkor kezd Windows újratelepítéssel. Aztán majd kiderül.

 

U.i.: telepítés után a drivereket el ne felejtsd: Chipset, Audio, VGA, LAN, WLAN. Mindet a kapott CD-ről.

 

Amúgy még a VGA hibája is lehet.

Link to comment
Share on other sites

Adrienn

Köszi a választ.

 

Nem tudom, hogy a Windows csinálja-e. Ha bebootol, utána minden normálisan működik. Csak addig tök sötét, amíg be nem bootol, és adok neki fényerőt. Amíg be nem bootol, addig nem villog, és nem világít a vinyó és fn gomb visszajelző, amíg nem bootol be a windows, vagy csak nagyon-nagyon halványan világít.

 

Ja, még annyit, hogy pénteken még semmi baja nem volt, szombaton pedig mikor bekapcsoltam, ezt csinálta, és azóta nem változott a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Akkor állítsd vissza a rendszeredet valami korábbi időre: Start menü - Súgó és támogatás - Teljesítmény és karbantartás - Módosítások visszavonása a rendszer-visszaállítási szolgáltatással - Rendszer-visszaállítás varázsló futtatása.

Link to comment
Share on other sites

Adrienn
Akkor állítsd vissza a rendszeredet valami korábbi időre: Start menü - Súgó és támogatás - Teljesítmény és karbantartás - Módosítások visszavonása a rendszer-visszaállítási szolgáltatással - Rendszer-visszaállítás varázsló futtatása.

Köszi a tippet, de sajnos nem vált be. Van egy olyan gyanúm, hogy hardveres gond lesz, csak bíztam benne, hátha mégse az.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Azért elsõ körben frissítenék egy drivert. Hátha.

Link to comment
Share on other sites

Chosen1

Szasztok !

Van egy MSI EX610X laptopom,és van egy kis gond vele! :dühös: Kb. 2 napot mûködött rendesen és utána feltettem a Pro Streetet és 15 percig ment tökéletesen, majd lefagyott ! Utána visszaléptem hogy megnézzem csinálja e megint akkor meg amikor a grafikai beállítástt csináltam becsíkozódott az egész kép és befagyott ! Aztán nem is próbálkoztam a Pro Streettel, tegnap filmet néztem rajta nem is volt semmi gond egészen a lekapcsolásig ! Rámentem a leállításra és megint becsíkozódott a kép és beállt az egész rendszer csak gombbal tudtam kikapcsolni !! :mérges: Lehet hogy a VGA ment szét vagy lehet más oka is ennek??? :( Szerintetek a Pro Streettõl szét tudott menni vagy alaból rossz volt ha ez a baja???

Elõre is köszi a segítséget ! :(

Üdv.:Chosen1

Link to comment
Share on other sites

Alex99
Szerintetek a Pro Streettől szét tudott menni?

Nem.

 

Memóriahiba lehet.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Esetleg melegedés. Driver frissítés se árt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Adrienn
Azért elsõ körben frissítenék egy drivert. Hátha.

 

 

Szia!

 

Nem bántottam semmit, egy hét után megjavul, mûködött 3-4 napig, utána megint sötétség. Szerintem valami kontakt hiba lehet. Úgy látszik nem marad más mint a szervíz.

 

Üdv mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

BEAG

Üdv mindenkinek!

 

Szeretett laptopom hat év hûséges szolgálat után megadta magát. Egyet gondolt és teljesen elfehéredett a kijelzõ képe, semmire nem reagál. Külsõ monitorra kapcsolva minden OK, tehát szinte biztos, hogy a VGA kártya és a kijelzõ közötti kapcsolattal van gond.

Megnéztem a kijelzõt, elég szabvány-alkatrésznek tûnik.

Tudtok-e valahol egy helyet, ahol akár bontott, használt kijelzõt tudok szerezni hozzá (a minta rendelkezésre áll)?

A mérete: 1024x768 képpont.

 

Érdemes volna helyrehozni, mert nem rossz gép (1,7 GHz)

 

Segítségeteket elõre is köszönöm!

 

Üdv: BEAG

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Meg kell nézni a típusát és ugyanolyan kijelzőt venni a boltban és rá is kell szereltetni.

Link to comment
Share on other sites

dstern

Sziasztok,

 

Nekem is szóról-szóra ugyanaz a problémám, mint BEAG-nek: van egy ACER travelmate 230-as típusú, nem éppen mai laptopom, ami eddig kifogástalanul mûködött. Tegnap este még tökéletes volt, nem ütögettem, nem tettem semmilyen gázos helyre, csupán lecsuktam és az asztalon hagytam, de mikor ma felnyitom csak a fehér képernyõ fogadott...De külsõ monitorra kötve a gépet lehet használni.

Akkor most tényleg ki kellene cserélni az egész képernyõt, vagy esetleg meg lehet oldani valahogy egyszerûbb (olcsóbb... :P ) módon is? És kb menni lehet ajavítási költség, mgéri javíttatni, vagy inkább vegyek egy újat?

 

Segítségeteket elõre is köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Kérdezd meg pár helyen, hogy mennyiből jönne ki. Akkor eldől, hogy megéri-e. Figyelembevéve, hogy mikori, meg mennyire modern hardverileg.

Link to comment
Share on other sites

dstern

Köszi, én is így gondoltam, csak most a négynapos hétvégén nem nagyon lehet sehova se vinni, nekem meg szükségem lenne rá hamar...

Közben meg újabb tüneteket produkált: ha megmozgattam a képernyõt, idõnként bevillantotta a desktop képét- de ezt csak pillanatokra és eléggé érdekes színezésben, csíkosan, ráadásul ha mozgattam az egeret, azt nem érzékelte a kijelzõ (míg a külsõ monitor igen), így gondolom, hogy csak a VGA-vezérlõ és az LCD közötti kábellel lehet gond (jól gondolom?) - és akkor az csak nem lesz egy hatalmas összeg megcsináltatni...

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Jól gondolod. Az összeg majd kiderül. :D

 

Mondjuk valahogy megsérült. Reméljük nem megverted a gépet. :lol:

Link to comment
Share on other sites

dstern

Nem,nem bántalmaztam én szegényt, sõt a széltõl is óvatam. Tegnap tökéletesen mûködött, ma meg semmi, az idõ alatt folyamatosan az asztalon volt. Persze az is lehet, hogy csak május1 miatt sztrájkol :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
dstern

Üdv ismét

 

Idõközben sikerült megcsináltatni a kijelzõt, valóban csak a kábellel volt a gond, így 3600-ért megúsztam az egészet :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
czpetike

Szevasztok!

 

Van egy ASUS A4000 notebookom, igazából mindegy milyen, mert sejtem a hiba okát. Szóval a monitor alján a zsanérok (vagy mik) felett felfedeztem egy-egy repedést. A zsanérok külsõ felei szorosabbak a belsõknél, így ott megfeszül a monitor kinyitáskor és becsukáskor ezért szép lassan megadta magát. Szóval gyanítom, hogy ott valami szallagkábel ment tropára, ezért szét akarom kapni.

Kérdésem csak az lenne: Meg tudtok-e nyugtatni, hogy nem töröm szét, ha megpróbálom szétfeszíteni? Csavarok ugyanis nincsenek, a gumibakokat pedig olyan jól odagyógyították, hogy szerintem alattuk nincsenek csavarok.

 

A válaszokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Nem tudunk megnyugtatni. :D Otthon ne csinálj kijelzõ javítást.

Link to comment
Share on other sites

czpetike

Helló!

Nagyon szépen köszönöm a választ. Nem nagyon örülök neki, pont a szervizt akartam elkerülni.

Az a helyzet, hogy akkor is nekiállok megjavítani, bár most éppen ad képet. Szervizbe csak a legvégső esetben vinném, ha én nem tudnám orvosolni a problémát. Igazából annyit nem is ér az egész gép. Folyton bajom van vele.

Azért mégegyszer köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A notebookban a monitort úgy tudod kikapni, hogy szétszeded a gépet (alul fölül), és az egész zsanér oldható általában. Utána tudod esetleg jobban megnézegetni, hogy hogyan is lehet szétszedni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...